Co znamená dezinfikovat na pračce? 3 Úžasný sanitární cyklus!

Co znamená dezinfikovat na pračce? Znamená to odstranit nebo snížit počet mikroorganismů, které obsahují bakterie a choroboplodné zárodky na oblečení. Tento dezinfekční cyklus pomáhá zabránit kontaminaci prádla mikroorganismy. I když ne všichni potřebují dezinfikovat své prádlo, jsou chvíle, kdy může být cyklus dezinfekce nezbytný.

Nemyslete si, že sušené prádlo není čisté. Nepříjemné věci a choroboplodné zárodky, jako jsou fekálie, se hromadí v pračce a zůstávají tam a ovlivňují oblečení.

Současně může horká voda a bělidlo zabíjet organismy, jako je salmonela a E. coli; ne všichni používají při praní bělidlo. Místo toho by většina prala oblečení studenou vodou místo horké vody. Navíc standardní sušička nedosahuje dostatečně vysoké teploty, aby zabila mikroorganismy. Níže se tedy dozvíte více o pračce kromě jejího významu.

Jak to funguje

Dezinfekce v pračce používá vodu nebo páru k likvidaci určitých mikroorganismů na prádle nebo oblečení. Voda nebo vlhkost se během tohoto cyklu ohřívají na určitou teplotu, jako je 165 stupňů Fahrenheita. Tato teplota je dostatečně vysoká, aby zabila tyto drobné škůdce. Tento proces může zabít škodlivé mikroorganismy a choroboplodné zárodky a zároveň osvěží vůni vašeho prádla. Navíc je účinný při zabíjení bakterií způsobujících zápach.

Použití cyklu Sanitize

Každý neupřednostňuje sanitační cyklus. Ale pak je to pro lidi v některých konkrétních situacích zásadní. Například zdravotníci mají prospěch z dezinfekce jejich oděvů. I maminky používají látkové plenky s tímto cyklem, který je časově nenáročný a užitečný. Jedinci, kteří neustále obcházejí zvířata, používají k odstranění pachů dezinfekci. Tento cyklus je také vhodný při praní ponožek dospívajících chlapců.

Certifikace NSF

VĚTŠINA SPOTŘEBITELŮ POUŽÍVÁ produkty NSF International testuje, aby vyhodnotila účinnost a bezpečnost předtím, než je začne používat široká veřejnost. Například myčky s dezinfekcí procházejí testem, aby se zjistila účinnost produktu při zabíjení mikroorganismů. Pro pračky, které nejlépe zahubí 99,9 procenta mikroorganismů, získají ocenění schvalovací pečeť NSF. Whirlpool se stala první značkou, která toto ocenění získala. Vždy zvažte podložku se značkou NSF.

Dezinfekce prádla v hygienickém cyklu

Po nastavení na hygienický cyklus je snadné prádlo dezinfikovat a vyprat. Nebo přidejte bělidlo na prádlo nebo dezinfekční prostředky. Záleží také na typu náplně a pračky. Zkontrolujte štítky s údržbou, které zabrání poškození nebo vyblednutí látky.

#1. Nastavte pračku na sanitární cyklus

Podívejte se, zda má pračka cyklus určený k dezinfekci prádla. Tento cyklus je k dispozici u praček Whirlpool, které využívají extra horkou vodu, která zabije devadesát devět procent tří bakterií v domácnosti. Pokud není k dispozici sanitární cyklus, použijte pouze nastavení pro nejvyšší teplotu, která optimalizuje čisticí výkon. Může být užitečné vědět, jak dezinfikovat prádlo ve třech účinných možnostech.

#2. Na prádlo dejte dezinfekční prostředek

Naneste dezinfekční prostředek na prádlo, pokud neprobíhá sanitární cyklus nebo jej nemůžete vyprat v horké vodě. Přidejte dezinfekční prostředek a vyperte v normálním nastavení. Dále přidejte tento produkt, který může být špičkovým čisticím prostředkem pro domácnost, do sanitárního cyklu pro extra podporu v boji proti bakteriím. Poté do náplně přidejte dezinfekční prostředek podle pokynů k produktu. Pokud chcete, zvolte Whirlpool Washer se specializovanou dezinfekcí & oxi cyklus, který využívá detergent a oxi-aditive, které zlikvidují devadesát devět procent bakterií v domácnosti.

#3. Přidejte tekuté bělidlo

Tekuté bělidlo je užitečné, když se přidává do hygienického cyklu nebo bělitelného prádla k praní v horké vodě. Poté přimíchejte bělidlo k náplni podle pokynů výrobce. Nakonec na místě otestujte bělidlo při jeho použití ve skryté oblasti, která zabrání poškození nebo vyblednutí látky. Může být také dobré vědět, jak používat bělidlo v pračce.

#4. Vydezinfikujte sušičku

Vydezinfikujte prádlo, které prochází sušičkou. Používejte dezinfekční cyklus tak, jak je určen a doporučen. Pokud tam není, použijte nastavení nejvyšší teploty, které optimalizuje výkon čištění.

Dokonalý čas na dezinfekci prádla

Pravidelně dezinfikujte nejšpinavější prádlo, včetně deky, cvičebního oblečení a dalších. Dezinfikujte každou dávku prádla. Praním se odstraní některé bakterie a choroboplodné zárodky. Ale dezinfekce prádla je jako použití vysoké chemikálie nebo vysoké teploty k zabití devadesáti devíti procent bakterií.

Použijte nastavení dezinfekce na pračce, což je dobrá volba, ale nepoužívejte ji každý den. Nastavení extrémně vysokých teplot způsobuje na oblečení náročné problémy a později vybledne.

Cyklus dezinfekce odstraní bakterie na 99,9 procenta. Je tedy vynikající, když jej potřebujete, aby se zabránilo šíření bakterií na vaše ložní prádlo a oblečení. Udržujte proto zbytek domácnosti v čistotě a zdraví, protože také dezinfikujete osušky, prostěradla a osušky. oblečení.

Dezinfikujte veškeré cvičební oblečení, oblečení do tělocvičny, propocené a páchnoucí oblečení. Jedno dobré pravidlo, které je třeba dodržovat, je dezinfikovat, pokud jste se zpotili na něčem, jako je zatuchlá osuška. Doporučuji, abyste si přečetli, jak a kdy dezinfikovat prádlo.

It’s A Wrap!

Nyní se dozvíte, co znamená dezinfikovat na pračce a jaký význam má pro vaše oblečení. Dezinfikujte veškeré oblečení, zejména to zapáchající a propocené. Zjistěte také správný čas pro nastavení cyklu dezinfekce a kroků! Pro více článků o pračkách se podívejte, jak vyčistit odtok pračky h0ses. Děkujeme za přečtení tohoto článku!