Co znamená věcné darování? Úžasná fakta, která musíte vědět!

Zajímá vás, co znamená věcné dárcovství? Je to nepeněžní dar; to znamená, že jde o jakýkoli dar, který nezahrnuje hotovost, odkazy nebo akcie. Přesto je to široké na pochopení, takže se musíte do článku ponořit hlouběji, abyste lépe porozuměli.

Darování produktů, času, služeb nebo znalostí výměnou za peníze znamená poskytování věcných darů. To může poskytnout kdokoli, včetně jednotlivců, organizací a korporací.

Chcete-li se dozvědět více o věcných darech, pokračujte ve čtení až do konce tohoto příspěvku, protože se budeme zabývat vším, co potřebujete vědět o tomto tématu. Dále odpovíme na nejčastější dotazy týkající se věcných darů, aby vám to bylo ještě jasnější.

Jaké dárky jsou považovány za věcné?

To, co nazýváme „majetek“, je jiné slovo pro „věci“. Nehmotný majetek, jako jsou patenty, autorská práva a duševní vlastnictví, stejně jako prostory a služby bez pronájmu, to vše jsou příklady možností věcných darů. Když člověk daruje hmotnou věc nebo nabízí profesionální službu, téměř vždy se jedná o věcný příspěvek. Příkladem věcných darů je železářství, které daruje dřevo na nové sedačky na dětském hřišti nebo pokud grafik vytvoří logo vaší značky zdarma.

Proč je věcné darování skvělé?

Tyto dary umožňují neziskovým organizacím získat cenově nedostupné služby a zboží a zároveň uvolňují finanční prostředky na jiné účely. Příspěvky zboží, jako je jídlo, oblečení a přístřeší, jsou životně důležité pro mnoho neziskových organizací, jako jsou sekáče a společné šatny. Zatímco některé nevládní organizace mohou mít méně průběžných požadavků na věcné plnění, většina, ne-li všechny nevládní organizace (NGO) mohou mít z takového druhu pomoci prospěch. Firmy rády poskytují věcné dárky, protože nemusí myslet na peněžní toky. Kromě toho mohou společnosti přispívat více položkami než hotovostí, protože utrácejí méně za komodity.

Problémy s věcnými dary

Za takovým darem stál ten nejlepší úmysl. Když někdo daruje vaší organizaci starý rotační telefon nebo jachtu, která vyžaduje neustálou pozornost, aby se udržela nad vodou, musí se z toho cítit fantasticky. Přes jejich dobré úmysly nejsou všechny věcné dary prospěšné pro věc. Věcné dary mají tu nevýhodu, že nejsou součástí celkového plánu vaší organizace. Pokud dostanete nechtěné věcné dárky, mohou nastat problémy s úložným prostorem. Při dávání dárků, jako jsou automobily nebo nemovitosti, postupujte opatrně, což může být z dlouhodobého hlediska mnohem více práce, než stojí.

Dávání dárků může být vynikající metodou, jak podpořit dárcovství, ale zabývat se hromadami produktů, které nemají nic společného s vašimi cíli a potřebami, se může brzy stát zatěžujícím zážitkem. Není snadné povzbudit děti z charitativní organizace, aby jedly zdravé svačiny, které si přinesou na cvičení.

Vytvoření zásad přijímání dárků

Zásady přijímání mohou pomoci přispěvatelům při výběru nejlepšího příspěvku pro propagaci vašeho cíle a zabránění přeplnění vaší kanceláře nepotřebnými položkami. To zahrnuje seznam dárků, které přijmete a které nepřijmete. V závislosti na rozsahu a velikosti vaší společnosti se bude zboží lišit.

Nejčastější dotazy

Daňový odborník vaší organizace je vynikajícím zdrojem, jak se naučit zaznamenávat, identifikovat a hlásit věcné dary. To vám na druhou stranu umožní lépe porozumět věcným darům a povinnostem, které s nimi souvisí.

#1. Jsou k dispozici daňové odpočty pro dary ve formě věcných služeb?

Měli byste se poradit s daňovým odborníkem, i když věcné dary mohou být obvykle odečteny z vašich příjmů.

#2. Jak doložit dary?

Sledování věcných darů se ukazuje jako výzva. Zařízení by mělo být zaznamenáno ve vaší hlavní knize jako příjem z příspěvku a jako výdaj nebo aktivum v tržní hodnotě a také jako potvrzení dárci vámi nebo vaším účetním. Tržní hodnota předmětu může být určena cenou, za kterou má organizace platit. Pokud vytvářejí nebo budují nepeněžní aktiva, musí být takové služby uvedeny v účetní závěrce, protože vyžadují specializované dovednosti a jsou poskytovány jednotlivci s tímto talentem.

#3. Jak by měly být tyto dary potvrzeny?

Do poděkování uveďte své daňové identifikační číslo, popis dárků, které jste dostali, a datum, kdy jste je dostali. Dárci by měli být v tomto dopise informováni, že za svůj dar neobdrželi žádné hodnotné služby nebo produkty. Dárci jsou ti, kteří věcem, které poskytují, přiřadí peněžní hodnotu.

#4. Jak se bezplatná služba liší od služby pro bono?

Profesionální služby darované v naturáliích neziskové organizaci jsou známé jako „pro bono“. Místo toho, aby dostával své pravidelné poplatky, expert přispívá svým časem a odbornými znalostmi ve prospěch komunity jako celku. Identifikace spravedlivé tržní hodnoty příspěvku jakéhokoli druhu zahrnuje zvážení mnoha prvků. Chcete-li zjistit, jakou hodnotu má věcný příspěvek, budete muset trochu zapátrat.

#5. Kolik by vaše firma za podobné věci zaplatila, kdybyste je koupili na volném trhu?

Zvažte, kde jste je mohli koupit a kde jste je našli. Pokud někdo nabízí profesionální služby, zjistěte si, kolik si účtuje za hodinu nebo kolik by účtoval platícímu zákazníkovi za práci, kterou pro vás vykonal.

It’s A Wrap!

Vzhledem k tomu, že jste se dostali až sem, předpokládám, že již chápete, co znamená věcné dárcovství. Opět se jedná o jakékoli zboží nebo službu kromě peněz darovaných dárcem organizaci.