Co se stane, když sušíte prádlo bez sušičky? 3 překvapivá rizika!

Tato příručka vám pomůže zjistit, co se stane, když sušíte hadřík bez sušáku? Pokud je přestanete používat, oblečení ve vašich vyčištěných náplních bude vypadat drsně, místo aby vypadalo měkce. Pokud list vynecháte, vaše předměty budou pravděpodobně statické a hromadí se v nich další prach.

Možná budete chtít zapomenout na sušicí prostěradla z mnoha důvodů, včetně prodloužení životnosti vašich oděvů a minimalizace poškození pokožky. Jste toho však schopni? Je nutné používat sušicí prostěradla?

Používání povlečení do sušičky při praní a sušení není vždy nutné. Ale mnoho jedinců má rádo vlastnosti sušičky listů, které zahrnují méně statické elektřiny a příjemnou vůni. Nasazování prostěradel sušičky na oblečení není nutné, protože mají své vlastní nevýhody. Kuličky do sušičky vlny a mnoho dalších alternativ jsou náhradou za prostěradla. Projdeme si, co jsou sušicí listy, jak fungují a proč je nutné je používat. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

K čemu se používají sušicí listy?

Víte, z jakého materiálu byla sušicí plachta vyrobena? Jsou to malé čtverečky z polyesterového materiálu s vloženou aviváží. Obvykle krásně voní, jako jarní louka nebo jasmín. Sušicí prostěradla mají dva účely: minimalizovat nahromadění statické elektřiny na látce během cyklu sušení a zachovat příjemnou vůni vašeho oblečení. Jemné voskové pokrytí povlečení také pomáhá redukovat zmačkání prádla při vhazování do sušičky a odstřeďování. Látka je hladší a méně přilnavá k pokožce s menší statickou elektřinou a vráskami. Mnoho lidí věří, že sušicí prostěradla jsou jako voda a z takových důvodů bez nich nemohou přežít. Ale mnoho lidí nerado používá sušicí prostěradlo, protože někdy zanechává na hadru skvrny.

Co se stane, když sušíte prádlo bez prostěradla?

Používání povlečení do sušičky je zcela užitečné, ale pokud je nepoužíváte, nepředstavuje žádné nebezpečí. Tyto prostěradla však poskytují vašemu oblečení řadu dalších výhod. Stále přemýšlíte, co se stane, když sušíte hadřík bez prostěradla? Jak již bylo zmíněno dříve, pokud je přestanete používat, položky ve vyčištěných nákladech se budou jevit drsnější, než jste je použili dříve. Pokud prostěradlo vynecháte, může se na vašem oděvu nahromadit další nečistota a statická elektřina. Tyto dopady však budou v některých případech mnohem závažnější. Pokud oceňujete hebkou, voňavou hromadu nově vypraného prádla, přijdou vhod povlečení do sušičky.

Jaká jsou rizika používání sušiček?

Sušicí plechy se svými četnými výhodami nejsou vždy oblíbené. Sušicí prostěradla mohou někdy potlačit proces sušení nebo možná způsobit zdravotní problémy. Začněme konceptem absorpce:

#1. Snížila savost

Při sušení hadříků a ručníků z mikrovlákna se vyhněte sušákům, protože potah může zanechat ručníky mastné a mastné. V důsledku toho je savost utěrky z mikrovlákna výrazně snížena. To maří účel ručníku, kterým je nasát přebytečnou vlhkost z vašeho těla.

#2. Snížilo nasávání

Sušicí prostěradla mohou mít nepříznivý vliv na sportovní oblečení, podobně jako snižují savost ručníku. Vzhledem k tomu, že sportovní oblečení je navrženo tak, aby odvádělo vlhkost daleko od pokožky, jeho ošetření mastným povlakem na prostěradle by ohrozilo jeho schopnosti odvádět pot.

#3. Zdravotní problémy

Zdravotní problémy mohou nastat v důsledku použití povlaku sušičky. V sušicí fólii může mnoho chemických povlaků přilnout k oděvům a uniknout do okolí. Tyto látky by podle ekologů mohly způsobit velké zdravotní problémy. Mnoho lidí je citlivých na tyto látky, které mohou vyvolat dýchací potíže. Chemikálie mohou způsobit podráždění kůže u těch, kteří mají špatnou pleť nebo jiné kožní problémy. S rychlým online vyhledáváním. Kdykoli si myslíte, že kuličky do sušičky vydrží až tisíce cyklů a neobsahují žádné umělé chemikálie, mají vynikající hodnotu za peníze a jsou dobré pro vaše tělo.

Alternativy sušičky

Dalším způsobem, jak sušit své oděvy bez vzniku statické elektřiny, je sušit je přirozeně na slunci. To není vhodné pro všechny případy. Přestože existují určité zjevné nevýhody, jako je práce a čas, je to cenově nejvýhodnější alternativa a nevyžaduje použití žádného zboží nebo chemických přípravků. Tyto možnosti nejsou neúměrně drahé a za určitých okolností jsou dokonce zdarma – mnoho dalších alternativ, jako je jedlá soda, ocet a tenisové míčky. Díky rychlému vyhledávání na webu můžete snadno získat další informace o těchto různých možnostech.

Cena na sušičku

Sušicí prostěradla jsou na druhou stranu za rozumnou cenu, v rozmezí od 4 do 11 USD za každé balení. Navíc jedno balení velkých značkových sušicích listů může obsahovat až 240 listů! Jedno balení prádla vám může vydržet mnoho měsíců, pokud budete tato prostěradla používat správně. Mohlo by vás také zajímat 3 nejlépe vonící povlečení do sušičky.

It’s A Wrap!

Doufáme, že vám tato příručka pomohla zjistit, co se stane, když sušíte hadřík bez prostěradla. Výše jsme vše podrobně probrali a přečtěte si článek pozorně, abyste jej zcela porozuměli. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak udržet štěnice pryč s prostěradly do sušičky a jak čistit dveře sprchy prostěradly. Děkujeme, přátelé, že jste na konci byli s námi!