Kdy přestat nosit dítě v autosedačce? Přečti si tohle!

Kdy přestat nosit dítě v autosedačce? Jak vaše dítě roste, můžete upravit úhel autosedačky tak, aby směřovala dopředu.

Děti by však neměly trávit více než 30 minut v poloze proti směru jízdy, dokud jim není devět měsíců, protože jejich krční svaly nejsou v tomto věku dostatečně vyvinuté, aby udržely hlavu po delší dobu.

Pokud je to možné, používejte místo kočárku nosítko do šesti nebo sedmi měsíců věku dítěte; pokud musíte používat kočárek (například když prší), kupte si takový, který má dobré odpružení a tlumiče, jako jsou tyto kočárky na běhání.

A jakmile se dítě začne plazit, zvažte investici do kočárku s deštníkem, který se dá složit opravdu naplocho, takže s sebou nemusíte tahat objemné vybavení! V prvních letech budete stále potřebovat autosedačku, ale používejte ji pouze tehdy, když musíte. Nejbezpečnějším místem pro vaše dítě v autě je vždy zadní sedadlo.

Jak se ujistím, že je základna autosedačky správně nainstalována?

Existuje několik různých způsobů, jak zajistit správnou instalaci základny autosedačky.

Nejprve se chcete ujistit, že dráha pásu na základně směřuje dopředu a ne za zády dítěte nebo ven skrz otevřenou oblast mezi kovovými žebry autosedačky.

Měli byste se také podívat na pokyny, které byly dodány s vaším konkrétním modelem dětské autosedačky, protože se mohou lišit v závislosti na typu západkového systému, který používá.

Poté, co zjistíte, kde pás obepíná obě strany, pokud nezůstává dostatek vůle, jakmile je řádně navlečen pod každou stranou, zatáhněte alespoň ještě jednou, dokud nedosáhnete tohoto bodu, aniž byste měli nějaké napnutí při zapínání vašeho dítěte do zádržného zařízení.

V neposlední řadě VŽDY mějte přehled o tom, jakým způsobem máte při zapínání svého dítěte navlékat západkový systém, aby to bylo snadné pro jiného dospělého, pokud je bude muset připoutat.

Mohu místo autosedačky použít nosítko?

Ano můžeš.

Měli byste si ověřit u místních zákonů, zda je legální jezdit po městě bez autosedaček nebo ne. Mnoho lidí se však rozhodlo to udělat a jednoduše tyto dvě položky přepnout, když nastupují a vystupují ze silnice (tj. vyjmou své dítě z nosiče před vstupem do provozu).

To je obzvláště oblíbené mezi rodiči, kteří často chodí na dlouhé vzdálenosti, a také mezi těmi, kdo mají zájem snížit znečištění ovzduší tím, že vyřazují auta z provozu na některé výlety, jako jsou nákupy, které by bylo možné provést pěšky nebo na kole.

Zvažte místo toho použití nosítka ve stylu šátku, které vám umožní nosit vaše dítě bez použití rukou.

Někteří se rozhodnou nosit své děti v nosiči ve stylu batohu, když chodí po městě bez autosedaček nebo ne.

Mnoho lidí se však domnívá, že je to prostě příliš objemné a raději místo toho používají nosítka ve stylu šátku, která vám umožní nosit vaše dítě se všemi výhodami nošení v batohu, ale mnohem lépe přenosným.

Zvažte použití kterékoli možnosti, pokud potřebujete alternativy pro procházky dětí po městě, když nemáte autosedačky k vození cestujících.

Nakonec zvažte investici do použitého kojeneckého vybavení, které lze prodat později, když již nebude potřeba, než utrácet peníze za nové věci pokaždé, když budete mít další dítě! Tímto způsobem můžete mít děti, můžete prodat své použité vybavení a získat zpět část peněz, které jste za něj utratili.

V jakém věku přestáváte nosit dítě v autosedačce?

Obecně byste měli pokračovat v nošení dítěte v autosedačce, dokud nedosáhne maximální výšky a hmotnosti pro daný konkrétní model autosedačky. Většina dětí však na to bude nejpozději ve čtyřech letech příliš velká.

Kromě toho, že je to neuvěřitelně nepohodlné, je to také nebezpečné, protože tělo dítěte není v dosahu rukou dospělého, když je správně usazeno v posilovači pouze s břišním pásem.

To znamená, že ho nemáte jak ochránit před zraněním ani při menších kolizích, jako je převrácení hrbolů na příjezdových cestách nebo při náhlém zastavení při odepnutí.

Nejbezpečnějším místem pro děti do 13 let je sezení vpředu vedle správně nastaveného bezpečnostního pásu vybaveného airbagem tak, aby mohly sedět na opěradle své autosedačky.

Jak nainstalujete autosedačku pro batole proti směru jízdy?

Nejprve si přečtěte příručku k autosedačce a příručku majitele vozidla. Poté upravte starou konvertibilní nebo batolecí sedačku vašeho dítěte zády ke směru jízdy pro instalaci do nového vozidla. Poté položte základnu dětské autosedačky po směru jízdy na rozložený ručník do polohy na zadním sedadle, kde ji chcete umístit.

Silně zatlačte na základnu, abyste stlačili vycpávku a otočte ji zpět na místo. Při použití konvertibilní sedačky nebo sedačky pro batolata zády ke směru jízdy demontujte obě opěrky hlavy, než je nainstalujete do vozidla.

A pokud pokládáte dětskou autosedačku po směru jízdy, ujistěte se, že její indikátor úhlu sklonu je u většiny modelů na „0“, aby byla zajištěna optimální bezpečnost.