Jak čistit cihlovou terasu bez tlakové myčky? 5 nejlepších tipů!

Jak vyčistit cihlovou terasu bez tlakové myčky? Je snadné vydrhnout odolné skvrny, zamést zákoutí a skuliny na terase, spláchnout šedý nebo stříbrný prach, který se hromadí na cihlových terasách, a odstranit ty, které se tvoří v kanálcích a hřebenech teras.

Ve špinavé cihlové zdi se však mohou objevit nevzhledné skvrny nebo rez. K čištění a odstraňování nečistot použijte tlakovou myčku.

Zničí však pouze rozbitá okna, staré zdivo a sousední rostliny, přičemž se spoléhá na níže uvedené tipy, které zaručují čistou cihlovou terasu. Pokračujte dále a blíže se podívejte na každé z doporučení.

Nejprve porozumět cihlové terase

Cihlové terasy nabízejí většině majitelů domů atmosféru tradičního světa. Cihla je esteticky příjemná, má dlouhou životnost, & praktický jako materiál, který zvyšuje palubu & jeho hodnota, protože vydrží déle ve srovnání s jinými typy betonových konstrukcí. Pravidelně jej čistěte, aby vypadal jako vhodný. Čistěte ji denně, aby se na cihlové terase nehromadila špína a špína. Růst hub, plísní a kalů má tendenci sídlit na cihlové terase ve vlhkém klimatu. Nastavte program a řádně umyjte cihlovou terasu, abyste zachovali čistotu a kouzlo na palubě.

Cihlová terasa vypadá elegantně a pro zachování její estetiky je nezbytná určitá údržba. Proveďte tlakové mytí a nechte cihlovou terasu vypadat čistě a dobře. Cihla je odolná a dokáže udržet teplo přicházející ze slunce, protože je nehořlavá, což se hodí na gril nebo venkovní krb. Udržujte cihlové terasy trvalé čištěním. Odstraňte veškerý mech nebo rostliny mezi těmito cihlami a povrch cihly omyjte vodou a mýdlem.

Tipy na čištění cihlové terasy bez tlakové myčky

Zde jsou tipy ke zvážení, jak vyčistit cihlovou terasu bez tlakové myčky:

#1. Splachování

Šedý nebo stříbrný prach se hromadí na utěsněné cihlové terase, protože tyto nečistoty sestávají z titrantu a cementu. Vydrhněte cihlovou terasu sladkou vodou a odstraňte nečistoty. Tato metoda může trvat příliš dlouho, ale stojí za to. Je nutné nepřetržité oplachování povrchu cihel sladkou vodou, dokud kyselina muriatová nepřestane vytékat vápenec z malty. Po dokončení proplachování zkontrolujte, zda je nejlépe eliminována kyselina muriatová.

#2. Pletí

Zvažte odstraňování plevele jako základní údržbu terasy. Nejprve odstraňte plevel, který se tvoří mezi cihlami v kanálech a hřebenech. Provádějte tuto rutinu denně. Plevel také nakonec cihly obklopí a způsobí praskliny. Dále očistěte větve, listí a půdu, která na něj upadla, jako když se z kořenů vytrhá plevel.

#3. Zametání

Zameťte cihlovou terasu a zařaďte ji do rutiny. Zametání je fantastický způsob přípravy čištění terasy. Navíc udržuje cihlu, aby byla přesně tvarovaná. Vykartáčujte skuliny a zákoutí na terase tuhým koštětem. Zkontrolujte, zda nejsou nějaké možné úlomky cihel a odstraňte je.

#4. Drhnutí

Odstraňte všechny ty odolné skvrny na cihlové terase pomocí drhnutí. Nejprve zřeďte deset procent roztoku typu chlorového bělidla ve vodě. Poté očistěte štětinovým kartáčem. Po odstranění skvrn omyjte cihlovou terasu sladkou vodou. Pro použití chlorového bělidla byste měli nosit nějaké brýle a ochranné rukavice. Umyjte a nalijte část bělícího roztoku. K čištění zděných teras se rozhodněte pro jemnou formu čisticího roztoku. Poté vezměte jeden galon vroucí vody a vytvořte čisticí roztok.

Pro přípravu tohoto roztoku přidejte vhodné množství detergentu. Připravte si roztok s 1 dílem octa & 15dílné vodní díly. Poté po nalití směsi nad ní poškrábejte cihlovou terasu štětcem. Udělejte nějaké hlazení dopředu a dozadu, abyste se postarali o škvíry a praskliny. Vyčistěte čistou vodou a opakujte. Vyhněte se čarám na zdivu a doplňte vodu dovnitř.

#5. Pomocí saponátu nebo čističe cihel

Skvrny se při čištění obtížně odstraňují. Při čištění cihlové terasy dodržujte extrémní opatření. Použijte čistič cihel nebo si připravte roztok saponátu. Používejte gumové rukavice, abyste si chránili ruce. Pak nechte cihlovou terasu vypadat, jako by byla úplně nová. Naneste sůl, mýdlo a vodu. Dále smíchejte dvě polévkové lžíce jemného mycího prostředku, včetně lžičky soli, v malém kbelíku. Naplňte kbelík teplou vodou. Namočte do směsi čistý hadřík.

Naneste bavlnu na obarvenou cihlu a důkladně ji protřete. Skvrna, která nevyšla, vyžaduje použití fosforečnanu sodného. Směs připravte v půl šálku v horké vodě. S chemikáliemi manipulujte mimo dosah dětí a domácích zvířat. Skvrnu vydrhněte a poté důkladně opláchněte teplou vodou. Před výměnou rostlin, jiných předmětů a terasového nábytku nechte povrch oschnout.

Může být také dobré si přečíst o tom, jak používat čisticí prostředek s tlakovou myčkou.

It’s A Wrap!

Nyní se naučíte, jak čistit zděnou terasu bez tlakové myčky s následujícím: oplachováním, plením, drhnutím, zametáním, použitím saponátu nebo čističe cihel. Navíc rozumíte zděné terase, která po vyčištění poslouží z velké části svému účelu! Zjistěte, jak vyčistit betonovou terasu bez tlakové myčky a jak vyčistit cihly a beton tlakovou myčkou.