Co je oranžová plíseň? (A jak to snadno odstranit)

Druh slizu, který často roste v zahradách a lesích, se nazývá plíseň pomerančová. Tyto informace jsou odpovědí na otázku „co je oranžová plíseň“.

Doufáme, že vás to pobavilo, protože to je jen letmý pohled na to, o čem tento článek je. Při dalším čtení tohoto příspěvku se dozvíte více o pomerančových plísních a jak je rozlišit.

Také poznáte, zda je plíseň pomerančová nebezpečná a naučíte se celkový postup jejich odstraňování. Takže se mentálně připravte na nálož faktů, která dostanete.

Než budete pokračovat, můžete kliknout na odkaz, pokud také chcete vědět, co je žlutá plíseň.

Definování oranžových plísní

Stejně jako to, co jste četli na začátku tohoto příspěvku, je plíseň pomerančová jedním z druhů slizniček. Tyto slizové formy se liší barvou a jsou houbovité.

Vrátíme-li se zpět, vědecký název plísně pomerančové je fuligo septica. Vzhledem ke svému vzhledu se jim také říká psí zvratky nebo sliz z míchaných vajec.

Oranžové plísně také potřebují ke svému vývoji vysokou úroveň vlhkosti, kyslíku a vlhkosti. To je důvod, proč jsou často k vidění v zahradách a mulčovačích.

Vítr nafoukne spóry plísní do specifického povrchu, poté tyto spory vytvoří shluky zvané kapky. Pokud se někdy blob roztrhne, mohou se dát zase dohromady.

Další vlastností, kterou mají, je, že se pomalu vkrádají do určitého povrchu. Za jeden den se oranžové plísně mohou posunout jen o pár stop.

Už víte, co jsou oranžové plísně. Nyní je čas naučit se je rozlišovat.

Jak rozeznám plíseň pomerančovou?

Počáteční fáze

První věc, kterou musíte při klasifikaci oranžové plísně sledovat, je její povrch a struktura. Pamatujte, že vnější vzhled oranžové plísně je chlupatý.

Jak již název sám o sobě napovídá, oranžové plísně jsou zbarveny do oranžova. Nejsou však omezeny na tento odstín – liší se žlutou, načervenalou nebo narůžovělou barvou.

Faktor, který je u slizových forem docela běžný, si také všimnete, že oranžové plísně jsou houbovité. Tato houbovitá vlastnost jim neumožňuje udržet si svůj tvar, když se dotknou.

Fáze zralosti

Pokud jde o vlastnosti zralé pomerančové plísně, není nic moc k zapamatování. Musíte posoudit pouze dvě věci: vlhkost a vzhled.

Zralá pomerančová plíseň je již suchá. Pokud jde o vzhled, na druhou stranu zkontrolujte, zda není křupavý – tvrdý na povrchu, ale stále rozbitný.

Mějte na paměti, že při kontrole musíte používat rukavice a jakýkoli materiál s hranami. Nepoužívejte holé ruce!

Je plíseň pomerančová nebezpečná?

Jedna z nejzajímavějších otázek se chystá zodpovědět. Škodí plísně pomeranče lidem a rostlinám?

Lidům

Podle Water Mold Fire Restoration nepředstavuje oranžová plíseň pro člověka vážnou zdravotní hrozbu. Přesto byste neměli ignorovat jeho rizika.

Plíseň pomerančová může stále způsobovat alergické reakce. Vdechování a fyzický kontakt mohou vést k onemocněním, jako jsou kožní vyrážky a astma.

K rostlinám

Plíseň pomerančová přímo neškodí rostlině, kde se jí dařilo. Chrání je před ničivými účinky jiných organismů.

Tato plíseň jim však může stále ublížit. Vzhledem k tomu, že plíseň pomerančová také potřebuje přežít, získává vodu z rostlin, což způsobuje jejich vysychání a odumření.

Abyste se vyhnuli takovým nešťastným nebezpečím plísně pomerančové, pomůže vám poslední část tohoto příspěvku.

Jak odstraním plíseň oranžovou?

Krok č. 1. Najděte oblast, kde se vyskytuje oranžová plíseň

Kontrola každé oblasti vám zaručí, že po ní nezůstanou žádné plísně. Umístěním značky od jednoho konce k druhému bude další krok mnohem jednodušší.

Krok č. 2. Utěsněte místo, kde se vyskytuje oranžová plíseň

Poté, co najdete místa pokrytá plísní, musíte je utěsnit. Tím se sníží vlhkost, kterou plíseň dostává, a zabrání se dalšímu šíření.

Krok č. 3. Zbavte se plísně pomeranč

Zabíjení oranžové plísně lze provést zamlžením a postřikem. Zahoďte všechny zničené plísně, abyste se uchránili před nebezpečím.

Krok č. 4. Vyčistěte a vysušte oblast

Odstranění oranžové plísně se nezastaví tím, že je jednoduše zabijete. Poslední věc, kterou musíte udělat, je vyčistit oblast a nechat ji co nejvíce vyschnout.

Doufáme, že tyto jednoduché kroky vám pomohou odstranit plíseň pomeranče ve vašem okolí. Přesto vám vřele doporučujeme vyhledat při tom odbornou pomoc.

Neváhejte a navštivte tento článek, pokud se chcete dozvědět, jak získat bezplatnou kontrolu formy.

Závěr

Máte přístup k informacím o tom, co je oranžová plíseň a jak je rozlišit. Také jste se dozvěděli, zda je plíseň pomerančová nebezpečná, a kroky k jejich odstranění.

Se všemi fakty a údaji, které vám byly poskytnuty, očekáváme, že se osvobodíte od nepříjemného zraku a okolí způsobeného plísněmi oranžovými.