Co napsat na pamětní darovací kartu? 4 snadné tipy k zapamatování!

Chystáte se to udělat, ale nevíte, co napsat na pamětní darovací lístek? Když darujete na památku, ctíte nebo vzpomínáte na osobu, která zemřela.

Někteří lidé však místo posílání dárků nebo květin raději přispějí na charitu.

Několik charitativních organizací může dárcům posílat děkovné karty nebo dopisy jako způsob poděkování za jejich příspěvky. Často to dávají do triček nebo jiných oděvů, na kterých jsou vyšité nebo vytištěné nápisy. Charita však nemusí kartu dodat, nebo pokud ano, nemusí uvést, co od ní chcete. Dámy a pánové, čtěte více o tomto tématu!

Tipy, které je třeba pamatovat při psaní pamětní darovací karty

Stačí zaslat krátký vzkaz nebo pohlednici, v níž vyjádříte svou vděčnost a vysvětlíte, proč jste vybrali charitu, které jste přispěli. Zpráva nemusí být dlouhá ani složitá na pochopení.

#1. Vyberte kartu

Možná budete chtít zvážit zaslání pohlednice nebo napsání krátkého vzkazu vysvětlujícího svůj dar a své pocity. Vyberte kartu s prázdnou přední a zadní stranou nebo list papíru, který můžete složit tak, aby se vešel do obálky karty. Mluvte o tom, jak moc vám bude ten člověk chybět.

#2. Zmínit charit

Co tedy napsat na pamětní darovací kartu? Nebojte se jim dát vědět, že byste rádi přispěli na jejich památku. Řekněte jim něco o organizaci nebo jim dejte vědět, že jste si byli vědomi jejich zájmu o toto téma. Pak jim zavolejte a dejte jim vědět, že byste chtěli přispět jejich jménem.

#3. Vložte částku

Mohl byste prosím stručně popsat charitu nebo dát dotyčné osobě vědět, že jste si vědom jejího trápení? Podrobně uveďte výši daru. Pokud chcete přesně vědět, kolik jste darovali nebo chcete dar uplatnit jako daňový odpočet, požádejte organizaci o potvrzení.

#4. Vyjádřete svou vděčnost

Jako poslední myšlenku zmiňte, jak jste vděční za svůj dar a jak doufáte, že přinese útěchu někomu jinému. Případně můžete k vyjádření svých emocí použít konkrétnější jazyk. Znát různé typy formulací pro dary na památku.

Dárcovství místo květin

Pacient nebo rodinný příslušník vysloví svá přání před smrtí, nebo jsou peníze určené na pohřební květiny věnovány úzké organizaci nebo nadaci. Kromě toho se dělí o financování lékařského výzkumu a léčby pacientů se stejným onemocněním.

Případně můžete nabídnout zbývající rodinné peníze a kartu na počest přání zesnulého. Přineste květiny, ale není to nutné. Při darování nikdy nepodceňujte hodnotu tuctu červených růží. Nezapomeňte, že většina vašeho daru je odečitatelná z daní.

Stejná pravidla platí, pokud pozůstalí chtějí, abyste přispěli na jinou charitu místo určené. Téměř mnoho charitativních organizací bude souhlasit s převzetím šeku doručeného poštou, pokud se rozhodnete nepřispívat online.

Ve svém dopise pro charitativní organizaci nebo sdružení nezapomeňte uvést následující informace; jméno zesnulého, poslední známá adresa, jméno blízkého příbuzného, ​​který je stále naživu a zdráv, a kontaktní údaje.

Nezapomeňte do kondolenční karty uvést pamětní darovací kartu o milé vzpomínce, kterou sdílíte se zesnulým, a uveďte, že jste přispěli na charitu, o kterou zesnulý požádal. Kromě toho můžete vytvořit živý památník na počest osoby, která zemřela, například zasazením stromu.

Poskytování pomoci těm, kteří to potřebují

Mnoho lidí se po smrti blízkého ocitne ve finančních potížích. Například finanční zdroje rodiny mohly být vyčerpány v důsledku rakoviny nebo nemoci nebo primární živitel rodiny již nemůže samostatně živit rodinu.

Pokud máte finanční prostředky, můžete založit trust, který pomůže členům rodiny v těžkých časech. Někteří přátelé vám mohou být také ochotni pomoci. Vždy pamatujte, že pro některé lidi může být obtížné přijmout pomoc. Zajistěte, aby se pozůstalí členové rodiny nedostali do obtížné situace.

Založte si trust nebo jiný druh účtu a zavolejte příjemci, abyste mu vysvětlili, jak a kdy mu bude dar zpřístupněn. Učinit nabídku. Pošlete doplňující dopis, abyste se ujistili, že po vyjasnění cíle dopisu jsou všichni na stejné stránce, aniž by to znělo povýšeně. Zde je návod, jak darovat na památku.

Jaký druh pomoci můžete nabídnout?

Pokud chcete pomoci pozůstalé rodině zesnulého, ale nemáte ponětí, jakou pomoc nabídnout, níže uvádíme některá doporučení. Rodina může a nemusí vaši nabídku přijmout, ale za pokus by to stálo.

  • Vzdělávání manžela/manželky nebo dětí zesnulého
  • Měsíční výdělky rodiny za určité období
  • Poplatky za dočasné živobytí nebo náklady na dopravu po určitou dobu péče o dítě

It’s‘ A Wrap!

Poté, co víte, co napsat na pamětní darovací kartu, můžete pokračovat a věnovat určitou částku na vybranou charitu nebo organizaci jménem zesnulého. Přečtěte si, kde koupit dárkové boxy a jak si postavit dárkový box na oblečení.