Jak vylisovat svatební květiny ve 2 snadných krocích

Můžete se naučit lisovat svatební květiny ve dvou jednoduchých krocích. Tento tutoriál také sdílí tipy týkající se pečetění svatebních květin a toho, jak můžete zachovat jejich barvy.

Když už jsme u toho, možná vás bude zajímat, co dělat se sušenou svatební kyticí. Samozřejmě můžete vždy po svatbě dělat různá řemesla s květinami, aby nepřišly nazmar.

Jak lisovat svatební květiny doma

Krok 1. Příprava

 • Položte několik novin na rovný povrch
 • Položte svatební květiny na papír a poté je převrstvěte listem voskového papíru
 • Nastavte žehličku na nejnižší stupeň tak, aby byla teplá, ale ne příliš horká
 • Přidržte žehličku na svatebních květinách několik sekund, aniž byste s ní pohnuli
 • Jakmile jsou svatební květiny suché a ploché, odstraňte voskový papír

Krok 2. Zdobení

 • Nyní, když máte vylisované svatební květiny, můžete je použít na vystavení nebo při zdobení přání
 • K přichycení květin opatrně použijte oboustrannou lepicí pásku, ale lepidlo by také mělo fungovat, i když okvětní lístky mohou být jemné a mohly by se snadno roztrhnout
 • Pokud jste své svatební květiny vylisovali, abyste vytvořili paměťovou desku, chcete květiny položit dozadu a poté na ně přidat rám.
 • Jakmile budete mít květiny na rámu, můžete jej ozdobit dalšími mini upomínkovými předměty ze svatby

Jak lisujete květiny, aniž byste zhnědli?

Tajemství, jak zabránit zhnědnutí lisovaných květin, je správná příprava. Mějte však na paměti, že ať uděláte jakýkoli trik, lisované a sušené květiny vždy ztratí své zářivé barvy, takže podle toho nastavte svá očekávání.

Jak tedy vylisovat květiny, aniž by zhnědly? Nejprve vyberte květiny, které chcete lisovat, a seřízněte stonek pod úhlem; nikdy k lisování nepoužívejte příliš zvadlé květy, protože zhnědnou.

Odstraňte všechny přebytečné listy na stonku, protože mohou také ovlivnit proces sušení. Poté samotnou květinu očistěte vlhkým hadříkem, protože nečistoty mohou urychlit její zhnědnutí.

Pokud pracujete s většími a silnějšími květy, je nejlepší květinu rozpůlit, aby nezhnědla. Zvadlé květiny chcete také omladit tak, že je před lisováním napíchnete do vody.

Jak pečetíte lisované svatební květiny?

Po vylisování svatebních květin použijte při manipulaci s nimi na ozdobu pinzetu. Možná je používáte na kartách nebo jiných řemeslech, takže si naplánujte jejich uspořádání, než je nalepíte na finální povrch.

Chcete-li utěsnit lisované květiny, přidejte na ně vrstvu Mod Podge a nechte je zaschnout. Poté naneste další vrstvu Mod Podge a nechte květiny znovu zaschnout.

Někteří řemeslníci také přísahají, že k utěsnění lisovaných květin používají lak na vlasy, ale není to ideální pro dlouhodobé zachování barev. Místo toho můžete použít profesionální akrylový sprej na sušené květiny k ochraně barev květin světlými vrstvami.

Jaký papír je nejlepší pro lisování květin?

Nejlepší papír na lisování květin je cokoliv tenkého a porézního. Některé fantastické příklady jsou papírové ručníky, hedvábné papíry, savé papíry nebo dokonce noviny.

Poté můžete k lisování použít předměty pro domácnost, jako jsou ploché desky, knihy a cihly. Při lisování květin chcete také použít savý papír.

Kolem papíru s květinami položíte savý papír, jako je savý papír. Možná budete potřebovat tři listy, abyste zajistili, že papíry dobře absorbují vlhkost, když jsou květiny lisovány a sušeny po dobu dvou až tří týdnů.

Jak dlouho vydrží lisované květiny?

Lisované květiny mohou vydržet několik let, v závislosti na tom, jak dobře jste je usušili a zachovali. Pokud jsou umístěny za sklem pro zarámování, mohou vydržet i desítky let ve srovnání s lepením na karty.

Pamatujte však, že vystavení teplu a UV záření urychlí znehodnocení lisovaných květin. Obvykle k vyblednutí dojde po 5 až 7 letech, v závislosti na typu květiny.

Můžete si například všimnout, že žluté a červené květy si mohou zachovat svou barvu déle než jiné květiny. Pokud tedy chcete zachovat barvu vašich lisovaných květin, zvažte jejich obarvení jemným štětcem akrylovou barvou.

Jaký je nejlepší způsob lisování čerstvých květin?

 • Ihned po svatbě začněte lisovat květiny, aby byly stále čerstvé
 • Vyberte květiny, které nemají žádné změny barvy, skvrny nebo vady
 • Vyložte knihu pergamenovým papírem a položte na ni květ lícem dolů
 • Zavřete knihu a položte na ni zátěž
 • Nechte květ lisovaný a sušit týden až deset dní
 • Abyste na svatbě neměli přebytečné květiny, naučte se spočítat, kolik květin je na svatbu.

  Co děláte se svatební kyticí po svatbě?

  Kromě lisování květin jsou zde další možnosti pro svatební kytici po svatbě:

  • Dejte jej do vázy na ozdobu
  • Zeptejte se přátel a rodiny, zda chtějí květiny
  • Sušte je pro řemesla

  Závěr

  A to je vše! Abychom si zopakovali, jak lisovat svatební květiny, stačí se připravit na žehlení v teplém prostředí.

  Můžete však také jít tradiční a nechat je týden v knize. Pak doufáme, že si pamatujete na správnou přípravu, těsnění a barvení, aby vypadaly co nejlépe.