Co napsat do knihy svatebních hostů: Nejlepší tipy

Pokud si nejste jisti, co napsat do svatební knihy hostů, přečtěte si tyto tipy, jak vyjádřit své pocity. Pronikneme také do etikety, co a co nepsat do svatební knihy hostů.

Máte již někoho, kdo může hosty navést do návštěvní knihy? Přečtěte si prosím, co je svatební uvaděč, abyste získali představu o tom, koho musíte do této pozice postavit.

Úplná etiketa o tom, co napsat do knihy svatebních hostů

Výstižně vyjadřujte své pocity

Hosté obvykle píší své pocity a gratulují novomanželům do knihy návštěv. Je však důležité, aby byla vaše zpráva stručná, protože cokoliv delšího by mělo být doručeno samostatně.

Buďte upřímní v tom, co napíšete do svatební knihy hostů, protože se to očekává od ostatních hostů. Zvažte tyto příklady toho, co napsat do svatební knihy hostů:

 • Blahopřejeme vám oběma! Jsem/jsme velmi vděční/a, že jste se mnou/námi sdíleli tento důležitý den!
 • Šťastný svatební den a gratulujeme k nalezení vaší druhé polovičky!
 • Gratulujeme a pamatujte, že jsem/jsme tu vždy pro vás, když mě/nás potřebujete!
 • Je mi potěšením být svědkem vaší vzájemné lásky. Šťastný svatební den!

K tomu, co napíšete do návštěvní knihy, můžete také přidat humor a osobitost, aby to bylo srdečnější. Můžete dokonce přidat romantické citáty a poblahopřát novomanželům. Ale celkově pamatujte, že odstavce a eseje nejsou pro svatební knihu hostů, jinak nezbude žádná stránka pro ostatní hosty.

Čeho se vyvarovat při psaní do svatební knihy hostů

Je pochopitelné, že můžete napsat něco delšího, abyste poblahopřáli nevěstě a ženichovi. Koneckonců, jedna nebo dvě věty nemusí stačit k tomu, abyste jim vyjádřili své pocity, zejména jako blízkému příteli nebo rodině.

Pamatujte však, že návštěvní kniha je určena pro všechny hosty a pár pravděpodobně bude chtít vidět různé zprávy od svých účastníků. Vždy můžete po svatbě poslat své pozdravy při jiné příležitosti, aby byly osobnější a intimnější, než aby zpráva byla viditelná pro všechny ostatní.

Pamatujte na tyto tipy, abyste zachovali takt při psaní do svatební knihy hostů:

 • Humor je vždy vítán, ale vnitřní vtipy mezi vámi a párem ponechte v soukromí
 • Není třeba zmiňovat žádné události před svatbou, které nevěsta nebo ženich udělali, bez ohledu na to, jak vtipné jsou ve vaší hlavě
 • Nepište do knihy návštěv v opilosti
 • Přemýšlejte o zprávě, kterou si napíšete v hlavě, protože může být nepochopena, když ji čtete jiným tónem

Hlavním cílem je dávat pozor na vtipy při zápisu do svatební knihy hostů. Je to tam, aby to všichni viděli, a nechcete, aby mezi hosty nebo dokonce párem došlo k případnému nedorozumění.

Co píšete do svatební knihy nejlepšího přítele?

Být nejlepším přítelem někoho, kdo se oženil, by mělo být snadné se rozhodnout, co napsat. Stačí mu/jí krátce vyjádřit radost z této nové kapitoly jejich života.

Bude dokonce snazší psát do svatební knihy, pokud jste blízcí přátelé nevěsty i ženicha. Buďte upřímní a vyvarujte se extrémně dlouhých sentimentů.

Zde je několik příkladů svatební knihy vašeho nejlepšího přítele:

 • Přejeme vám ten nejšťastnější společný život!
 • Vždy jsem věděl, že vy dva máte být! Šťastný svatební den!
 • Těším se na vás oba! Gratulujeme k této nové kapitole vašeho života!
 • Kéž si navzájem přinášíte štěstí, jaké přineslo vaše přátelství mně!
 • Mějte skvělý život, pane a paní! Více šťastných vzpomínek!

Co by mělo být na první stránce knihy svatebních hostů?

Jména nebo iniciály nevěsty a ženicha jsou na první stránce svatební knihy hostů. Můžete také dát dohromady svou fotku a napsat krátký vzkaz pro hosty.

Příkladem první stránky návštěvní knihy je prosté poděkování hostovi za to, že přišel, a jeho celkové zapojení do cesty, kterou jste jako pár podnikli. Pak jim řekněte, že jste nadšeni z toho, že slyšíte jejich myšlenky na váš nadcházející život jako manžela a manželky, a zároveň od nich uvítáte moudrost a přání.

Kam umístit svatební knihu hostů?

Vaši hosté mohou snadno vědět, co dělat s návštěvní knihou, protože je obvykle umístěna na místě s nejvyšší návštěvností. Obvykle je to u vstupu na místo s perem vedle knihy.

Na některých svatbách se kniha hostů dokonce pohybuje po stole, takže do ní mohou psát všichni hosté. Větší svatby mohou mít pro tuto roli specializovaného průvodce.

Jak poděkujete hostům přicházejícím na svatbu?

Nevěsta a ženich často dělají přijímací linku, kde „přijímají“ nebo zdraví své hosty. Je to také příležitost poděkovat všem za to, že přišli, takže přijímací linka se obvykle koná po svatebním obřadu nebo před začátkem koktejlové hodiny.

Závěr

A to je vše! Zjistili jsme, co napsat do svatební knihy hostů, kde jde především o to, aby sdělení bylo stručné.

Můžete poskytnout krátký romantický citát a poté poblahopřát nevěstě a ženichovi. Humor není zakázán, ale vždy mějte na paměti takt.