Domácí péče 101: Jaká je nejlepší kontrola venkovních škůdců?

Pokud jste zvědaví, jaká je nejlepší venkovní ochrana proti škůdcům, tato technika zvaná Integrovaná ochrana proti škůdcům (IPM) může uspokojit vaši zvědavost. Pro kontrolu škůdců používá biologická a kulturní opatření.

Tato praxe zahrnuje nákladově efektivní a ekologicky šetrné metody eliminace hmyzu a škůdců ve vaší zahradě. Podporuje zdravý růst plodin a zároveň se zbavuje technik, které mohou narušit naše agroekosystémy.

Namísto vyhubení škůdců, které vidíte, by měl kdokoli zvážit použití IPM, protože pomocí IPM určíte faktory prostředí, které škůdcům dávají schopnost prosperovat. Jakmile prvky identifikujete, můžete začít vytvářet podmínky škodlivé pro škůdce.

IPM je reakcí na zvýšené používání pesticidů. Součástí jeho cíle je pěstovat robustní plodiny a zároveň minimalizovat pesticidy, aby se snížila rizika, která pesticidy představují pro lidské životy.

Jak mohou programy IPM fungovat?

Životaschopným způsobem, jak bojovat proti škůdcům, je použití metod, které mohou spolupracovat. Níže jsou uvedeny postupy, které IPM zavede, aby vám pomohl zbavit se venkovních škůdců.

Nastavení prahových hodnot

Předtím, než se uskuteční venkovní hubení škůdců, IPM nastaví akční práh označující vhodné metody hubení škůdců, které je třeba provést – s ohledem na populaci škůdců na venkovním místě a podmínky prostředí.

Monitorování a identifikace škůdců

Monitorování zahrnuje prohledání vašeho dvora, abyste zjistili, kteří škůdci existují, kolik jich je a jaká je intenzita škod, které způsobili. Klíčem je správná identifikace existujících škůdců pro stanovení nejlepší strategie řízení.

Programy IPM monitorují škůdce a přesně je identifikují, aby bylo možné správně rozhodovat o hubení škůdců. Monitorování a identifikace snižují tendenci používat pesticidy, když nejsou potřeba.

Prevence

Programy IPM jako první kontrolní linie brání tomu, aby se plodiny staly hrozbou pro škůdce. Pokud jde o plodiny, zahrnuje to používání kulturních metod, jako je střídání plodin, pěstování plodin, které mohou přežít útoky škůdců, a výsadba rostlin odolných vůči chorobám.

Ovládání

Pokud fáze monitorování ukáže, že je nutná kontrola škůdců a preventivní postupy již nejsou účinné, programy integrované ochrany proti škodcům vyhodnotí účinnost a riziko bezpečných metod.

IPM nejprve volí méně rizikové metody hubení škůdců. Tyto metody zahrnují použití chemikálií, které narušují páření škůdců nebo mechanickou kontrolu, jako je odchyt nebo plevel.

4 taktiky IPM

Pro IPM jsou upřednostňovány nejméně nejisté metody před toxickými. Níže jsou vysvětleny taktiky navržené IPM.

1. Kulturní metody

Problémům se škůdci můžete zabránit tím, že škůdcům poskytnete drsné podmínky k životu. Můžete to udělat tak, že zasadíte plodiny přizpůsobené podmínkám růstu a poskytnete jim dostatek nutričních potřeb a vody.

Sázejte pouze ve vhodnou dobu, robustní plodiny odolávají chorobám a je méně pravděpodobné, že podlehnou hmyzu.

2. Fyzikální metody

Fyzikální metody brání škůdcům v přístupu do vašeho venkovního prostoru. Zahrnuje péči o plevel a sterilizaci půdy a nejběžnější je použití bariér, jako jsou zástěny, aby se hmyz a škůdci nedostali ven.

3. Biologické metody

Biologické metody zahrnují použití parazitů, predátorů a patogenů cíleným způsobem k regulaci populací škůdců.

4. Chemické metody

Chemická kontrola se zabývá používáním pesticidů při hubení škůdců. Pesticidy se v IPM používají pouze v nezbytných případech a v kombinaci s jinými metodami dlouhodobé kontroly.

Buďte moudří při výběru pesticidů; vybírejte pouze ty pesticidy, které jsou neškodné pro lidi, životní prostředí a necílové organismy. Pomohlo by, pokud jste vybíraví při výběru pesticidů a zajištění toho, že jsou nejbezpečnější pro vzduch, půdu a vodu.

Zajímá vás, co používají společnosti na hubení škůdců? Můžete navštívit tento článek, který odpovídá na otázku, co používají společnosti na hubení škůdců.

Další postupy ochrany proti venkovním škůdcům

Ať už připravujete večírek na zahradě pro svou rodinu nebo večeři pod širým nebem pro své kamarády ze střední školy, brouky kolem vás určitě nesnášíte. Zde jsou další postupy pro hubení škůdců pro uhašení škůdců ve vašem venkovním prostoru.

Čas od času se postříkejte

Důrazně se doporučuje používat preventivní postřik proti škůdcům alespoň jednou za tři měsíce a na začátku jara. Postřik na začátku jara pomáhá likvidovat hnízda a kolonie dříve, než se škůdci rozmnoží.

Při teplém počasí, zejména v létě, zvyšte pravidelnost postřiku alespoň jednou za měsíc.

Zacházejte s mravenci jinak

Pokud jde o mravence, zdržte se postřiku, protože mravenci varují ostatní mravence, aby se vzdálili a hledali potravu mimo oblast, kterou jste postříkali. Namísto použití sprejů na hubení mravenců použijte nerepelentní návnady ke sdílení jedu s ostatními mravenci v jejich kolonii.

Nerušte včely a vosy, když jsou vzhůru

Při likvidaci včel a vos je vhodné provádět postřik pozdě v noci, aby se snížilo riziko bodnutí. Dávejte pozor, abyste hnízdem netřásli, a zajistěte, aby vchody a prostory kolem něj byly zakryté.

Závěr

Pokud chcete vědět, jaká je nejlepší venkovní ochrana proti škůdcům, nejlepší technikou kontroly škůdců je IPM, což znamená Integrovaná ochrana proti škůdcům. IPM integruje různé metody kontroly škůdců, od ručního odstraňování škůdců po manipulaci s biotopy.

Chcete vědět, jak často byste měli provádět hubení škůdců? Můžete se podívat na tento článek a poskytnout podrobnou odpověď na to, jak často by se měla kontrola škůdců provádět.