Co způsobuje netěsnost ohřívače vody? Zde je pro vás vědět!

Co způsobuje netěsnost ohřívače vody? Je to způsobeno příčinami koroze a rzi, nevyměněnou obětní anodovou tyčí, usazováním vodního kamene, zvýšeným tlakem v nádrži a dalšími. Zařízení může prosakovat počínaje shora, zespodu a zevnitř.

Bez ohledu na místo úniku vždy vyžaduje okamžitou pozornost, aby byl ohřívač vody chráněn před prasknutím a dalším poškozením. Ale v případě, že zařízení nelze opravit a je staré, je správné zakoupit novou jednotku.

Navzdory problému úniku to neznamená, že už nemáte žádné možnosti. Pravidelné proplachování je výhodné. Ale pak je ještě důležitější kontaktovat profesionály, kteří vám pomohou s údržbou a opravou jednotky. Pojďme si tedy o tom probrat více níže. Čti dál!

Co způsobuje únik ohřívače vody?

Níže jsou uvedena stručná vysvětlení příčin netěsnosti ohřívače vody:

#1. Zvýšení tlaku v nádrži

Koroze je nepřítelem číslo jedna ohřívače vody. Ale na druhém místě je zvýšení tlaku vody. Zvýšený tlak v nádrži může mnoha způsoby způsobit úniky. Voda se po zahřátí rozpíná, což se nazývá tepelná roztažnost. Voda vroucí při 145 stupních zabírá více místa než objem vody o 125 stupních. Pokud ohřívač vody nemá expanzní nádobu, může dojít k netěsnostem.

Nadměrný tlak přívodu vody způsobuje poškození ohřívače vody a domácích spotřebičů, což platí v případě, že tlak vody zesílí. Nastavte tlak v přívodu vody na vhodný rozsah, ale vyžaduje to specializovaný regulátor. Z ohřívače vody dochází k netěsnostem při selhání přetlakových ventilů, které vyžadují výměnu.

#2. Měřítko

Ohřívač vody vyvíjí korozi a hromadí se rez. Uhličitan vápenatý se hromadí okamžitě po zahřátí tvrdé vody ve specifických oblastech, protože tomu říkáte vodní kámen, který vytváří izolační efekt pod nádrží a způsobuje její přehřívání. Skleněné obložení sloužící jako ochrana nádrže se postupně natavuje. Obnažená ocel se tedy začne kazit, protože rezaví.

#3. Nevyměněná obětovaná anodová tyč

Zásobníkový ohřívač vody má jednu obětní anodu, zatímco výkonný ohřívač vody má 2 až 5 tyčí. Tyto tyče přitahují soudržné články a zabraňují poškození obložení nádrže. Slitina hořčíku a hliníku a zinku, kterou vidíte v ocelovém drátu. Zkontrolujte je tedy, zda nevykazují možné známky koroze.

#4. Kondenzace

K netěsnostem pravděpodobně dochází také kvůli kondenzaci. V tomto případě zkontrolujte každý ventil a ujistěte se, že je správně utáhnete. Pokud je nenakreslíte, kondenzace se dále hromadí. Obraťte se tedy na místního instalatéra, aby problém vyřešil. Musí určit, co se děje s ohřívačem vody. Pokud z ventilačního otvoru pochází kondenzace, ujistěte se, že nejsou žádné překážky. Pokud jsou vidět, vyčistěte kouřovod co nejdříve. Pokud si nejste jisti, co dělat, zavolejte profesionálního instalatéra, aby to za vás vyřešil. Ohřívač vody nebude dobře fungovat, pokud je ucpaný. Pak by to mohlo přestat spolupracovat.

#5. Hromadění usazenin

V nádrži na vodu se hromadí více usazenin, pokud ohřívač vody zůstane majiteli delší dobu. Sběr pouze zanáší systém nebo snižuje kvalitu vody. Pokud nános zůstane na dně nádržky na vodu, počkejte, dokud se nezničí. Poškozená nádrž způsobí výbuch nebo únik zařízení. Vyhněte se tomuto problému jako jedné z odpovědí na to, co způsobuje netěsnost ohřívače vody, protože jednou ročně propláchnete nádrž a vypustíte nahromaděné usazeniny.

#6. Stárnoucí nádrž

Ohřívač vody vydrží deset let. Životní cyklus ohřívače vody je ale samozřejmě náchylný ke korozi a rezivění. Jak již bylo zmíněno, znečištění způsobuje únik vody z vodní nádrže. Po dosažení konce životního cyklu je jeho výměna jedinou potřebou. Nebo to povede k úplnému selhání vodní nádrže, jako je zaplavení.

#7. Vstup teplé a studené vody včetně výstupních přípojek

Rychle opravte zdroj úniku ve vaší oblasti. Zkontrolujte připojení kanálu i výstupu v potrubí. Podívejte se, zda nezpůsobují únik vody nebo ztrácejí. Ještě lépe utáhněte spoj pomocí klíče nebo vyměňte poškozené potrubí.

Kontaktujte licencovaného instalatéra ještě dnes!

Únik způsobí škody do té míry, že budete muset zavolat licencovaného a profesionálního instalatéra. Jeden zkontroluje zdroj úniku a provede nezbytné výměny a opravy. Profesionál také snadno vymění netěsnící ventil, pokud způsobuje problém. Člověk vrátí zařízení, odstraní staré a bezpečně ho recykluje. Oceňte tedy výhody důvěry profesionálovi. Možná si také budete chtít přečíst o tom, jak recyklovat starý ohřívač vody.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co způsobuje netěsnost ohřívače vody, jako je kondenzace, přívod horké a studené vody včetně výstupních připojení, hromadění usazenin, nevyměněná obětní anoda a další. Takže už víte, co dělat v případě, že se něco z toho vyskytne. Je také lepší zavolat licencovaného instalatéra, aby problém vyřešil. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak vyrobit solární ohřívač vody a jak otestovat termostat ohřívače vody.