Podrobný průvodce, kdy vyměnit dětskou autosedačku

Kdy vyměnit dětskou autosedačku? Dětská autosedačka má datum spotřeby.

Dětská autosedačka je nezbytná pro zajištění bezpečnosti vašeho dítěte, ale časem vyprší a vy musíte vědět, kdy tomu tak je.

Autosedačky jsou jako pneumatiky v tom, že zvládnou jen určité množství, než se stanou nebezpečnými nebo neúčinnými; to platí nejen pro běhouny pneumatik, ale také pro jejich strukturální integritu.

Mnoho rodičů neví, co přesně tvoří bezpečnou dětskou autosedačku, protože většina lidí prostě chce něco, co funguje! Mnoho lidí si jej koupí, aniž by věděli, na jak dlouho je dobré, natož aby zkontrolovali pokyny výrobce o jeho správném použití.

Na první pohled se to může zdát matoucí, protože s výběrem toho, jaký typ materiálu byl použit, jak je smontován a zda je jeho provedení pro danou práci dostačující, je spojeno mnoho věcí! Pokud však víte, co hledat u dětské autosedačky, může být vaše dítě v bezpečí, když s vámi cestuje.

Lze koupit základny autosedaček samostatně?

Ano, základny autosedaček se prodávají samostatně. Můžete si je koupit v každém místním dětském obchodě nebo online. Ujistěte se, že znáte značku a model svého vozu, než si koupíte extra základnu, abyste měli jistotu, že se vejde do vašeho vozidla.

Pro mnoho vozidel většinou stačí jen jedna základna, protože se pevně připevňují pomocí silného sevření, ale vždy znovu zkontrolujte, zda to funguje i pro vás!

Pokud ne, podívejte se prosím na jiné produkty, jako jsou systémy LATCH, které nevyžadují všechny popruhy pokaždé, když dáte dítě zpět do dětské autosedačky. Tento způsob může být snazší během těch ospalých dnů, kdy všechno trvá dvakrát tak dlouho, než je obvyklé.

Jak připevníte autosedačku Maxi Cosi bezpečnostním pásem?

Pokud používáte základnu sedadla, připojte ji k autu. Můžete použít buď LATCH, nebo pás vozidla v závislosti na modelu vašeho auta a na tom, jak těsně vaše auto sedí na sedačky Maxi Cosi.

Podrobnější pokyny naleznete v příručce. Pokud základnu nepoužíváte, postupujte takto:

* Silně zatlačte na horní část dětské autosedačky a vytáhněte ji zespodu poblíž místa, kde by byly nohy, dokud se červené uvolňovací tlačítko nevysune směrem ke stropu.

* Zvedněte poutko přes hrudník pod ramenními popruhy, dokud se všechny čtyři poutka neuvolní.

* Pohněte nastavovací tyčí pásu pouze natolik, aby nikde kolem dítěte nezůstaly žádné volné popruhy.

* Ujistěte se, že jazýčky zadní přezky jsou bezpečně zajištěny k sobě za kovovou příchytkou.

* Nikdy nenechávejte děti bez dozoru v dětském zádržném systému.

Měla by být autosedačka za řidičem nebo spolujezdcem?

Jako rodiče možná přemýšlíte, zda by dětská autosedačka měla jít za řidičem nebo spolujezdcem. Tato debata má výhody pro obě strany.

Vaše dítě je například lépe vidět, když je vepředu, protože kolem něj stojí méně aut a vy můžete vidět jeho obličej mnohem lépe, než když se díváte na hlídání vzadu.

Na druhou stranu, kojenci mohou být pohodlnější čelem vzad, protože je to pro ně bezpečnější ve srovnání s koukáním do provozu, které by u některých dětí mohlo vyvolávat úzkost, i když se stejně nemohou tolik hýbat, když jsou bezpečně připoutány k sedadlu.

Je na rodičích, co v každé rodině funguje nejlépe, ale většina pediatrů, jako je DrKarp, doporučuje umístit děti do dvou let (a zvláště do jednoho roku) na sedačky proti směru jízdy.

Kdy můžete použít bezpečnostní pás v autosedačce?

Když je vaše dítě na zadním sedadle, měli byste používat bezpečnostní pás auta. Pokud řídíte a potřebujete je umístit do jejich autosedačky, můžete tak učinit bez použití pásu, pokud je to nutné – pokud je dáte do správné polohy pro zajištění pomocí ramenních popruhů.

Jakmile jsou však bezpečně zajištěny uvnitř své dětské autosedačky nebo autosedačky pro batolata obrácené proti směru jízdy, ujistěte se, že jste se připoutali, než vyrazíte na silnici! Všichni tak zůstanou na vaší cestě v bezpečí (a doufejme, že to pomůže urychlit výlety tím, že zabrání rozptylování).

Budete chtít dávat pozor na uvolněná ramínka; nikdy nedovolte svému dítěti, aby si s nimi hrálo, když je připoutané, protože to může vést ke zranění, protože se zamotají nebo zachytí ve dveřích.

Je lepší použít západku nebo bezpečnostní pás?

Západka nebo bezpečnostní pás? Můžete si vybrat z obou, ale z důvodu bezpečnosti byste si měli vybrat tu, která je nejpohodlnější a nejpodporovanější.

Bezpečnostní pásy jsou vyrobeny z dlouhého pásu popruhu připevněného ke dvěma kovovým tyčím nazývaným „jazyky“. Jazyk zapadne do štěrbiny ve sponě.

Jazyky potřebují prostor uvnitř přezky, aby se mohly spojit, aby mohly bezpečně držet vaše tělo na místě během nehody. Mnoho pásů typu pouze klín nemá mezi sebou dostatek prostoru, což jim brání v bezpečném uzamčení kolem vašich boků a zároveň umožňuje příliš velký pohyb v oblasti žaludku, kde by mohlo dojít ke zranění, pokud narazíte na něco tvrdého, jako je volant nebo rám dveří. Někteří lidé považují za obtížnější uvolnit sponu, která je příliš neohrabaná nebo tuhá.