Jak uvolnit ucpanou tlakovou myčku? 4 nejlepší tipy!

Hledáte praktický postup, jak vyčistit tlakovou myčku? Můžete jej uvolnit odstraněním ucpání z trysek. Tryska se v důsledku ucpání ucpe. Můžete vyčistit trysky tlakových čističů, pokud můžete vyčistit trysky.

Ucpaná tlaková myčka je nejnáročnější částí čištění. Předpokládejme, že zvednete hadici a stisknete kolík, abyste mohli začít čistit. Téměř nic se nestane. Místo toho slyšíte praskání. Zablokovaná tlaková myčka vydává tento zvuk.

Proto je oprava trysek tlakových čističů tou nejsnazší prací, kterou na tlakové myčce nikdy neprovedete, jak brzy zjistíte. Trvá to trochu času a náklady na čistší kabel jsou minimální ve srovnání s cenou příslušné položky. Pojďme k jádru věci.

Tipy pro odblokování tlakové myčky

Víme, že trysky tlakových myček jsou k dispozici v několika provedeních. Trysky s malými otvory vytvářejí vyšší tlak než trysky s většími otvory. Tyto trysky, které se vyskytují ve více silách, by mohly být účinné pro různé účely. Používejte vysokotlakou trysku pro pevné látky, zatímco pro podlahy můžete vyžadovat trysku s nízkým tlakem. Podobně bude tryska tlakové myčky vhodná pro kovové věci; nefunguje pro polymerové podlahy. Pokud je tryska ucpaná, může to být skutečná bolest. Účelem tohoto článku je tedy ukázat vám, jak zabránit ucpání trysky a odblokovat tlakovou myčku. Zde jsou tipy, jak vyčistit tlakovou myčku:

#1. Pomocí bílého octa

Použití octa k odcpání pračky je vynikající technika. Vyžaduje méně úsilí a zvyšuje efektivitu. Tlakovou myčku snadno vyčistíte pomocí kapky bílého octa. Stačí dodržet tento postup uvedený níže. Funguje to nejlépe pro vás a také šetří váš čas a peníze.

Nejprve připravte ocet. Pro jeho výrobu si vezměte kbelík a naplňte polovinu octem. Mějte na paměti, že ocet nemíchejte s žádným jiným čisticím prostředkem.

Vezměte trysku tlakového čističe a vložte ji na několik minut do kbelíku s octem a vodou. Jelikož je ocet kyselý, má čistící schopnost. Rychle reaguje se špínou, mastnotou a vápníkem a rozpouští je. Chvíli pozorujte, jak se nečistoty z trysky pohybují.

#2. Pomocí kovového drát

K uvolnění ucpané trysky můžete také použít tenký drát nebo vlásenku. Toto je postup krok za krokem. Rozptýlení trysky by bylo základním krokem při odstraňování ucpání tlakové myčky. Nesmíte se dotýkat otvorů trysky, aniž byste ji předtím rozptýlili. Má potenciál ucpat hlavní hrot pračky. Ujistěte se, že všechny trysky, které nejsou připojeny, jsou strčeny dovnitř. Když trysku vytahujete, držte trysku v levé ruce. Každý otvor v trysce propíchněte kolíkem nebo tenkým kovovým drátem. Ujistěte se, že jste do něj několikrát udeřili, nezapomeňte po každém šťouchnutí do trysky otřít kolík a kovový drát čistým hadříkem z mikrovlákna. Nakonec postavte trysku pod jasné světlo, abyste zkontrolovali, zda není otvor trysky ucpaný nebo neucpaný.

#3. Omyjte vodou

Není pochyb o tom, že čištění tlakové myčky je velmi frustrující. Někdy v trysce uvízne mnoho prachových částic a je obtížné si jich všimnout. Chcete-li trysku tlakového čističe uvolnit, omyjte ji čistou vodou, pokud ostatní hroty nefungují. Vezměte si dvorní hadici a důkladně ji vyčistěte. Můžete jej také čistit pod koupelnovým kohoutkem, pokud nemáte venkovní hadici, když se začínáte umývat, šťoucháte drátem nebo mnohokrát připínáte. Tento tip je velmi účinný při čištění trysky ostřikovače.

#4. Znovu nainstalujte trysku

Jakmile uvolníte trysku ostřikovače, nyní je čas ji znovu nainstalovat na stejné místo. Po opětovné instalaci tlakové myčky ji spusťte a zkontrolujte, zda funguje perfektně nebo ne. Dávejte pozor na praskání. Pokud si všimnete, že zvuk přetrvává, budete jej muset vyčistit ještě jednou. Nastavte tlak a začněte čistit bazén, pokud je vše v pořádku. Přečtěte si tuto tabulku tlakových trysek.

Příčiny ucpané trysky tlakové myčky

Při pokusu o vyřešení problému musíte pochopit příčiny ucpání trysek tlakových myček. Níže jsme zmínili některé faktory. Prach, nečistoty nebo mastnota se mohou zachytit v trysce tlakové myčky a zachytit se v ní. Postupně se stává složitějším a zasekává vaši tlakovou myčku. Opotřebované materiály se mohou rozbít na drobné úlomky a ucpat vaši tlakovou myčku. Poškozená pryž hadice ji může ucpat. Pokud používáte pevnou chemikálii obsahující čisticí prostředek, vede to také ke korozi a ucpání trysky. Špinavá voda z vašeho kohoutku může také ucpat trysku. Vědět, jak uvolnit ucpanou tlakovou myčku.

It’s A Wrap!

Nakonec jsme odpověděli na vaši otázku, jak vyčistit tlakovou myčku. Doufáme, že čtení tohoto článku je pro vás jen zábavou a že rozumíte všem tipům, jak vyčistit trysku tlakového čističe, a zjistit důvody, proč se tryska tlakového čističe ucpe. Přečtěte si prosím pozorně tento článek a děkujeme vám všem, že jste s námi konečně zůstali! Kliknutím na tento odkaz zjistíte, proč se moje tlaková myčka nespustí