Jak resetovat časovač sušičky? Přečtěte si tyto úžasné kroky!

Nevíte, jak resetovat časovač sušičky? Časovač sušičky vás informuje, jak dlouho běží cyklus odstřeďování, a po dokončení se vypne. Pokud však dojde k problému s časovačem, vaše sušička se nespustí a cyklus odstřeďování nemusí pokračovat, v důsledku čehož vaše sušička běží nepřetržitě.

Časovač můžete položit na sušičku jednoduše stisknutím tlačítka reset na horní straně sušičky a odpojením sušičky ze zásuvky.

Někdy se čas sušení přeruší a pokazí, ale to se stává zřídka; to však není typické. Je to všechno pravda, přátelé, o resetování časovače sušičky. Ale jak se dále ponoříte do tohoto článku, budete znát základní kroky k resetování časovače sušičky a důvody, proč jej musíte resetovat. Pojďme se na to pořádně podívat!

Jak můžete resetovat časovač sušičky?

Máte potíže s resetováním časovače sušičky? nebojte se. Jsme tu, abychom vám pomohli. V tomto odstavci se dozvíte, jak resetovat časovač sušičky. Chcete-li si odpočinout, nejprve zkontrolujte model vaší pračky a resetujte časovač, který se snadno ovládá.

Časovač můžete resetovat podle modelu vaší sušičky. Většina modelů sušiček obsahuje resetovací tlačítko u vás, a vy musíte stisknout resetovací tlačítko, odpojit sušičku od okruhu a po chvíli jej znovu připojit. Až provedete všechny kroky, spusťte sušičku, abyste zkontrolovali, zda časovač sušičky funguje nebo ne. Pokud si všimnete, že se sušička po dokončení cyklu zastavila, znamená to, že časovač sušičky je resetován.

Některé sušičky neobsahují resetovací tlačítko pro časovače, jako vířivka a sušička Maytag; sušička Samsung nemá resetovací tlačítko. Chcete-li resetovat časovač sušičky, jednoduše odpojte sušičku a znovu ji zapojte. Pokud používáte vířivou sušičku duet, na ovládacím panelu vidíte tlačítko reset. Chcete-li resetovat časovač sušičky, musíte podržet resetovací tlačítko po dobu 2-5 minut. A stačí spustit cyklus odstřeďování.

Mnoho dalších modelů, jako jsou sušičky LG, GE a Amana, obsahuje resetovací tlačítko a některé ne; pokud nevíte, který model má resetovací tlačítko nebo ne, stačí si přečíst příručku a podle ní nastavit časovač sušičky.

Stává se také, že některé sušičky mají více než jedno resetovací tlačítko; Chcete-li resetovat čas sušení, musíte stisknout obě tlačítka současně. Po provedení všech kroků nezapomeňte spustit cyklus; pokud si všimnete, že se proces nezastavil, zavolejte opraváře. Můžete si také přečíst o tom, jak resetovat časovač sušičky.

Proč potřebujete časovač sušičky?

Časovač sušičky vám pomůže udržet klapky v chodu, když spustíte cyklus odstřeďování, a závisí hlavně na nastavení, které jste zvolili pro probíhající proces. Knoflík na sušičce vám dává možnost zvolit cyklus a čas podle vaší náplně. Zvolený cyklus běží po určitou dobu a po uplynutí této doby se sušička zastaví; ukazuje vám, že vaše oblečení bylo vysušené.

Časovač sušičky se ovládá pomocí motoru a několik procesů uvnitř časovače aktivuje a uzavírá spojení během cyklu odstřeďování. Jeho mechanismus ovládá několik dalších sekcí sušičky a zdroje tepla. Pokud si tedy všimnete, že se sušička nezahřívala, ukazuje to, že váš časovač nepracuje správně. Špatné připojení také ovlivňuje hřídel motoru, takže pokud se sušička nezapne, může to být časovač.

Máte-li problémy, musíte nejprve vypnout časovač sušičky, pouze pokud jsou ostatní součásti sušičky ve výborném stavu a fungují správně. Když si všimnete, že vaše sušička není správně uzavřena, musíte časovač resetovat. Tento problém znamená, že časovač sušičky byl rozbitý nebo zničený kvůli vadnému elektrickému vedení, nedostatečné odolnosti stroje a poruše motoru časovače.

Jako všichni víme, že sušička má kontakt, díky kterému ji můžete vypnout nebo zapnout. Kontakty se mohou příležitostně zaseknout, což způsobí, že časovač nefunguje efektivně. Pokud k tomuto problému dojde, odpojte pračku a odstraňte kontakty a vaše sušička bude opět fungovat normálně. Z výše uvedených důvodů musíte resetovat časovač sušičky a odstraněním těchto problémů zajistíte, že vaše sušička bude fungovat správně.

Jak opravit časovač, který se správně neposouvá?

Pokud časovač sušičky nepracuje správně, můžete použít jiné alternativy, abyste jej správně posunuli. Elektrická špička není přesně podobná eskalujícímu problému. Jinými slovy, časovač by nepostupoval sám od sebe.

Pokud se sušákem pokusíte pohnout rukou, stejně to nebude fungovat, dokud do něj nedáte elektrický bodec. Před provedením této metody buďte opatrní; nejprve odpojte sušičku ze zásuvky a poté pokračujte v celém mechanismu. Abyste zabránili úrazu elektrickým proudem, je skvělý nápad vypnout hlavní vypínač. Pokud si nejste jisti, kde je zadní panel, odpojte zadní panel sušičky. Ihned uvidíte montážní panel. Musíte odpojit sestavu časovače a otestovat její kontinuitu.

It’s A Wrap!

Jsme rádi, že všichni dostanete odpověď na to, jak resetovat časovač sušičky. Pokud jste si všimli problému se sušičkou a víte, že všechny části sušičky jsou v dobrém stavu, znamená to, že je třeba resetovat časovač sušičky. Děkujeme, přátelé, že jste s námi! Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak resetovat pračku Maytag a jak resetovat pračku Kenmore.