5 tipů, jak správně uvázat záclony

Jakmile si osvojíte, jak vázat záclony, můžete experimentovat s různými závěsy na záclony, které tyto krásné úpravy oken jistě pozvednou. Pokud se koncept této myšlenky zdá docela přímočarý, je to proto, že pravděpodobně je.

Problém je s některými lidmi; mají tendenci zkazit umístění kravaty. Je zřejmé, že kravaty, které jsou buď příliš vysoké, nebo příliš nízko v závěsu, mohou způsobit, že věci vypadají spíše trapně než stylově.

Dnes se podíváme na různé závěsy od starožitných po moderní styly, které se hodí do rustikálních a luxusních interiérů. Vše, co potřebujete, je rychlý proces měření, základní kování na záclony a samozřejmě preferovaný výběr závěsů.

Různé závěsy

Každý dům má jedinečný design interiéru, který vytváří konkrétní styl. Ať už se jedná o rustikální, vintage, moderní, současný nebo velkolepý interiérový design, několik typů závěsů skvěle doplní váš interiér.

Krok 1: Výběr úvazu

Existují dva hlavní typy závěsů. Tradiční metoda vyžaduje několik závěsů, jako jsou jednoduché háčky. Pomocí zavazování můžete závěs přidržet ke straně okna, aby skrz něj mohlo prosvítat více světla.

V některých případech majitelé domů raději svá okna svážou a nechají je viset přes střed. Tento druh stylu vypadá dobře pro ležérní a uvolněný vzhled. V tom případě si můžete vybrat mezi hřbety kravat ve tvaru provazu nebo magnetickými hřbety kravat, které můžete sepnout k sobě.

Pokud jste trochu nerozhodní, měli byste si přesto pořídit pár háčků. Tímto způsobem se můžete snadno rozhodnout, zda chcete závěsy viset uprostřed nebo po straně okna. Změnit si to další den nebude problém, protože už máte nainstalované háčky. Jejich skrytí také nebude problém.

Krok 2: Zatáhněte závěsy.

Cílem je naučit se zavazovat záclony, protože zavazovací vazy by vám měly pomoci vytvořit elegantní úpravu oken s dokonalým zakřivením. Zatáhněte závěsy a zajistěte jejich umístění na tyči. Ujistěte se, že se nebudou snadno pohybovat, když spojíte střední části dohromady.

Krok 3: Změřte závěs.

Pro většinu lidí se můžete při kontrole snadno rozhodnout, kam mají vaše kravaty směřovat. Pokud ale chcete být se svými mírami opravdu přesní, obvykle se pohybují mezi dvěma třetinami až polovinou délky závěsu.

Pokud oblékáte dvoupatrová okna nebo okna vyšší než běžná velikost, možná budete chtít umístit kravaty do nižší výšky. Není to tak, že by výše nevypadaly příliš dobře. Místo toho bude přístupnější, pokud jej umístíte do nižší polohy.

Uchopte prostřední část a použijte ruku jako dočasnou sponu. Pokud máte doma provaz nebo jakékoli stahovací pásky, nebo cokoli, co by látku přidrželo, můžete použít i to. Svažte látku dohromady a udělejte krok zpět, abyste viděli, jak vypadá. Můžete experimentovat s různými výškami, dokud nedosáhnete konkrétní délky. Nezapomeňte si poznamenat měření.

Krok 4: Připojte svá omezení (volitelné)

Tento krok je volitelný pro ty, kteří preferují vázané závěsy visící uprostřed okenního panelu. Pokud je však chcete elegantně připnout na stranu, zpozorněte.

Začněte tím, že si pořídíte nějaké háčky, které udrží vaše kravaty a závěs. Můžete se rozhodnout pro dekorativní držáky, které v podstatě vypadají jako ozdobné kliky dveří, které se dodávají ve všech tvarech a velikostech.

Pro jednoduché šroubovací háky vám postačí samotný díl a výkonný nástroj, který vám pomůže vyvrtat díru do zdi. Dekorativní držáky potřebují alespoň dva až tři šrouby, v závislosti na provedení. Připevněte jej na zeď pomocí rozměrů, které jste získali v kroku tři.

Krok 5: Zavažte závěs

Vezměte si závěs a obtočte ho kolem látky. K zajištění na místě můžete použít typický uzel. Upravte materiál tak, aby vytvořil elegantní křivku – experimentujte s volně uvázanými nebo utaženými uzly.

U závěsů nakloněných do strany pomocí zadržovacího prvku nabírejte látku od středu a jemně zatáhněte za část do strany. Pamatujte, že horní část záclony by se při zatahování za střední část neměla pohybovat. Zavažte a zajistěte závěs na místě.

Tipy pro návrh

Kromě používání běžných závěsných kravat, které seženete v každém obchodě, zkuste experimentovat s předměty každodenní potřeby, které najdete ve své domácnosti. Ve skutečnosti to můžete dokonce změnit pomocí DIY závěsů na závěsy pomocí stahovacích pásků a dekorativních materiálů.

Pokud jde o zdobení vašich rezervací, myslete mimo krabici. Existují jasné a jednoduché závěsy, které si můžete snadno přizpůsobit. Ozdobte jej nějakou akrylovou barvou, samolepkami nebo 3D ozdobami, jako jsou květinové girlandy, zvonky a mnoho dalších.

Nemáte čas kupovat kravatu nebo si vyrobit vlastní? To je v pořádku, protože závěsy můžete také zavázat samotnou látkou. Mějte na paměti, že to může fungovat pouze u delších průsvitných záclon.

Vezměte svazek látky a zacházejte s ním jako s relativně tlustým kusem lana. Svažte látku dohromady a budete mít úhledně uvázaný závěs bez použití jakýchkoli závěsů nebo přidržovačů. Experimentovat můžete i s ozdobnými styly vázání látky.

Shrnutí

Celkově existuje mnoho způsobů, jak uvázat záclony a učinit je vizuálně přitažlivými. Zjistěte, co vám vyhovuje, a nebojte se testovat vody.