Co nosit na svatbu s černou kravatou: Stylové tipy

Ti, kteří si nejsou jisti, co si vzít na svatbu s černou kravatou, by měli pochopit tento formální dress code. Černá kravata však odkazuje na oděv, který je o úroveň výše než formální oblečení, a proto uvedeme konkrétní příklady oblečení, které mohou mít mužští a dámskí hosté na svatbě.

Zahrnuli jsme také průvodce etiketou ohledně toho, co si nenosit na svatbu s černou kravatou. A pokud jde o pozvánky, které zmiňují, že tento dress code je nepovinný, můžete si přečíst, co si vzít na nepovinnou svatbu s černou kravatou.

Výborný průvodce, co si obléknout na svatbu s černou kravatou

Svatební dress code black tie znamená spíše formální oblečení než formální oblečení. Je to nejformálnější typ oblečení, takže se na svatbu s černou kravatou musíte vhodně obléknout.

Například svatební oděv s černou kravatou lze popsat jako mužské hosty ve smokingu a ženy ve večerních šatech. Stále však nechcete chodit převlečení, abyste si ukradli pozornost. pár.

Na co nezapomenout při oblékání na svatbu s černou kravatou

Svatební etiketa velí, že pokud máte na sobě večerní šaty, neměly by vypadat svatební. Stejně tak by se muži ve smokingu měli vyhýbat barvě, kterou bude mít ženich.

Za zmínku také stojí, že i když se na svatbě, které se účastníte, zmiňuje black tie, musíte vypadat velmi efektně. Pokud se například jedná o denní událost, může dress code povolit jednobarevný oblek a kravatu místo smokingu a formální a elegantní maxi šaty místo dlouhé večerní róby.

Ale pokud jde o barvy, budete vypadat vhodněji s tmavými a hlubokými barvami namísto potisků a světlých neutrálních barev. Vzpomeňte si na černé, šedé, námořnické, vínové nebo smaragdové odstíny pro váš svatební outfit s černou kravatou.

Co by měla žena nosit na svatbu s černou kravatou?

Ženy, které se účastní svateb, kde je v pozvánce uvedeno, že jako dress code je preferována černá kravata, musí pochopit, že by měly vypadat ještě formálněji. Přemýšlejte o svatebním oblečení inspirovaném galanterním oblečením, ale stále byste neměli nosit něco, co by přitahovalo pozornost nebo bylo nápadné.

Za prvé se vyhněte svatebním večerním róbám, jako jsou bílé dlouhé šaty, plesové šaty s drahokamy a krajkou nebo cokoliv, co by bylo středem pozornosti. Pozor byste si měli dát i na výstřih, záda, rozparek a další rysy dlouhých večerních šatů, protože se stále očekává skromnost jako u každé svatby.

A samozřejmě znát styl a barvu svatební hostiny. Svatební hosté by se neměli oblékat podobně jako družičky.

Zde je několik nápadů na oblečení pro ženy, které se účastní černé svatby:

 • Dlouhé pouzdrové šaty
 • Elegantní maxi šaty
 • Večerní šaty tmavé barvy nebo v tónu drahokamů
 • Formální a dlouhé koktejlové šaty
 • Podpatky nebo lodičky
 • Standardní byty
 • Spojka, kabelka nebo jakákoli malá taška
 • Jemné doplňky a šperky; perly jsou nóbl na svatbu s černou kravatou
 • Elegantní líčení; večerní líčení se může hodit na večerní svatbu s černou kravatou, ale ujistěte se, že není příliš dramatické nebo odvážné, abyste získali pozornost

Může si žena vzít kalhoty na svatbu s černou kravatou?

Podle stylových průvodců je přijatelné, aby ženy nosily kalhoty na svatbu s černou kravatou. Chcete-li však vypadat formálněji, zvolte spíše kalhoty ve stylu palazzo než úzké střihy.

Pak ji můžete spojit s formálním topem nebo body s formálním sakem pro zakrytí. Vyhněte se však přiléhavé horní a spodní siluetě, protože by na svatbu s černou kravatou mohla vypadat příliš sexy.

Můžete také nosit kalhotový kostým, pokud se jedná o nepovinnou svatbu s černou kravatou. Ale samozřejmě vybírejte syté barvy a stylizujte je s doplňky a přikrývkami, aby byl outfit formálnější.

Co byste si neměli vzít na svatbu s černou kravatou?

Black tie svatby jsou nejformálnější, pokud jde o svatební oblečení. K oblečení s černou kravatou patří smokingy a dlouhé šaty, takže počítejte s tím, že semi-formální nebo ležérní outfity nejsou vhodné.

Zde jsou některé, co byste neměli dělat, pokud jde o plánování svatebního oblečení s černou kravatou:

 • Dlouhé šaty, ale mají odhalující prvky
 • Bílé, dlouhé a objemné šaty
 • Neformální koktejlové šaty
 • Ležérní krátké šaty
 • plážové maxi šaty
 • Vzorovaný oblek a kravata
 • Džíny nebo jakýkoli jiný denim
 • Šortky
 • Odpaliště
 • Ležérní topy bez rukávů
 • Neformální sandály
 • Gumové boty, tenisky a další obuv pro volný čas

Musíte si na svatbu v černém obleku vzít černý oblek?

Ideální oblečení pro muže, kteří se účastní svatby s černou kravatou, jsou smokingy a obleky. Znamená však oblečení s černou kravatou, že se musíte oblékat do černého oblečení?

Pochopte, že mužský host se neomezuje pouze na černé obleky. Ke smokingu nebo obleku můžete nosit i jiné barvy, dokonce i na černou kravatu a jiné formální svatby.

Chcete však, aby svatební oblečení odpovídalo času a místu svatby. Obvykle se svatba s černou kravatou koná během večera, takže pro formální oblek nebo smoking se rozhodněte pro jiné tmavé barvy, jako je šedá, tmavě modrá nebo dokonce kaštanová.

Ujistěte se, že se vyhnete bílé a souvisejícím barvám pro vaše obleky a smokingy, protože ženich může mít na sobě tyto barvy. A konečně víte, jakou barvu budou mít družiníci, abyste nevypadali jako svatební party.

Přečtěte si, jaká barva obleku na svatbu, pro další stylingové tipy.

Závěr

Pomohl vám tento průvodce oblečením? Abychom zrekapitulovali, co si vzít na svatbu s černou kravatou, očekávejte smokingy pro muže a večerní róby pro ženy.

Dlouhé elegantní šaty a tmavé obleky jsou také ideální alternativou k nošení na svatbu s černou kravatou. Vyhněte se čemukoli poloformálnímu nebo neformálnímu, protože černá kravata je nejformálnějším dress codem.