Jak hlasitý je vysoušeč vlasů? 3 snadné způsoby, jak identifikovat tichý vysoušeč vlasů!

Jak hlasitý je fén? V dnešním uspěchaném světě se většina lidí nemůže dočkat, až jim vlasy uschnou, než vyjdou ven, a tak se fény staly součástí naší každodenní rutiny. Přestože vysoušeče vlasů dokážou vysušit vaše vlasy během několika minut, většina z nich přichází s hlasitým zvukem. Ale jak hlasitý to může být? Na to vám dnes odpovíme!

U středních sušiček se zvuk může pohybovat mezi 90 a 100 decibely. Ale stálý zvuk by měl 85 decibelů, což může poškodit váš sluch.

Navzdory malým motorům je vydáván hlasitý hluk, protože se v něm otáčejí součásti. V současné době mají sušičky těžké motory s výkonem mezi 1600 a 1800 W nebo i vyššími. Výsledkem je, že mechanická a elektromagnetická interakce vytváří hlasitý zvuk. Některé modely vysoušečů vlasů však produkují pouze asi 50 decibelů zvuku. Vysoušeče vlasů s nižší hlučností však mohou také znamenat delší sušení vlasů.

Může vysoušeč vlasů vést k poškození sluchu?

Jakýkoli hlasitý hluk, zejména pokud je mu vystaven delší dobu, může vést ke ztrátě sluchu. Ale délka a frekvence expozice jsou významnými determinanty ztráty sluchu. Decibely nebo dB jsou jednotky používané k měření hladiny hluku. Vyšší decibely znamenají hlasitější hluk. Jakýkoli zvuk s více než 85 decibely může trvale ztratit sluch. Takže znovu, jak hlasitý může být považován za příliš hlasitý? Vysoušeče vlasů obvykle vydávají ohlušující zvuky na základě úrovně hluku určené decibelovým hodnocením.

Ano, některé jiné objekty mohou produkovat hlasitější hluk, ale všimněte si jejich výstupního hluku. Většina lidí nebude zvuk fénů považovat za hlasitý. Je však dostatečně hlasitý, aby způsobil poškození nebo ztrátu sluchu. Vezměte na vědomí, že vysoušení vlasů je součástí každodenní rutiny většiny lidí. Ačkoli určitá ztráta sluchu může být přisuzována genetice, většina ztrát sluchu je způsobena vysokou expozicí hluku.

Tyto malé vláskové buňky uvnitř ucha nelze nahradit, jakmile jsou zničeny nebo poškozené. Ztráta sluchu je běžně způsobena hlukem, takže tomuto stavu lze předejít. Své vláskové buňky můžete chránit tím, že zajistíte své prostředí před ztrátou sluchu. Vysoušeče vlasů jsou pouze jedním z mnoha předmětů, které produkují škodlivé úrovně hluku. Konkrétní hluk může být také považován za příliš hlasitý pro případy, jako jsou následující:

  • Z hluku vás bolí uši
  • Neslyšíte jako obvykle ani poté, co se vzdálíte od zdroje hluku
  • V uších se dočasně objeví zvonění nebo bzučení
  • Když mluvíte s někým blízkým, musíte hlasitěji hlasit

Mohu získat tichý vysoušeč vlasů?

Řešením, jak si ucho nepoškodit, je pořídit si tichý fén. Již dříve bylo zmíněno, že některé vysoušeče vlasů se dodávají s neškodnými nebo středními hladinami zvuku. Tyto typy fénů se nazývají tiché fény. Jejich hladina zvuku se pohybuje od 70 do 90 decibelů. Dokonce i některé prémiové modely mohou pracovat s nižšími hladinami zvuku, pouze asi 10-30 decibelů. Ale ideální model vysoušeče vlasů přichází s hlučností asi 60 decibelů.

Způsoby, jak identifikovat tichý vysoušeč vlasů

Takže, jak hlasitý je vysoušeč vlasů? Většina značek na štítcích neuvádí skutečné hodnocení decibelů a varování. Často to neuvedou v balení, pokud není dostatečně nízké na to, aby se daly předvést. Takže musíte být opatrní a nevybírat jen tak nějaké sušičky. Jinak ohrozíte svou schopnost slyšet. V takovém případě musíte před nákupem zkontrolovat některé základní vlastnosti, abyste si byli vědomi jeho hlučnosti.

#1. Příkon

Nejprve zkontrolujte příkon fénu. Ve většině případů platí, že čím vyšší je výkon a čím je motor těžší, tím více hluku vytvoří. Vysoušeče vlasů s přibližně 1400 až 1600 watty jsou obvykle při používání méně hlučné. Nejběžnější vysoušeče vlasů, které můžete najít na prodej, mají 1875 wattů. Mají také těžké motory. Proto produkují více hluku. Zjistěte, kolik wattů spotřebuje vysoušeč vlasů.

#2. Iontové technologie

Tato konkrétní technologie může způsobit, že vysoušeč vlasů bude bez zvuku. Pokud tedy na obalu produktu nenajdete hodnocení decibelů, můžete si pořídit fén s iontovou technologií. Zjistěte, co znamená iontový fén.

#3. Duální proudění vzduchu

To se týká nastavení, které může přímo ovlivnit hladinu zvuku. Duální proudění vzduchu může například snížit decibel, protože využívá pevný prostor mezi ventilátorem a tělem.

Je to obal!

Svět je extrémně hlučný. Délka a hlasitost vystavení hluku může poškodit vaše ucho. Proto se musíte držet dál od typických domácích předmětů, které produkují hlasité zvuky, protože to představuje riziko pro sluch. Vědět, jak hlasitý je vysoušeč vlasů, je jedním z kroků k ochraně vašich uší. Některé další věci, které produkují vysoký hluk, zahrnují budíky, vysavače a procesory, takže se snažte omezit jejich vystavení. Uvědomte si také jejich hladiny hluku, abyste ochránili svůj sluch.