Jak bezpečně používat propanový ohřívač v interiéru? 7 úžasných tipů!

Zajímá vás, jak bezpečně používat propanový ohřívač v interiéru? Pouze vnitřní propanové ohřívače jsou bezpečné pro použití uvnitř. Kromě toho lze propanové ohřívače používat uvnitř, pokud jsou umístěny v nehořlavé oblasti a zůstávají odděleny od hořlavých věcí.

Na ohřívači je vyžadován ochranný kryt potažený vysokou teplotou, senzor nízkého obsahu kyslíku, automatické vypínání a ochrana proti přehřátí.

Propanové ohřívače lze rychle nastavit a bezpečně používat, pokud dodržíte několik základních bezpečnostních opatření. Pokud musí být váš ohřívač odvětráván, zajistěte dostatečné větrání ve vaší místnosti. Mějte na paměti, že propan je hořlavý, proto buďte opatrní při výběru a provozu plynového ohřívače. Nyní je čas, abyste se už nedivili, protože níže diskutujeme o důvodech. Takže bez dalších okolků, pojďme číst!

Tipy pro bezpečné používání propanového ohřívače v interiéru

Některá základní bezpečnostní opatření vám mohou umožnit zůstat v teple, kdykoli jej potřebujete použít. S plynovým ohřívačem nikdy nebudete mít skutečný problém, pokud se o něj budete lépe starat a budete jej používat moudře. Předpokládejme, že používáte ohřívač propanu a nevíte, jak bezpečně používat ohřívač propanu uvnitř, nebojte se. Níže jsme probrali několik tipů, které vám pomohou.

#1. Použijte detektor oxidu uhelnatého

Ať už se chystáte používat plynový ohřívač v interiéru, úplně prvním krokem, který musíte udělat, je pořídit si alarm oxidu uhelnatého. Tyto užitečné gadgety budou sledovat vaše koncentrace CO sami. Stejně jako kouřový hlásič vás alarm CO upozorní, pokud se přiblíží k něčemu, o co si vážíte. Detektory vám poskytují klid tím, že zajistí, že budete informováni, pokud se stane něco hrozného.

#2. Povolit otevření okna

Je v pořádku nechat okno otevřené? Kdykoli se snažíte získat prostor pro zahřátí? Je to inteligentnější, než si myslíte. Nechte jen pár centimetrů oken nahoře, aby mohl unikat oxid uhelnatý. Je to také malé dostatečné místo, kde zadržíte více tepla, než ztratíte. Uvolněním CO z dlouhodobého hlediska budete moci správně používat svůj propanový ohřívač v interiéru, a to vás udrží teplejší!

#3. Použijte senzor nízké hladiny kyslíku

Mějte na paměti, že jste si vybrali ohřívač propanu se sníženým kyslíkovým senzorem pro další bezpečnost. Pokud se koncentrace kyslíku ve vzduchu příliš zkrátí, detektor sníženého obsahu kyslíku zajistí vypnutí spalování. Bez ohledu na to by se měl obsah kyslíku v atmosféře pohybovat kolem 21 %, což je typické. Detektor se sníženým obsahem kyslíku na propanovém ohřívači na druhé straně odřízne palivo, pokud klesne pod 18/5 obj. % nebo méně, čímž vás ochrání před téměř jakýmikoli neočekávanými událostmi.

#4. Nedávejte do blízkosti topení hořlavé předměty

Při umístění propanového ohřívače do vnitřního prostoru mějte na paměti, že se nachází na nehořlavé podlaze a mimo dosah jakýchkoli hořlavých věcí, jako jsou oděvy, nábytek, závěsy a další podobné předměty. Je to proto, aby se zabránilo vzplanutí předmětu v důsledku neustálého tepla ohřívače. Také zkontrolujte, zda musí být plynový ohřívač namontován na strop. Ujistěte se, že je umístěn daleko od jakýchkoli hořlavých materiálů. Pokud je vaše konstrukce vyrobena ze dřeva, snažte se nepokládat propanové ohřívače na plot z škvárových tvárnic. Ignorujte prosím jakékoli fotorámečky nebo plastové nástěnné hodiny poblíž místa, kde je umístěn ohřívač, aby nedošlo k požáru.

#5. Vyvarujte se použití jakéhokoli spreje

Jakmile je ohřívač propanu zapnutý, nepoužívejte hořlavé spreje, včetně parfémů, deodorantů, insekticidů, osvěžovačů vzduchu nebo sprejů na vlasy. Takové spreje mohou způsobit domácí požár pro použití s ​​plynovým ohřívačem. Mějte to prosím na paměti. Pokud potřebujete použít deodorant, sprej na vlasy nebo pesticid, vypněte během používání spreje na několik minut ohřívač propanu a poté jej znovu zapněte, jakmile jej skončíte, aby nedošlo ke katastrofě.

#6. Nehýbejte ohřívačem, když je zapnutý

Nevyjímejte ohřívač propanu, když je v provozu. Máte-li ve vnitřním prostoru přenosný vnitřní ohřívač propanu, nemusíte jej prosím přesouvat, když běží. Pokud budete někdy potřebovat přemístit ohřívač propanu z jednoho místa na druhé, zkuste jej nyní vypnout a před tím jej nechte vychladnout. Dávejte pozor, abyste jej neumisťovali do blízkosti hořlavých předmětů nebo na těkavé oblasti.

#7. Vždy se dívejte do plamenů

Při používání plynového ohřívače v interiéru dávejte pozor na plamen. Ujistěte se, že oheň zůstává stále modrý. Pokud zaznamenáte rozdíl ve vzplanutí nebo pokud plamen zežloutne nebo oranžově, okamžitě vypněte ohřívač a kontaktujte odborníka, aby přišel a problém odstranil. Jen už to nepoužívejte. Změna odstínu plamenů naznačuje, že je něco špatně. Každopádně možná budete chtít vědět, jak opravit ohřívač propanu.

It’s A Wrap!

Po přečtení tohoto článku doufáme, že všichni pochopíte, jak bezpečně používat ohřívač propanu v interiéru. Vše výše jsme probrali podrobně, což můžete snadno pochopit. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi! Zjistěte, jaký je nejlepší vnitřní ohřívač propanu.