Jak postavit raketový ohřívač? 3 nejlepší způsoby!

Chcete vědět, jak postavit raketový ohřívač? Pak jste na správném místě. Přečtěte si tento článek a zjistěte, jak si vyrobit raketový ohřívač doma. Uvnitř domu můžete nainstalovat raketový ohřívač. Podporuje také trubku od sporáku, která vede kouř ven na místo a zabraňuje jeho zachycení uvnitř.

Ohřívač rakety je také známý jako ohřívač hmoty rakety. Existuje několik typů raketových ohřívačů, jako je styl J-tube, styl dávkové krabice, styl klasu a styl oblázků.

Hořící dřevo produkuje teplo a ohřívá okolí. Stavba raketového ohřívače není příliš náročná a není to jednoduchý úkol, ale vyžaduje, abyste znali zdivo a používali ocelovou pilu nebo brusky. Pokud si nejste jisti a nejste zmatení, požádejte prosím odborníka o lepší vedení a vysvětlení, jak si můžete postavit raketový ohřívač.

Co je to raketový ohřívač?

Raketový ohřívač je ohřívač, který je podobný kamnům na dřevo. Oba využívají k výrobě tepla spalování dřeva. Raketový ohřívač prodloužil dobu ohřevu prostoru spíše než trubice na spalování dřeva díky své konstrukci a hmotnosti, absorbuje a uvolňuje teplo. V dřívějších letech se kamna používaly v domech k výrobě v místě, ale to je náchylné ke vzniku požáru a poškození majetku. Později jste do cesty kouře nebo dýmky přidali hmotu.

Existují tipy, které byste měli znát při výrobě kamen s raketovým ohřívačem. Nejprve musíte určit, kde nastavit vaše raketové ohřívače. Pokud postavíte venkovní topení, nebudete potřebovat dlouhé trubky od kamen. Mezitím, pokud instalujete vnitřní ohřívač na zimu nebo chladnější dny, musíte mít uvnitř větší prostor pro dům a delší trubky, aby se kouř dostal ven z domu, a musí to být dobře větraný prostor.

Způsoby sestavení raketového ohřívače

Nejběžnějším typem raketového ohřívače je styl J-tube a batch-box, ale jak roky plynuly, mnoho majitelů domů si také přizpůsobilo styl klasu a oblázku. Rocketová kamna jsou účinná, šetří náklady, jsou úhledná a mají dlouhou životnost, díky čemuž jsou bezpečnější a užitečnější než kamna na dřevo. Spalování dřeva může být v zimě prospěšné, ale obvykle se spotřebuje více dřeva. Jste připraveni skočit do způsobů, jak postavit raketové topení? Pak, začněme!

#1. Ohřívač ve stylu J-trubice

Ohřívač J-trubice je jako písmeno „J“. K tomu můžete použít starý kovový sud nebo trubku. Předpokládejme, že budete používat sud, nebo pokud ano, musíte na něm vypálit barvu, než začneme vyrábět ohřívač. Po důkladném vypálení barvy postavte hlaveň svisle.

Sud poslouží jako trubka pro vaše kamna a odvede kouř z pece. Pod spalovacím kanálem vytvořte dřevěnou cestu, přidejte trubku od kamen a zakryjte ji sudem. Poté vytvořte otvor zarovnaný do komory jako průchod pro popel. Můžete jej zavřít tak, že na něj položíte vyjímatelnou cihlu. Možná vás také bude zajímat informace o řešení běžného problému s raketovými kamny.

#2. Styl dávkové krabice

Pokud jde o styl dávkové krabice, nemusíte dělat otvor pro dřevo ve svislé poloze, protože tento styl podporuje lineární průchod k hořáku. Tento styl je podobný stylu j-tube a jediný rozdíl je v tom, jak hoří dřevo. Pořiďte si malou kulatou kovovou trubku, která bude sloužit jako trubka od kamen. Bude také hrát jako průchod kouře v hořícím lese. Vytvořte lineární tunel z cihel a zavřete druhý konec tunelu pomocí vyjímatelné cihly, protože tento konec bude způsob, jak odstranit popel v hořících lesích. Připojte trubku a zakryjte ji zeminou nebo cementem (výhodně).

#3. Klasický a oblázkový styl

Ve stylu klasu musíte mít znalosti o zdivu. Styl klasu je podobný ohřívači oblázkové hmoty. Styl klas využívá zeminu nebo cement jako spalovací komoru, zatímco styl oblázků přidává oblázky do cementu a je mnohem delší než předchozí styly raketových ohřívačů. Ke stavbě ohřívačů klasů a oblázků potřebujete větší plochu a obří trubku.

Udělejte tunel z cementu a přední otvor je místo, kde bude spočívat hořící dřevo, a trubka bude na druhé straně tunelu. Můžete přidat malý otvor, kudy může studený vzduch proudit skrz hořák. Můžete použít lineární přední tunel nebo udělat svislý otvor a přidat hořákovou komoru v tomto stylu. Pro oblázkový styl můžete do cementu přidat několik oblázků nebo větších kamenů.

It’s A Wrap!

Nyní, když jste si úspěšně přečetli článek o tom, jak postavit raketové topení, pravděpodobně dostanete nápady, jak nainstalovat topení na dřevo pro váš domov. Už si nemusíte kupovat plyn ani se starat o účty za elektřinu! Postavte si své raketové topení a zapalte les, tedy violo! Nyní si místo můžete užívat bez pocitu chladu. Můžete si také přečíst o tom, jak plynový ohřívač funguje a jaký ohřívač si koupit.