Jak často by se mělo provádět hubení švábů? Nejlepší průvodce

Už jste někdy viděli švába létat kolem a přemýšleli jste, jak často by se mělo provádět hubení švábů? Mnoho z nás to jistě napadlo, protože pohled na ně není nijak zvlášť příjemný.

S krysami, červy a mouchami jsou švábi jedny z nejodpudivějších bytostí, které lze v něčí domácnosti najít. Jen při představě, jak se tyhle věci plazí, hodují na jídle a nápojích, které jste si uložili, některým z nás by naskočila husí kůže a jiní by dokonce zuřili strachem.

I když tito tvorové nejsou schopni vám ublížit sami o sobě, jsou známí tím, že šíří bakterie, viry a další látky, které mohou způsobit nemoci a ublížit vám.

Nadměrné přemnožení těchto bytostí v určité oblasti dalo vzniknout obchodu s hubením škůdců. I když tyto jevy obvykle ukazují na konkrétní příčinu, způsob, jak je vyřešit, obvykle spočívá v jediném plánu.

Jak často byste měli volat na hubení škůdců plotice?

Škůdci jsou škůdci, než přijdou, když nechcete řešit nic nudného. Nejotravnější na těchto věcech je, že se mohou vrátit, i když se zdá, že jste je všechny vyhubili.

Později probereme, jaké proměnné ovlivňují toto opakování, ale prozatím byste měli volat služby ochrany proti škůdcům alespoň jednou za čtvrtletí (to je jednou za tři měsíce). Praktické je také objednávat takové služby každé dva měsíce v závislosti na jejich dostupnosti.

Možná si myslíte, že tyto služby jsou plýtvání penězi, protože škůdci se mohou vrátit, ale stojí za to. Samozřejmě existují deratizátoři, kteří svou práci zvládají špatně, ale u těch kvalitních je normální vidět plotice týden po vaší návštěvě.

Tito škůdci jsou také živé bytosti, takže si uchovávají v paměti, kde jsou zdroje (v tomto případě jídlo a úkryt). Takže i když je mnoho z nich zabito, mají tendenci se vracet tam, kde mohou přežít.

Musíte pochopit, že poskytovatelé účinné ochrany proti škůdcům zavádějí obranu a preventivní opatření navzdory jejich návratu. To by znamenalo, že látky, které aplikují na váš domov, jsou vysoce schopné vyhubit šváby.

Zde je několik bodů, které ovlivňují frekvenci návratu těchto škůdců:

Jídlo bez dozoru

Jak jsme již zmínili, první položkou, která přitahuje nejen plotice, ale i jiné škůdce, je jídlo. Opakovaný výskyt škůdce po hubení škůdců je výrazně horší, pokud máte doma běžně otevřené balíčky s potravinami, ať už je to ve vaší kuchyni, obývacím pokoji nebo ložnici.

Jak jsme také zmínili, jakmile si tito švábi zvyknou na místo, které pro ně vždy má zdroje, jejich druh se bude neustále vracet. Švábi dokážou najít, kde se potrava ukládá, takže samotné schování těchto smeček nemusí stačit, aby je udrželi pryč.

Odhalený odpad a odpad

Vedle jídla a nápojů jste si toho již možná všimli; odpadkové kontejnery jsou pro šváby atraktivní. Možná jste to už zažili: ve chvíli, kdy otevřete kryt, abyste něco vyhodili, vylétne řada těchto černých škůdců.

Zápach, potravinový odpad nebo jiný organický odpad; švábi mohou tyto signály zachytit a navštívit vaše místo.

Uložené krabice a kontejnery

Kromě zdrojů pro potravu hledají švábi a další škůdci také úkryt, aby přežili. Škůdci, kteří jsou zcela neschopní se chránit, hledají místa, která jsou těsná a dostatečně zakrytá, aby se skryli.

Když provádíte rozsáhlé čištění, pravděpodobně uvidíte tyto tvory schovávat se pod krabicemi a kontejnery, které se nějakou dobu nehýbaly.

Nadměrná vlhkost v tmavých rozích

To je také běžné pozorování mnoha majitelů domů: tam, kde je vlhkost, existuje možnost, že číhá plotice. Proto tyto šváby najdete také pod umyvadlem a ve vašich koupelnách.

Pokud máte nepozorovaně netěsné potrubí a kohoutky, mohlo by to také způsobit, že se šváby neustále vracejí. Pokud se zajímáte o přívěs, zde je článek o tom, co dělat s vodou poškozeným obytným přívěsem.

Vrátí se švábi po vyhubení?

Ano! Zatímco za jejich návratem existuje několik důvodů, švábi se mohou vrátit po řádném vyhubení.

Všimněte si však, že to nutně neznamená, že se mrtví švábi vrátí k životu tím, že se vrátí. Škůdci umírají jako ostatní živé bytosti; jde jen o to, že je jich spousta, kteří by se mohli přemístit z jednoho místa na vaše.

Jak zabránit švábům ve vaší domácnosti

První věc, kterou byste měli udělat, abyste odstranili šváby ve svém domě, je zavolat profesionální deratizaci. Můžete je požádat, aby vám do další návštěvy nechali nějaké bezpečné pasti, abyste se s štěnicemi vypořádali.

Po jejich službě a pastích, které nastražili, je nyní vaší povinností udržovat své místo dobře udržované. Pokud nechcete, aby se vraceli, musíte udělat následující.

  • Všechny potraviny a nápoje udržujte uzavřené a čisté.
  • Odpadky denně likvidujte a vyčistěte jejich nádobu.
  • Pravidelně si uklízejte doma.
  • Vyčistěte úložné boxy a kontejnery.
  • Pravidelně udržujte přípojky vody.
  • Podívejte se na tento článek o tom, jak opravit vodou poškozené dřevo v domovních sloupcích, pokud náhodou některé z nich máte.

    Závěr

    Údaj o tom, jak často by se měla kontrola škůdců provádět u plotic, lze pouze zprůměrovat do výše uvedeného čísla. Pokud se budete řídit také našimi body pro čistotu, nemusí být potřeba znovu získávat vyhlazovací služby.