6 jednoduchých a snadných kroků, jak vyrobit jevištní závěsy

Scénické záclony jsou v mnoha tvarech a velikostech. Slovo divadlo/jevištní opona se vztahuje na téměř všechny a nebo všechny opony, které visí na jevišti. Scénické vlastnosti, objem záclon, sortiment látek a výrobní požadavky odlišují jevištní záclony od mnoha jiných druhů záclon. Zde v tomto článku se dozvíte, jak vyrobit jevištní opony, a proto vám doporučujeme číst až do konce.

Na výrobu jevištních opon jsou kladeny různé požadavky. Pokud jde o látku, výška a rozevření závěsu a způsob ovládání mají mnoho možností.

Postup, jak vyrobit jevištní závěsy

Krok #1: Měření

První krok, jak vyrobit jevištní závěsy. Přístroj měří šířku vašich dveří. Jako první krok při výrobě jevištní záclony zajistěte vyhodnocení šířky a délky látek, proto povolte minimálně jedno prodloužení na každou stranu a vrchní stranu látky. Na špičce dejte čtyři centimetry navíc.

Roll extra palec na okraji jeho vlastní, aby-lem. K zajištění materiálu použijte obyčejné špendlíky, poté na látku naneste lepidlo Solvent Stitching Adhesive.

Nechte zaschnout. Zajistěte, aby napínací tyč při připevňování konce rychle proklouzla do otvoru.

Krok #2: Nakreslete a vyřízněte trojúhelník

Vytvarujte z kartonu, který můžete použít jako šablonu pro pozlátko banneru. A vynutit a vyřezat šablonu trojúhelníku z emocí.

Opakujte, dokud nebudete mít velký počet trojúhelníků potřebných pro návrh závěsu na jevišti.

Krok č. 3: Položte závěs

Zem nebo prkénko. Uspořádejte trojúhelníky na látkách a vytvořte efekt netopýra. Až skončíte, obtočte šňůru kolem špiček stejného trojúhelníku.

Udělejte korálkový řez a poté, abyste vytvořili pozlátko, svažte stuhu & ošetřené trojúhelníky, resp. Nakonec umožňuje sušení.

Krok č. 4: Připevněte pozlátko pouze k jevištní oponě. A stačí nechat zaschnout.

Krok č. 5: Složte záclonu ve střídavých směrech, abyste vytvořili šev po celé látce. Ve třech čtvrtinách od paty nakrájejte materiál na plátky.

Krok #6: Vložte sprchový závěs do kapsy košile a přidržte závěs na dveřích. Připevněte šňůry řemínků osobnosti pouze k otvorům v závěsu, abyste pomohli závěsovým křidélkům zůstat zavřená, což vašim dětem umožní, aby vypadaly jako portrét. Nyní je jasné, že rozumíme tomu, jak vyrobit jevištní opony. Ujistěte se, že dodržujete výše uvedené jednoduché kroky.

Jak fungují jevištní závěsy?

Protože jsme věděli, jak vyrobit jevištní opony, je nyní nutné pochopit, jak to funguje.

Podívejme se na tyto scénáře: Na závěs byly přišity prsteny a kabely provlečené do pásků stáhly závěs, aby se otevřel.

Není žádný rozdíl mezi takovým závěsem ovládaným dráhou a závěsem Brail, než se závěs vysune sbíráním pásků, když struny procházejí všemi vyvýšenými prstenci.

Ohnivzdorný nátěr na jevištních závěsech by opravdu neměl přijít do kontaktu s vodní párou. Nádoba na oheň by byla odstraněna sprejem a na závěsu by zůstal bílý práškový zbytek.

Tuto skvrnu není vždy snadné odstranit. Zbarvení můžete minimalizovat, pokud malé vodní skvrny rychle odstraníte pouze tlakovou myčkou nebo dokonce jiným mírným topným tělesem.

Otevře se nebo zavře a odhalí nebo skryje scénu & prostředí od svých diváků během představení. Přední závěsy nebo velké závěsy jsou k dispozici v různých velikostech.

Mohou být hip hugger nebo obyčejné; mohou se rozdělit hlavně uprostřed; můžete je roztáhnout svisle, vodorovně nebo uprostřed; mohou vyplavat, rozsypat se nebo vypadnout, ale že mohou být prošívané nebo hladké.

Jak se nazývá hlavní opona na jevišti?

Hlavní opona se jinak nazývá velká záclona nebo přední opona. Tato opona je zavřená opona, které si divák všimne ještě před začátkem filmu, během reklamních přestávek a po seriálu.

Velká záclona nebo jednoduše záclonka visí před velkou záclonou a obsahuje stejný materiál jako záclona. Stojí za zmínku, že „grand Valance“ můžete označit jako skvělý teaser.

Dva hlavní typy jevištních závěsů

Rakouské závěsy

Závěs obsahuje jednu položku s několika kalamáry nebo kruhy. Krevety se vyrábějí strategickým posunem nebo vyzbrojením látky kolem hranic každé řady.

Tabulová opona

Když zvednete stolek, čtyři prameny zůstanou složené po stranách místnosti. Vpletete kabely do smyček, které jsou šité diagonálně přes zadní stranu závěsu. Tohle je druh odhalení, který mě vzrušuje nejvíc.

Závěr

Tyto popisy jsme vám poskytli za účelem předání údajů našim stávajícím a potenciálním zákazníkům; doufáme, že jste obdrželi informace, které potřebujete, zejména jak vyrobit pódiovou oponu a jejich výhody. Rádi bychom slyšeli od našich čtenářů.