Jak dlouhý by měl být svatební přípitek: Průvodce etiketou

Odpověď na to, jak dlouhý by měl být svatební přípitek, je asi deset minut. Tento článek bude také hovořit o etiketě svatebních přípitků, o tom, jak je navrhnout a od kterých lidé očekávají, že je dají.

Neváhejte také procházet náš blog, kde najdete další tipy týkající se svatebních zvyků. Možná si můžete přečíst o tom, co napsat do knihy svatebních hostů, abyste novomanželům poblahopřáli, pokud nejste mezi těmi, kdo připíjí.

Návod, jak dlouhý by měl být svatební přípitek

Svatební přípitek může trvat až deset minut, ale může být kratší i delší, záleží na mnoha proměnných. Pamatujte, že doba trvání by měla novomanžele a hosty bavit a nikdy by neměla být příliš dlouhá, abyste viděli, jak se publikum nudí nebo že se jim klíží oči.

Kromě toho se různé svatby liší podle počtu lidí, které chtějí připít. Pokud máte na mysli mnoho lidí, toasty by měly být stručné, aby měl každý čas na své.

Svatebním přípitkům také nechcete zabrat příliš času, takže se hosté mohou smísit a užít si skvělý čas na tanečním parketu. Obvykle by měl stačit tří až pětiminutový toast, pokud máte k opékání čtyři hosty.

Kdo obvykle na svatbě dává přípitky?

Tradičně se očekává, že svatební přípitky pronesou nejlepší muž, družička a rodiče nevěsty a ženicha. Není však povinné dodržovat tento seznam a každý vybraný nevěstou a ženichem může také poskytnout přípitek.

Kromě toho nezapomeňte říct osobě, od které se očekává, že pronese přípitek, že chcete, aby jeden navrhla. Poslední věc, kterou chcete udělat, je dát někoho na místo, zvláště když není připraven.

Můžete si také přečíst o tom, jak MC svatbu, protože MC nebo hostitel zajišťuje hladký průběh programu. MC pak může komunikovat s lidmi, od kterých se očekává, že pronesou přípitek, který bude připraven, jakmile bude zavolán.

Kdo na svatbě pronese přípitek jako první?

Nejběžnější pořadí svatebních přípitků začíná nejlepším mužem následovaným družičkou. Novomanželé mohou také pozvednout skleničku pro svatebčany a hosty před přípitky svých rodičů.

V závislosti na tom, kdo pořádá svatbu mezi rodiči nevěsty a ženicha, promluví jako první, aby hosty přivítali. Nicméně neexistuje žádné pravidlo o tom, kdo zahajuje přípitek, a pár může dokonce pracovat s lidmi, které chtějí na svatbě připít, pokud jde o pořadí řečníků.

Navíc kdokoli může zasáhnout, aby pronesl přípitky, pokud je rodičům, nejlepšímu muži nebo družině nepříjemné připíjet. Pokud ale chtějí přípitek navrhnout i jiní lidé a v programu recepce není místo, kde by se mohli ubytovat, můžete přípitky mít vždy během zkušební večeře.

Jsou svatební toasty před večeří nebo po ní?

Většina svatebních toastů se dělá po krájení dortu nebo po večeři. Tímto způsobem zajistíte, že všichni vaši hosté budou na jednom místě a také se budou cítit pohodlně po jídle.

Chcete, aby se hosté usadili, aby bylo snazší upoutat jejich pozornost. A v závislosti na počtu toustů můžete mluvit s koordinátorem a rozkládat toasty mezi chody během jídla na jejich recepci.

Přípitky můžete mít i v jiných případech, například po přivítání hostů na vaší přijímací lince nebo před hodinou koktejlu. V těchto časech již mají hosté nápoje k přípitku.

Jak si připíjíte na svatbě?

Buďte připraveni

Pokud přijdete připraveni, zmírníte nervy na svatební přípitek. Vytvořte si krátkou poznámku týkající se věcí, které chcete páru říci, a znovu si ji přečtěte, abyste viděli, jak to dopadne.

Nebojte se vyjádřit svou osobnost a přidat svůj humor, aby byl přípitek živější. Nezapomeňte však zachovat takt, aby se všichni dobře bavili.

Buďte struční, ale upřímní

Svatební přípitek by měl být dostatečně krátký, aby umožnil mluvit i ostatním řečníkům. Neváhejte však vyslovit nevěstě a ženichovi svá přání všeho nejlepšího a udělejte přípitek srdečnější.

Můžete sdílet příběhy o jejich vztazích a o tom, jak jste nadšeni z této nové kapitoly jejich života. Nezapomeňte mluvit v dobrém tempu a dívat se na pár, když s nimi mluvíte.

Jakým nápojem připít na svatbě?

Tradičním nápojem používaným při opékání na svatbě je šumivé víno. Ale pokud jde o hosty, mohou si připít s jakýmkoli nápojem, který právě drží.

Pokud je vaše sklenice prázdná, můžete ji zvednout pro opékání.

Jak navrhnu přípitek?

Můžete navrhnout přípitek jemným poklepáním na okraj sklenice. Můžete dokonce stát a jít přímo k mikrofonu, abyste upoutali pozornost všech.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, jak dlouhý má být svatební přípitek, což jsou tři až deset minut.

Tímto způsobem může program vyhovět každému, kdo chce navrhnout přípitek. Jen si uvědomte, že nemusíte být přísní, pokud jde o pořadí toastů a toho, kdo by měl toasty sám dávat.

Doufáme, že jste se hodně naučili; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.