Co používá hubení škůdců pro šváby? 6 Účinné chemikálie

Přemýšleli jste někdy o tom, co používá hubení škůdců na plotice? K likvidaci těchto škůdců obvykle používají gelové návnady, fumigaci, tepelné ošetření a tři chemikálie.

Plotice jsou hmyzí škůdci, kteří často žijí ve vlhkých oblastech. Obvykle v noci hledají potravu ve skladech potravin, kuchyních, kanalizacích a dalších oblastech.

Tito škůdci mají nepříjemný zápach a špinavé návyky, takže někteří lidé jsou po častém vystavení alergičtí. Ignorování švábů může být nebezpečné, proto je vhodné se jich okamžitě zbavit.

Naštěstí můžete zavolat deratizaci nebo situaci řešit samostatně. Abychom vám s tím pomohli, poskytujeme vám tuto příručku o použití různých metod a chemikálií při odstraňování těchto švábů.

Pokračujte ve čtení tohoto článku a zjistěte více o kontrole škůdců!

Co používají odborníci na hubení škůdců, aby se zbavili švábů?

Existuje šest různých věcí, které můžete udělat pro vyřešení problémů s ploticemi. Tito škůdci jsou drsní a špinaví, takže neváhejte zkontrolovat tyto metody a chemikálie níže, abyste zabránili švábům!

1. Gelové návnady

Používání gelových návnad se stalo nejběžnějším způsobem likvidace plotic, zejména v interiéru. Hubení škůdců často používají různé insekticidy pro gelové návnady v praktické injekční stříkačce.

Obvykle tyto gelové návnady aplikují na místa, kde se plotice obvykle pohybují. Můžete je také vložit do trhlin a štěrbin, kde se schovají.

Švábi začnou umírat, jakmile tyto gelové návnady pozřou. Naštěstí, když se jiný živý hmyz dostane do kontaktu s výkaly a mrtvými škůdci infikovanými gelovými návnadami, může také zemřít.

2. Fumigace

Fumigace je další účinnou metodou kontroly škůdců u plotic. Týká se utěsnění oblastí, kde tito škůdci obvykle žijí.

Po utěsnění vloží dovnitř oblastí fumigantní plyn, aby zabili šváby. V některých závažných případech však vedle fumigace aplikují i ​​další ochranu proti škůdcům.

3. Tepelné zpracování

Tepelné ošetření švábů může zabít tyto škůdce v jakékoli fázi jejich životního cyklu. Likvidovat je můžete vytopením míst, kde se obvykle schovávají nebo číhají kolem.

Nemusíte se bát, protože tato metoda je šetrná k životnímu prostředí a bez chemikálií. Navíc neničí ani neovlivňuje žádný váš majetek.

4. Kyselina boritá

Aplikace kyseliny borité je nejběžnějším způsobem použití chemikálií k likvidaci švábů. Odborníci na hubení škůdců aplikují kyseliny borité jako prach, který je rozpráší na místa po domě.

Švábi se potáhnou práškem, jakmile vlezou do kyseliny borité. V důsledku toho jej mohou spolknout při čištění nohou a tykadel.

Pro prodloužení účinnosti kyseliny borité doporučujeme udržovat místa v suchu.

5. Indoxakarb

Tento insekticid je často součástí gelových návnad. Stejně jako výše zmíněná funkce gelových návnad, plotice se mohou nakazit, jakmile požijí Indoxacarb přes mrtvý hmyz a výkaly.

Tato chemikálie dokáže zabít až tři generace švábů.

6. Hydramethylnon

Hydramethylnon může působit na plotice pouze při požití. Tento insekticid můžete použít pouze s návnadami na plotice.

Jakmile jsou švábi snědeni, může dojít k narušení výroby energie a metabolických procesů, což vede k smrti. Tato metoda se nejlépe hodí pro německé šváby.

Co musíte udělat před hubením škůdců?

Pokud nezvládnete napadení ploticemi sami, můžete zavolat odbornou pomoc. Mnoho společností na hubení škůdců vám může pomoci odstranit škůdce uvnitř vašeho domu.

Před provedením kontroly škůdců však budete muset zvážit některé věci. Zkontrolujte následující položky uvedené níže.

 • Odpojte a přemístěte veškerý nábytek a spotřebiče, abyste profesionálům na hubení škůdců umožnili snadný přístup k trhlinám a štěrbinám.
 • Zakryjte své oblečení, toaletní potřeby, hračky, šperky a podobně plastovým obalem, abyste je ochránili spreji. Můžete je umístit do skříně a poté utěsnit dveře a mezery.
 • Sejměte všechna prostěradla, polštáře, přikrývky a přikrývky. Pokud máte ve své posteli škůdce, zde je návod, jak udržet šváby mimo postel.
 • Zakryjte své židle, stoly a pohovky plastovými fóliemi.
 • Vyjměte z kuchyně nádobí, talíře, šálky a další věci. Potraviny můžete vkládat do plastových nádob a chránit tak výstup vody z filtru.
 • Držte své mazlíčky mimo proces hubení škůdců. Mohou být podrážděné a citlivé na chemikálie.
 • Vyjměte z koupelny všechny zubní kartáčky, pastu, žiletky a další sady pro osobní hygienu.
 • Co musíte udělat po hubení škůdců?

  Na druhou stranu vám také představíme věci, které budete muset udělat po deratizaci. Tyto tipy jsou následující:

 • Počkejte, až se vše uklidní. Pokud se potřebujete vyklidit, nechoďte domů, pokud k tomu nedostanete pokyn.
 • Všechny potraviny, které zůstaly nezakryté, zlikvidujte. Požití věcí nakažených pesticidy může být zdraví nebezpečné.
 • Opravte úniky vody, abyste zabránili vlhkosti. Ujistěte se, že jste zkontrolovali vodovodní potrubí a kanalizaci.
 • Při manipulaci s plochami postříkanými insekticidy používejte rukavice.
 • Průběžně kontrolujte možné opětovné zamoření a okamžitě je ošetřete.
 • Pokud máte doma škůdce, zavolejte odborníky na hubení škůdců. Zde je například návod, jak se zbavit švábů v lednici, pokud jste nějakého viděli.
 • Závěr

  Každý majitel domu by měl vědět, co používá hubení škůdců na šváby. Pokud nemůžeme okamžitě zavolat profesionály, může nám poskytnout nápady na řešení zamoření škůdci samostatně.

  Plotice ovlivňují naše zdraví negativně, proto je potřeba vědět, jak si s nimi pomoci. Dobře, že vám v tom tento článek již pomohl!

  Pokud jste ve svém domě našli napadení ploticemi, neztrácejte čas a pusťte se již do akce!