Jak opravit Juul, který je poškozen vodou: 4 snadné kroky

Spadl vám Juul do vany? Tento článek vás může naučit, jak opravit Juul, který je poškozený vodou.

Elektřina a voda by se nikdy neměly mísit, takže je to tak nepříjemné, když omylem upustíte Juul do vany nebo se ponoříte do bazénu a uvědomíte si, že e-cigareta Juul je s vámi. Na vapovacích fórech je mnoho otázek od ustaraných majitelů Juul, kteří si omylem přinesli svého kapesního Juula na koupání.

Kroky při opravě vody poškozeného Juul

Pokud necháte Juul modul navlhnout, může přestat fungovat. Pokud svůj Juul vložíte náhodou do vody, zde jsou kroky, které byste měli zvážit.

Krok č. 1. Rozeberte své zařízení Juul

První věc, kterou byste měli udělat, je oddělit modul od zařízení.

Krok č. 2. Vysušte vnější

Použijte suchý měkký ručník, abyste se zbavili viditelné vody. Nezjistíte, zda voda pronikla do vnitřních částí vašeho Juul, ale vysušení vnějšku může pomoci zabránit tomu, aby se dovnitř dostalo více vody.

Krok č. 3. Najděte si suchou rýži nebo silikagelové sáčky pro svůj Juul

Vložte svůj Juul do papírového sáčku se silikagelem nebo suchou rýží. Pokud se rozhodnete použít suchou rýži, stačí pro vaše zařízení lžíce.

Pokud zvolíte silikagel, stačí dva sáčky silikagelu. Suchá rýže a sáčky se silikagelem mohou pomoci absorbovat veškerou vlhkost uvnitř zařízení.

Nezapomeňte to udělat při pokojové teplotě, abyste dosáhli lepších výsledků. Proces sušení byste neměli uspěchat, aby měl váš Juul dostatek času na vyschnutí.

Krok č. 4. Vyzkoušejte svůj Juul

Výše uvedené kroky jsou již většinou dostačující a váš Juul bude připraven k použití následující den po provedení výše uvedených postupů. Pokud se kontrolka nerozsvítí, zkuste nechat zařízení v papírovém sáčku déle.

Pokud se světlo začne rozsvěcovat, ale nevychází pára nebo si všimnete něčeho neobvyklého s chutí, je čas vyměnit pod.

Použití vodotěsného pouzdra

Použití vodotěsného pouzdra je skvělý nápad, jak udržet váš Juul v bezpečí, ale někdy nejsou vhodné do kapsy. Vzhledem k tomu, že tato pouzdra pasují na řadu různých vapeů, jsou často velká, takže je vhodné najít pouzdro, které dobře pasuje na váš Juul.

Chcete-li získat více informací o poškození elektroniky vodou, můžete kliknout na tento článek o „proč je elektronika poškozena vodou“.

Jak si vyčistit Juul

Rutinní čištění je nutností pro zajištění životnosti baterií našeho Juul. Dva způsoby čištění Juul zahrnují chemické čištění a čištění alkoholem.

Metoda č. 1. Chemické čištění

Chemické čištění je jednou z nejběžnějších metod čištění prováděné na Juul. Pokud to děláte pravidelně, může to být jediná metoda, kterou musíte provést.

Krok č. 1. Vyjměte Juul pod

Sejměte Juul pod ze zařízení a otřete veškerou viditelnou tekutinu ze slotu Juul Pod.

Krok č. 2. K odstranění nánosů použijte špičatý předmět

Nečistota a ztuhlá šťáva Juul mohou způsobit nahromadění kolem spodních okrajů otvoru zařízení, kde se guma stýká s kovovým tělem. K odstranění tohoto nahromadění můžete použít pinzetu.

Krok č. 3. Vypusťte kovové spojovací kolíky

Tím zajistíte stabilní spojení s každým vloženým Juul podem a vytvoříte otvory, zatímco jsou kolíky zatlačeny dovnitř, čímž šťáva proudí do vnitřních mechanismů baterie zařízení.

Metoda č. 2. Čištění alkohol

Krok č. 1. Sundejte Juul pod

Namočte jeden konec Q-tipu do lihu a vymačkejte přebytečný alkohol, nechte Q-tip mírně vlhký.

Krok č. 2. Invertujte Juul baterii

Otočte Juul baterii a jemně očistěte okolí kovových spojovacích kolíků. Kovové kolíky pečlivě otřete a ujistěte se, že je nestlačíte.

Pokud jsou kolíky nestlačené, existuje jen malá šance, že do zařízení vyteče alkohol. Pokud v tomto kroku ponecháte baterii obrácenou, může gravitace zabránit vniknutí alkoholu do baterie.

Krok č. 3. Otřete zbývající alkohol

Jakmile odstraníte zbytky, použijte kus papírového ručníku, abyste absorbovali zbývající vlhkost, aniž byste stlačili špendlíky. Otvor pod Juul by nyní měl vypadat čistě.

Krok č. 4. Zkontrolujte nabíjecí port

Zkontrolujte, zda je potřeba vyčistit nabíjecí port na spodní straně. Pokud se na magnetické nabíjecí oblasti nahromadí nějaké nečistoty, okamžitě vyčistěte nabíjecí port.

Otřete oblast alkoholem, dokud neodstraníte nečistoty, a poté setřete zbytky.

Závěr

Jak opravit Juul, který je poškozený vodou? Nejprve musíte svůj Juul opatrně rozebrat a použít měkký ručník k odstranění vody ze zařízení.

Umístěte zařízení do papírového sáčku se lžící rýže nebo dvěma sáčky se silikagelem. Nechte zařízení uschnout a proces sušení neuspěchejte.

Je vhodné umístit Juul do vodotěsného pouzdra, aby se zabránilo nasávání vody do zařízení.

Chcete získat další tipy, jak se vypořádat s vodou poškozenou elektronikou? Tento článek může poskytnout další tipy, jak čistit vodou poškozenou elektroniku.