Jak čistit chomáč a jehlovou matraci nejlepším způsobem

Můžete zvládnout, jak čistit matraci Tuft a Needle, když budete znát správné postupy dvou hlavních typů postelí. V tomto článku budeme hovořit o postupech pro pružinové i pěnové matrace. Vycházíme také z doporučení Tuft and Needle, abychom zajistili bezpečnost vaší postele při čištění.

Pamatujte, že bez ohledu na značku není možné vyjednávat o čistotě vaší postele. Musíte však dodržovat doporučení výrobce, abyste předešli náhodnému poškození matrace během čištění. Takže bez dalších řečí, zde je snadno srozumitelný návod podle návodu Tuft and Needle.

Jak správně čistit chomáč a jehlovou matraci

Pro modely innerspring

Pokud máte pružinovou matraci od Tuft and Needle, můžete ji snadno vyčistit pomocí domácích potřeb, jako je citron a sůl a peroxid vodíku. Pamatujte, že i když se potahová látka zdá tlustá, skvrny mohou stále prosakovat. Jak byste tedy měli tyto ingredience používat?

Pastu s citronem a solí můžete připravit smícháním soli s citronovou šťávou. Směsí zaměřte postižená místa a poté je nechte hodinu sedět. Po dokončení je setřete vlhkým hadříkem a poté osušte na vzduchu.

Na této přírodní pastě se nám líbí, že také pomáhá odstraňovat pachy. Ale pokud máte složitější nepořádky, jako jsou ty z tělesných výměšků, měli byste použít peroxid vodíku. Skvrny otřete pěnivým peroxidem vodíku, dokud nebudou odstraněny, než je znovu otřete studenou vodou.

Pro pěnové modely

Co když je vaše postel Tuft and Needle pěnový model? Značka používá paměťovou pěnu, latexovou pěnu a jejich tzv. Adaptivní pěnu, které všechny skvrny absorbují a jejich potahy jsou měkčí než u postelí s innerspring. Proto musíte pěnovou matraci čistit trochu jinak.

Nejlépe by bylo odstranit přebytečnou tekutinu odsáváním rozlité kapaliny nebo skvrny papírovými ručníky. Někteří lidé dokonce používají k odstranění vody vakuum. Po dokončení můžete skvrny odpovídajícím způsobem ošetřit a zajistit, aby byla pěna před dalším použitím důkladně vysušena.

Co jsme mysleli tím, že podle toho ošetříme skvrny? Skvrnu lze odstranit pouze enzymovým čističem nebo k jejímu odstranění může stačit roztok mýdla a vody. Zkontrolujte prosím doporučení pro čištění konkrétního modelu, který máte, a vyhněte se jakýmkoli agresivním chemikáliím.

Údržba matrací

Pro obecnou údržbu matrace se postele Tuft a Needle neliší od ostatních matrací. Například byste měli použít chránič matrace, abyste zajistili, že bude chráněna před tekutinou a nahromaděním prachu, zápachu nebo bakterií. Poté je pravidelně perte, včetně lůžkovin, aby nebyly příliš znečištěné.

Pomohlo by, kdybyste také samotnou matraci každých pár měsíců osvěžili jedlou sodou. Pro další deodorizaci nakapejte pár kapek esenciálního oleje a nechte hodinu působit. Vysajte prášek, což by také mělo pomoci odstranit prach a další částice na povrchu.

Můžete prát v pračce chomáč a jehlový potah matrace?

Chránič matrace Tuft and Needle by mělo být bezpečné prát v pračce. Samotný potah matrace se však nesmí sundávat a prát v pračce. Všimněte si prosím rozdílu mezi potahem matrace a chráničem.

Čištění chrániče matrace

Chcete-li začít, odstraňte ji z matrace podle jejího designu. Některé chrániče mají elastické strany, které stačí rozmotat pouze v rozích, zatímco jiné můžete rozepnout a sundat. Můžete také využít této příležitosti a zkontrolovat poškození, zejména na švech, a opravit je před praním, aby poškození nebylo větší.

Nejlepší by bylo, kdybyste skvrny ošetřili ještě před vložením potahu do pračky. Skvrny namočte na 10 minut do pracího prostředku a poté potah vložte do pračky. Doporučujeme použít model s předním plněním a jemný cyklus.

Také by měla stačit teplota studené vody a trocha mycího prostředku. Po dokončení kryt dvakrát opláchněte, abyste se ujistili, že nezůstaly žádné zbytky mýdla. A podobně jako u jiných matracových chráničů můžete použít sušičku, ale musíte dosušit venku a nechat uschnout na vzduchu.

Čištění potahu matrace

Vzhledem k tomu, že potah matrace nemůžete prát v pračce, můžete skvrny vyčistit pouze na místě. Pamatujte, že Tuft a Needle používají směs mikropolyamidu a polyesteru, takže není určeno k vyjmutí a umístění do pračky nebo sušičky. Místo toho před sušením na vzduchu potřete postižená místa vodou a jemným mýdlem.

Dalším způsobem čištění krytu je posypání jedlou sodou. To by také absorbovalo veškerou tekutinu a zápach na materiálu. Nezapomeňte jej vysát pomocí nástavce na čalounění, protože sání by mohlo látku zachytit.

Závěr

Pokud vlastníte postel od Tuft and Needle, musíte znát správné postupy její údržby. V tomto článku jsme diskutovali o tom, jak čistit matraci Tuft a Needle, ať už jde o vnitřní pružinu nebo pěnu. V prvním případě musíte zabránit dalšímu prosakování rozlité látky, protože pěna je absorbční.

A co se týče potahu matrace, ten nelze sundat a skvrny musíte pouze bodově ošetřit. Celkově se určitě řiďte našimi tipy a doporučeními podle Tuft and Needle, aby vaše postel byla bezpečně čistá.