Co Nosit Jako Fotograf Na Svatbu

Pokud nevíte, co si vzít jako fotograf na svatbu, vyzkoušejte tři tipy. Nejprve probereme, jak můžete vypadat ostře, ale zároveň se hodit pro danou příležitost.

Tento článek navíc pojednává o dress code a barvách pro svatební fotografy, takže si můžete připravit svůj šatník, jakmile získáte rezervace. Nakonec si prosím projděte naše svatební blogy, kde najdete další průvodce a tipy týkající se svatební etikety a další.

Možná vás například zajímá, co si obléct na svatbu. Pamatujte, že při rozhodování o oblečení na svatbu musíte dodržovat etiketu a ohledy, ať už jste součástí obřadu nebo ne.

Co nosit jako svatební fotograf

Krok 1. Poraďte se s nevěstou a ženichem

Nejlepší způsob, jak zjistit, co si jako fotograf obléci na svatbu, je poradit se s nevěstou a ženichem. Můžete s nimi mluvit o tématu a šatníku hostů.

Svatební fotograf by se neměl oblékat stejně jako host nebo dokonce jako družba či družička. Klíčem je splynout s pozadím a nenosit se nebo stylizovat způsobem, který na vás přitáhne pozornost.

Pamatujte, že svatební fotograf je během obřadu aktivní a poslední věc, kterou chcete, je předvést ženicha a nevěstu nebo vypadat jako jejich hosté. Vyhněte se jasným barvám a hlasitým vzorům a držte se obyčejného, ​​neutrálního a tmavého oblečení.

Krok 2. Zvažte pohodlí

Jako svatební fotograf počítejte s tím, že se budete hodně pohybovat. Nejenže byste se tedy měli oblékat rafinovaně, ale měli byste myslet i na pohodlí.

Pro začátek si vyberte dobré boty nebo ploché boty, které by stejně nevypadaly nevkusně k vašemu celkovému oblečení. U žen se vyhněte podpatkům nebo sandálům, protože by se na konci dne cítily nepohodlně.

Měli byste se také ujistit, že materiál oblečení, které máte na sobě, bude během svatby pohodlný. Zvažte například aktuální počasí a místo svatby, abyste věděli, zda se budete muset obléknout do něčeho prodyšného nebo vrstveného.

Krok 3. Vypadejte stylově

Svatební fotograf by se neměl oblékat tak, aby přitahoval pozornost. To však neznamená, že se budete oblékat příliš ležérně, zejména proto, že většina svatebních obřadů je formálních.

Stále chcete vypadat ostře a profesionálně, aniž byste museli obětovat pohodlí a etiketu. Kromě toho si pamatujte, že si pořiďte skromné ​​oblečení, které dobře sedí, protože může pomoci při pohybu při odpalech.

Některé kusy oblečení, kterým byste se jako svatební fotograf měli vyhnout, jsou trička a šortky, ale na konci dne se vždy můžete poradit s nevěstou a ženichem, pokud si nejste jisti. Dále si určete téma a typ svatby, abyste se podle toho mohli více oblékat.

Jaký je dress code pro svatebního fotografa?

  • Poraďte se se svatebním párem, zda má požadavky na oblečení, a také zjistěte, zda je svatba samotná formální nebo neformální
  • Zvažte přizpůsobení svého oblečení pro profesionálnější vypasovaný vzhled
  • Noste elegantní boty, které budou stále pohodlné
  • Vyhněte se odhalujícímu a těsnému oblečení
  • Zkontrolujte, zda celkový styl nebude honosný a poutavý
  • Upravte svůj outfit tak, abyste na svatbě stále nevypadali nepatřičně
  • Držte se neutrálních a plných barev, ale vyhněte se bílé
  • Pamatujte, že to, jak se prezentujete, je také rozšířením vaší značky
  • Zvažte pohodlí a ochranu před přírodními živly v závislosti na místě svatebního obřadu

Jakou barvu nosí fotografové na svatbách?

Černá je ultimátní barvou pro svatební fotografy. Jednak je dostatečně formální pro profesionální styl.

Za druhé, černá je neutrální barva, která fotografovi pomůže splynout s davem. Za třetí, černé oblečení je funkční pro fotografa, který je poměrně aktivní a fyzický.

Tato barva nebude mít žádné nečistoty příliš nápadné ve srovnání se světlejšími barvami. Obecně ale platí, že svatební fotografové mohou nosit jakoukoli pevnou a neutrální barvu.

Jedinými úvahami by bylo neshodovat se s ostatními hosty a součástí obřadu. Identifikujte také, co má svatebčan na sobě, a samozřejmě se vyhněte bílé, protože je to barva vyhrazená pouze pro nevěstu.

Nakonec si promluvte s párem o dress code. Musíte vzít v úvahu tradiční nebo náboženské aspekty události, kdy některé barvy mohou být nevhodné pro kulturu a přesvědčení vašich klientů během svatby.

Přečtěte si, co je bílá svatba, abyste se dozvěděli více o tom, proč je bílá barva vyhrazená pro nevěstu.

Co dělá fotograf na svatbě?

Na zdokumentování svatby je najat svatební fotograf. Pár přirozeně očekává, že zachytíte krásné záběry, upřímné i pózované, aby se mohli ohlédnout za touto událostí, která se stane jednou za život.

Jako svatební fotograf byste měli věnovat pozornost ženichovi a nevěstě a dokonce i jejich hostům a blízkým. Můžete pomoci sestavit formální snímky a pořídit ukradené snímky, které vám pomohou vytvořit trvalou vzpomínku na tento výjimečný den.

Závěr

A to je vše! V tomto článku jsme se dozvěděli, co si jako fotograf vzít na svatbu, co je ostré, profesionálně vypadající a přitom pohodlné.

Nejoblíbenější barevnou volbou je černá nebo jakákoliv neutrální, pokud nebudete vypadat stejně jako svatební hostina. Celkově vzato se vždy můžete poradit se svatebním párem, abyste věděli více o svém dress code jako jejich fotograf.