Jak čistit elektrický ohřívač vody? 5 snadných způsobů!

Jak vyčistit elektrický ohřívač vody? Nejprve odpojte hlavní elektrický panel a vyhněte se zaplavení, když zavíráte záklopku koupelny a dostupný měřič. Vyprázdněte vodovodní potrubí v koupelně, když otevřete sanitární nožky, jako je vana, umyvadlo a další.

Nyní musíte odstranit kryt pod ním a odšroubovat všechny tyto šrouby pomocí klíče. Také je nejlepší sejmout plastový kryt a odpojit elektrické vodiče pomocí šroubováku. Zkontrolujte jeho odolnost i pokrytou vápencem. Vyčistěte jej a vyměňte jej, pokud je poškozený. Toto je jen přehled, přátelé, takže si přečtěte článek dále, abyste jej řádně vyčistili a prodloužili životnost nádrže ohřívače.

Způsoby čištění elektrického ohřívače vody

Čištění elektrického ohřívače vody není nikdy snadný proces. Rozebrání technologie vyžaduje určité dovednosti. Zde jsou následující způsoby, jak vyčistit elektrický ohřívač vody:

#1. Příprava potřebných věcí

Nejprve si připravte ohřívač vody a další základní nástroje, jako je klíč, drážkový a křížový šroubovák, šroubovák, brusný papír a čisticí prostředek. Prohlédněte si pouzdro a zjistěte, zda se kontaminace hromadí vedle ohřívače. Umyjte odpadky z kohoutku a vypusťte špinavou vodu. S nečistotami na stěnách vyjměte a rozeberte tělo a vyčistěte další prvky.

#2. Účinné čištění nádrže

Odstraňte těleso elektrického ohřívače vody a odstraňte znečištění ve sprše. Pomocí houbičky otřete malý plak a hlen. Nepoužívejte abrazivní látky a tvrdé kartáče, které by mohly poškodit smalt pouzdra. Odstraňte značný plak pomocí kyseliny citrónové, octové esence a octa. Poté na každý litr vody naneste 50 gramů kyseliny citronové. Připravte si dvě lžičky octa a pět lžic octa na každý litr.

Nalijte produkt do nádrže a nechte jej tam zůstat přes noc. Poté smíchejte obsah a omyjte stěny teplou vodou. Nechte 1/3 vody uvnitř zařízení a přeneste roztok. Poté nastavte teplotu od 90 do 95 stupňů teploty ohřevu, nechte asi pět až sedm hodin a vypusťte, aby se nádrž důkladně propláchla.

#3. Zbavte se nepříjemných pach

Nepříjemný zápach ve vodě z elektrického ohřívače vody vyžaduje vyčištění. Stává se to s následujícím:

 • Voda obsahuje mnoho síranových přísad, které přicházejí do styku s hořčíkovou anodou; tak se uvolňuje sirovodík. Odstraňte reakci, když vyjmete i hořčíkovou tyčinku.
 • Stojatá voda hromadí více bakterií, což z ní dělá živnou půdu. Pokud elektrický ohřívač vody několik měsíců nepoužíváte, nastavte vysokou teplotu. Poté obsah zcela zahřejte.
 • Zkontrolujte vodu v SES pro další analýzu, která zná skutečnou příčinu problému.

#4. Správné vypouštění vody

Postupujte podle níže uvedených tipů, jak vypustit vodu z elektrického ohřívače vody:

 • Vypněte zařízení přicházející do sítě. Otočte TEN, pokud ho uvidíte nad koupelnou, abyste ho poté vyprázdnili. Okamžitě uvolněte nádrž, pokud se z ní TEN vytáhne.
 • Zakryjte byt a vodu v něm.
 • Zakryjte jeho studený ventil vedle kotle a nechte horký zůstat otevřený a počkejte, až kapalina vyteče, takže nádobu nastavte předem.
 • Zasuňte hadici ohřívače vody skrz výběr a poté ji spusťte do odpadní jímky.
 • Vypusťte vodu, pokud nejste spokojeni se situací, až po pojistný ventil. Vyjměte ji, aby mohla voda vytéct.
 • Průvodce montáží zařízení po vyčištění
 • Před sestavením kotle v opačném pořadí nejprve prozkoumejte detaily.
 • Pokud se již opotřebuje, nainstalujte nové pryžové těsnění. Namažte povrch pryžového těsnění a zbytek pryžových prvků pomocí tmelu.
 • Podívejte se na TEN a sledujte, zda není opotřebovaná nebo poškozená.
 • Vyměňte takzvanou hořčíkovou anodu, která chrání tělo proti korozi.
 • Zajistěte šrouby a nainstalujte bok a připojte jej k potrubí.
 • Zásobování je nejprve horkou vodou a studenou vodou.
 • Počkejte, až bude zařízení dokončeno, než jej zapnete.
 • Podívejte se, zda na povrchu nedochází k úniku.
 • Po nastavení termoregulátoru a připojení k síti umístěte zařízení na správnou teplotu.

#5. Obsluha ohřívače vody po jeho vyčištění

Prodlužte životnost elektrického ohřívače vody i přes pravidelné čištění. Použijte níže uvedená doporučení:

Nainstalujte reagenční filtry s kazetami obsahujícími látky ke změkčení vody. Vyměňte kazety, abyste zlepšili kvalitu vody co nejlépe. Sodíkové filtry jsou zatím účinnější než uvolnění reagenčních filtrů. Vydávají částice soli a pevné magnetické pole, aniž by se usazovaly na povrchu. Produkty jsou opravdu dražší. Mnohem více se při nákupu reagenčních filtrů zaměřte na materiál RNA. Černý a pozinkovaný kov zatím nejrychleji rezaví.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak čistit elektrický ohřívač vody pomocí uvedených kroků. Mějte na paměti, jak vyčistit nádrž, vypustit vodu a po vyčištění ji sestavit. To vše má za následek správnou funkci zařízení. Možná si budete chtít přečíst související články; vědět, jak zapojit elektrický ohřívač základní desky a jak nainstalovat elektrický ohřívač základní desky.