Co znamená LE na podložce LG? 5 překvapivých příčin a jak je napravit!

Co znamená LE na pračce LG? Může to znamenat, že se buben neotáčí, i když byste ho zapnuli. A k tomu může dojít v různých režimech.

Motor je zastaven, pravděpodobně kvůli vysoké náplni prádla, jak je indikováno chybovým kódem LE na obrazovce pračky LG. Těžké a objemné prádlo zatěžuje motor, což má za následek chybový kód LE. Tento problém se obvykle vyřeší provedením resetu praní s menším objemem prádla.

Chcete-li provést reset, nejprve odpojte pračku LG; po dobu asi 5 sekund klepněte a stiskněte tlačítko napájení. Poté proveďte stejný postup pomocí tlačítka start. Přátelé, je to všechno pravda, ale pro úplné pochopení se dozvíte více o chybových kódech LE, proč k tomu dochází a jak je můžete opravit? Jen pokračujte ve čtení!

Co znamená kód chyby LE?

Co tedy znamená LE na pračce LG? No, už se nedivte. V tomto odstavci vám vysvětlíme, co všechno chcete. Chyba LE znamená, že buben vaší pračky LG se při zapnutí neotáčí. Takže i když s ním můžete přímo pohybovat, na obrazovce se zobrazí chybové hlášení LE. To se může stát v mnoha režimech, jako je praní, odstřeďování, máchání.

Kdykoli se zastaví motor pračky, objeví se chybový kód LE. Možná je to proto, že máte velké množství prádla; může to být na vině, takže zkuste snížit hmotnost prádla, abyste problém vyřešili. Na druhou stranu se chyba LE může objevit, pokud do pračky vložíte extra váhu. Možná je to něco, co vaše pračka nesnese. To však obvykle neznamená vážný problém. Za určitých okolností je to jen připomínka, která vám má připomenout, abyste snížili náplň prádla.

Příčiny a řešení chyby LE na podložkách LG

Vzhledem k tomu, že vaše pračka má různé problémy, je důležité je co nejdříve detekovat a vyřešit, abyste pračku po opětovném spuštění vrátili zpět. Zde je seznam typických případů a řešení chyby na pračce LG.

#1. Problémy s nastavením

Nejčastějším důvodem chyby souboru je problém s instalací. Pokud například pračka a ovládací panel nejsou správně propojeny, pračka hlásí chybu. Před spuštěním pračky se tedy ujistěte, že všechna vaše spojení s pračkou jsou správná a vaše pračka běží správně. Jasná baterka v pračce LG je známkou toho, že vaše instalace není správná. Je tedy lepší pračku restartovat stisknutím tlačítka start/zrušit a stisknutím tlačítka po dobu pěti sekund, než pračku znovu nainstalujete. Možná si budete chtít přečíst o pračce LG, která při odstřeďování vydává hlasitý zvuk.

#2. Aktivovala se ochrana proti tepelnému přetížení

V tomto případě chyba LE znamená, že došlo k přerušení ochranné smyčky tepelného přetížení motoru. Příčina této chyby je rychlá a snadná: motor se přehřál a musíte mu dopřát očekávanou teplotu. Za tímto účelem odpojte pračku a nechte ji půl hodiny vychladnout. Poté spusťte prací cyklus po opětovném připojení pračky. Pokud se po provedení všech těchto věcí objeví stejná chyba, musíte zkontrolovat pračku profesionálovi LG, pokud si s případem nevíte rady.

#3. Použití nesprávného pracího prostředku

Pokud na obrazovce pračky LG najdete chybu LE, ukazuje to nadměrné množství pěny ve vaně pračky. Nejlepší jsou vysoce účinné detergenty, protože nevytvářejí mnoho pěny. Mnoho chemikálií způsobuje, že se voda a mýdla rychle promísí a vytvoří více pěn. Před použitím jakéhokoli pracího prostředku si přečtěte název značky a množství pracího prostředku potřebného v pračce podle náplně prádla. V případě potřeby změňte značku pracího prostředku. Po přidání pracího prostředku vypněte pračku na půl hodiny, dokud se pěna nerozpustí, a poté spusťte nový prací cyklus. Počkejte, dokud z pračky nevyteče veškerá voda, spusťte proces vyprázdnění, abyste vypustili veškerou vodu. Poté vložte prádlo do pračky a vytvořte nový prací cyklus. Zkuste si přečíst, jak správně používat kapsle s pracím prostředkem.

#4. Přetékající pračka

Když je přítomno těžké prádlo, zobrazí se na obrazovce pračky LG chybový kód LE. Zdrojem problému jsou okolnosti zatížení. Ujistěte se, že při praní velkého množství nepoužijete mírný režim, jako je vlna, ruční praní, drdol nebo hedvábí. Ty by se měly používat pouze pro lehčí prádlo. Pokud má pračka kód LE a nevyprazdňuje se nebo netočí správně, je čas zavolat profesionála. Odlehčete zátěž tím, že ji na 5 sekund odpojíte a před opětovným připojením stisknete spínač Start/Pauza. Velké zatížení může způsobit masivní zatížení motoru stroje, což jej přinutí zastavit uprostřed cyklu. Vezměte několik předmětů z pračky a pokračujte v procesu; pokud problémové číslo přetrvává, nechte ho chvíli být.

#5. Rotor je uzamčen

Rotor, což je ve skutečnosti ocelový talíř, který se otáčí, když se oděvy točí, je s největší pravděpodobností na vině, pokud vlastníte pračku LG a zaznamenáte hlasité „cinkání“, když se otáčí, a také příčinou chybového kódu le.

Je to obal!

Dík! Přátelé, že jste si přečetli tento článek a dozvěděli se vše o tom, co znamená le na pračce LG! Můžete si také přečíst o tom, co znamená DC na pračce Samsung a co znamená F28 na pračce Whirlpool. Krásný den, přátelé!