Existuje kontrola škůdců pro hady? 7 nejlepších DIY řešení

Někteří zahradníci povolují hady ve své oblasti, ale někteří ne a místo toho pokládají otázku: existuje hubení hadů? Tento průvodce vám neodpoví pouze ano a ne, ale místo toho vás naplní všemi relevantními informacemi, které potřebujete vědět.

Jedovatý vs. Nejedovatý

Hadi raději číhají v garážích, prolézačkách, kůlnách, sklepech a vysokých travnatých místech. Spatření jednoho vyvolá u většiny lidí výstrahu, což způsobí paniku v těle a touhu odejít.

Neexistuje nic takového jako bezpečný had, protože všichni hadi vás mohou kousnout; rozdíl je pouze v tom, zda jsou jedovaté nebo ne.

Protože hadi mají tak širokou škálu vzhledů, může být obtížné je rozlišit. S ohledem na to je zde několik jednoduchých znamení, podle kterých poznáte, zda máte na zahradě jedovatého nebo nejedovatého hada.

Jedovatí hadi mají trojúhelníkové hlavy, tenké a svislé zornice ve žlutých nebo zelených očích. Nejedovatí hadi mají naproti tomu hlavu zaoblenou nebo lžičkovitou a zaoblené zorničky.

Barva se u obou druhů hadů značně liší.

Jak udržet hady v zátoce pomocí hubení škůdců

Podnik se může snažit vymýtit všechny škůdce z vašeho majetku především a především, ale může také určit, co přitahuje hady nebo jiné škůdce. Je například možné, že máte v garáži nebo ve stodole myši nebo krysy.

Při hledání potravy se do oblasti vplíží hadi. Mohou se také snažit udržet svou tělesnou teplotu pod kontrolou.

Společnosti na hubení škůdců běžně dodržují následující kroky:

Krok č. 1. Hadi se raději schovávají na místech, jako jsou hromady dřeva, travnaté plochy a jakékoli jiné „hnízdní“ oblasti, takže hubení škůdců prozkoumá váš domov a pozemky, kde se nacházejí. Budou také hledat příležitosti k jídlu, jako jsou myši a hmyz ve vašem domě.

Krok č. 2. Hadi objevení kontrolou škůdců nejsou zabiti. Chytají je pomocí pastí nainstalovaných během rané revize vašeho domova.

Krok č. 3. Hadi a další škůdci budou méně přitahováni k vašemu domu, pokud se kolem něj použije repelent. Protože hadi vstupují do vašeho domova při hledání potravy, repelent pomáhá odpuzovat hmyz, díky čemuž jsou hadi méně přitahováni.

Krok č. 4. I když se společnosti na hubení škůdců snaží, aby odstraňování škůdců bylo co nejméně bolestivé, jsou chvíle, kdy je to nevyhnutelné. To může vyžadovat odstranění starých pneumatik z vašeho pozemku, abyste jej osvěžili, stejně jako hromady dřeva, na kterých hadi obvykle hnízdí.

Pokud potřebujete průvodce společnostmi pro hubení škůdců, zde je článek o tom, jaká je nejlepší služba pro hubení škůdců, abyste neztráceli čas a zdroje!

Může vám také poskytnout výhodu, že budete mít základní znalosti o tom, co je součástí kontroly škůdců.

Jak chovat hady na vlastní pěst

Odpuzovače hadů z obchodu jsou jednoduché a bezpečné.

Fungují tak, že brání hadímu čichu a brání jim v rozmnožování na vašem dvoře. Zatímco repelenty na hady zakoupené v obchodě mají dobré výsledky, přírodní nebo podomácku vyrobené repelenty hadů mají smíšené výsledky.

Měli byste vědět o několika přírodních repelentech hadů. I když mohou za určitých okolností fungovat, neexistují žádné vědecké důkazy, které by je podpořily.

1. Naftalen

Mnoho komerčních odpuzovačů hadů obsahuje jako složku naftalen. Pokud chcete ušetřit peníze, kupte si čistý naftalen a umístěte ho do oblastí, kde jste viděli pohyb hadů.

2. Síra

Prášková síra by mohla být účinným odpuzovačem hadů. Protože prášková síra poškozuje hadí kůži, odrazuje je od návštěvy vašeho pozemku.

Protože však zápach může být obtěžující, používejte ochranný oděv.

3. Hřebíčkový a skořicový olej

Esenciální oleje hřebíčku a skořice mají silný zápach, který může hady odradit. Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, kombinujte ingredience v lahvičce s rozprašovačem a aplikujte je kamkoli, kde jste viděli aktivitu hada.

4. Česnek a cibule

Kyselina sulfonová, která se nachází v česneku a cibuli, může být prospěšná při odpuzování hadů. Chcete-li hady odehnat, kombinujte nakrájený česnek a cibuli s kamennou solí a směs rozetřete po domě a dvoře.

5. Amoniak

Amoniak má štiplavý zápach, kterému se hadi mohou vyhnout. Naplňte plastové sáčky hadry nasáklými čpavkem a umístěte je kamkoli, kde uvidíte aktivitu hadů.

6. Ocet

Hady lze odpudit použitím běžného bílého octa v blízkosti vodních ploch, jako jsou bazény. Aplikujte rovnou bílý ocet podél okrajů jezírek a bazénů, pokud jste zahlédli hadí aktivitu.

7. Lime

Hady lze odradit smícháním limetky s feferonkou nebo mátovým olejem. Ve skleněné láhvi smíchejte ingredience a rozprostřete tekutinu kolem hranice vašeho domova nebo zahrady.

Co nezadržuje hady

Protože hadi představují hrozbu pro lidskou bezpečnost, existují mýty o ochraně proti hadům, o kterých byste si měli být vědomi.

  • Naftalín neudrží hady na uzdě. Jde o babský příběh, jak dokládají studie z roku 1985.

    Hady naftalínové kuličky neovlivňují a pokud je použijete, nepřiblíží se k vašemu pozemku.

  • Podceňování dovedností hadů v lezení je velké ne-ne. Hadi rádi šplhají a dokážou rychle vylézt na strom nebo bariéru, aby se dostali na váš pozemek.
  • Peletované vápno nezadrží hady, což je častá mylná představa. Vápno, stejně jako naftalín, má na hady malý vliv a neodradí je od vašeho domova.
  • Závěr

    Existuje ochrana proti škůdcům pro hady? Odpověď je rozhodně ano, a majitel domu nebo zahradník, jako jste vy, přichází různými způsoby.