Jak často byste měli čistit větrací otvor sušičky? 2 nejlepší důvody, proč musíte!

Jak často byste měli čistit větrací otvory sušičky? Jednou ročně vyčistěte větrací otvor sušičky. Čistěte jej častěji, pokud je na něm více vláken nebo nečistot. Doba mezi čištěním větracího otvoru sušičky se v různých domácnostech liší.

Čištění se provádí jednou ročně, pokud na oblečení není žádný další prach, vlákna nebo předměty, které ulpívají na oblečení a ucpávají ventilační otvory sušičky. Zvyšte frekvenci čištění větracího otvoru sušičky dvakrát ročně, protože velké množství prádla vytváří ze sušičky více nečistot a vláken.

Při čištění jej správně upravte a tvoří se prach nebo vlákna. Přečtěte si tedy dále, jak často byste měli čistit větrací otvory sušičky.

Jak často byste měli čistit větrací otvor sušičky & Proč?

Jak často byste tedy měli čistit větrací otvory sušičky? Měli byste jej vyčistit jednou ročně. Zkuste si přečíst, jak často čistit větrací otvor sušičky. Přátelé, existují důvody, které vás přesvědčují o čištění větracího otvoru sušičky. Některé z nich mohou být zřejmé a o některých jste ani nepřemýšleli. Dva z těchto důvodů se týkají účinnosti a bezpečnosti. Žmolky, které se hromadí v sušičce, způsobují ucpání a problémy se sušičkou.

#1. Bezpečnost

Lint je tak hořlavý, že když je vystaven něčemu hořlavému, může se vznítit. Jedna studie ukázala, že v letech 2010 až 2014 začalo hořet šestnáct tisíc domů kvůli pračkám. Téměř padesát procent požárů způsobila látka a dvacet sedm procent vlákna, prach nebo vlákna.

#2. Účinnost sušičky

Nečistoty nebo vlákna, které se hromadí ve větracím otvoru sušičky, blokují vypuzení horkého vzduchu, protože to někdy zůstane nepovšimnuto, ale nakonec to časem pokračuje. Pokud se vzduch sám neodstraní, vlhký vzduch jde zpět do stroje. Oblečení schne pomalu, pokud neodstraníte vlhkost. Delší cykly probíhají v automatické sušičce se senzory vlhkosti. V časované sušičce oblečení nakonec nedosuší úplně. Díky lepší účinnosti je praní prádla méně času a spotřeba energie je nižší.

Varovné signály pro čištění větracího otvoru sušičky

Existují varovné signály, že je třeba vyčistit větrací otvor sušičky:

  • Oblečení suší déle
  • Pokud už je to rok
  • Z oblečení nebo sušičky vychází zápach spáleniny nebo kouře
  • Prádelna je vlhčí nebo teplejší než po vysušení prádla
  • Cítíte něco přímo v prádelně
  • Vnější povrch sušičky je při dotyku horký

Způsoby čištění ventilačního otvoru sušičky

Zde jsou způsoby, jak nejlépe vyčistit větrací otvor sušičky:

  • Odstraňte nečistoty z lapače vláken
  • Vydrhněte oblast v lapači vláken pomocí štětce pro sušičku
  • K čištění použijte vysavač
  • Odpojte větrací otvor od sušičky
  • Odstraňte vlákna ze sušičky nebo odvzdušnění pomocí rukou
  • Vysajte ventilační otvor uvnitř a kolem něj
  • Sejměte kryt ventilace
  • Nechte zkontrolovat opotřebení krytu ventilace
  • Vyčistěte větrací otvor sušičky od všech nečistot, usazenin, zvířat, listí a dalších
  • Vykartáčujte nečistoty nebo vlákna
  • Nechte jej otestovat, abyste se ujistili o jeho pevném připojení

Nástroje, které vám pomohou vyčistit větrací otvor sušičky

Níže jsou uvedeny nástroje, které vám pomohou vyčistit větrací otvor sušičky:

  • Odstraňte vlákna uvnitř větracího otvoru sušičky pomocí foukače listí. Nejprve však odstraňte kryt nebo větrací otvor sušičky, který způsobuje obrovský nepořádek. Vyhozené žmolky zachyťte sáčkem s listy.
  • Použijte dlouhý nástavec ve vakuové hadici k odstranění nečistot uvnitř sušičky. Širší sací hadice se nevejdou do malých oblastí v sušičce. Kupte si tedy produkt nebo přilepte hadici k vakuu lepicí páskou, aby fungovala lépe.

Cennější tipy k čištění větracího otvoru sušičky

Udržujte větrací otvor sušičky čistý, abyste omezili dobu čištění. Zde jsou cenné rady, které je třeba vzít v úvahu.

#1. Použití potrubí typu přímého odvětrávání

Použijte nějaký flexibilní typ hadičky, abyste ji prodloužili a nasměrovali ji snadno kolem rohů. Hadička má tvar harmoniky, aby vytvořil více povrchů, které mohou zachytit prach a vlákna. Každý ohyb může proudění vzduchu ještě více rozbít.

#2. Zkrácení odvzdušňovacích trub

Udržujte proudění tlaku vzduchu v souladu s kratší vzdáleností potřebnou k tomu, aby vzduch ze sušičky prošel do svého konečného místa určení. To pomáhá zmenšit prostor větracího otvoru, který budete čistit.

#3. Ujistěte se, že nejsou přítomny listy sušičky

Sušicí prostěradla mohou způsobit různé problémy s větracím otvorem sušičky. Sušicí listy jsou odděleny v oblečení a zachyceny uvnitř filtru na vlákna. Jsou však nepředvídatelné a tenké a zachycují se v krytu ventilace a v samotném ventilačním otvoru. Listy sušičky také po dlouhé době vytvářejí film přes filtry na vlákna. Vyzkoušejte to, když nalijete malé množství vody do filtru na vlákna. Voda, která proudí ve filtru, znamená, že je vše v pořádku; pokud však neprojde, vymyjte filtr vodou a mýdlem.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, jak často byste měli čistit větrací otvory sušičky, což by mělo být jednou ročně. Čistěte jej častěji, pokud je na něm více vláken nebo nečistot. Doba mezi čištěním větracího otvoru sušičky se v různých domácnostech liší. Věnujte tedy čas úpravě čištění větracího otvoru sušičky! Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak vyčistit ventilační hadici sušičky a jak zjistit, zda je větrací otvor sušičky ucpaný.