Co je virová deka? Nebojte se jména

Pokud vás zajímá, co je to virová přikrývka, neděste se, protože to s viry nemá nic společného. Místo toho termín vychází ze složitého a jedinečného vzhledu háčkovaného vzoru. Nebylo by vhodné vyzkoušet tento projekt během pandemie?

O čem tato deka je a jestli umíte uháčkovat virální steh, si povíme níže. Tak na co čekáš? Toto je jediný virus, od kterého byste se neměli distancovat!

Co je virová přikrývka a proč se jí říká virová přikrývka?

Co je to virová přikrývka?

Virová dečka je jednoduše háčkovaná deka s jedinečným vzorem. Můžete ovládat, jak velké nebo malé budou výsledné návrhy, a dokonce použít různé barvy příze. Tento háčkovaný vzor lze snadno rozlišit díky průběžnému prošívání kolem středu, jak navazuje na čtverec.

Proč se tomu říká virová přikrývka?

Jaký příběh se tedy skrývá za tak děsivým názvem? Může být zastrašující slyšet přikrývku, která nese jméno virus. Možná si budete myslet, že je to něco, co přenáší nemoci nebo to můžete použít, když jste nemocní virem.

  • Vzor neustále roste

Zahoďte tyto domněnky, protože název virová přikrývka pochází z jejího vzhledu a toho, jak je vyroben. Jak již bylo zmíněno dříve, vzor zahrnuje šití kolem středového čtverce a odtud roste. Pochopit to?

Vzor přikrývky neustále roste jako virus, jako by nekončil. Na rozdíl od jiných háčkovaných vzorů neexistuje při háčkování žádný konkrétní bod zastavení od středu. S ohledem na to můžete také najít další podobnost mezi virem a virovou přikrývkou.

  • Deka se znovu a znovu reprodukuje

Vzhledem k tomu, jak vytvoříte virovou pokrývku, bude nepřetržitě vytvářet nebo reprodukovat řádky. Proto rychle spotřebuje přízi jako virus, který ovládne buňku. Ale nebuďme příliš vědecky, protože jste dostali nápad, že?

Proč se tomu říká virový šál?

Virální háčkovaný vzor se nevztahuje pouze na deky. Můžete také najít různé vzory virových šátků, které používají podobnou techniku, odtud název „virový šátek“. Někteří lidé si také myslí, že termín virus shawl je špatně přeložen z toho, jak nazýváme něco populárního jako virové.

Pokud se vzor šátku stal virovým, mohl být chybně přeložen jako virus šátek nebo šátek virus. Přesto můžete mít pocit, že virový šátek neobsahuje žádné viry. Pokud chcete vědět, jak háčkovat virový steh, pokračujte ve čtení níže.

Jak háčkujete virový steh?

Musíte být připraveni, že virový steh nebo virový háčkovací vzor není nejjednodušší, zejména pro začátečníky. Vzor však postupně pochopíte, protože se opakuje každou čtvrtou řadu. Navíc měřidlo pro virový steh není tak vlivné ve srovnání s jinými návrhy.

Spuštění virového vzoru

Hlavní myšlenkou virového stehu je, že začnete od středu rovného okraje nahoře. Poté, co vytvoříte kruh řetízkových stehů, vytvoříte podpisové dvojité háčkované půlkruhové stehy. Jakmile máte tuto „trojúhelníkovou základnu“ dolů, v podstatě pracujete tam a zpět přes její dvě strany nebo otočíte svou práci na začátku každé řady.

Dokončení virového vzoru

Vzor virového šátku vhodný pro začátečníky má patnáct řad složených z jednotlivých háčkovaných stehů a řetízkových stehů. Za zmínku také stojí, že některé řady nejsou vypočteny a můžete předpokládat, že se jedná pouze o řetízkové stehy. Jakmile dosáhnete požadované velikosti, můžete řadu ukončit řetízkovým stehem mezi většinou dvojitých háčkovaných stehů na vašem vzoru.

Co je teplotní deka?

Virová dečka není jedinou háčkovanou dekou s krkolomným názvem. Existuje také teplotní přikrývka s přímějším příběhem o tom, proč se nazývá teplotní přikrývka. Říká se tomu teplotní přikrývka, protože barvy pleteného vzoru pro každou řadu představují teploty ve vaší oblasti po celý rok.

Vzor můžete vytvořit podle klimatu vaší oblasti, ale deku můžete začít kdykoli během roku. Různé pletařky také upravují barevné schéma, aby byla přikrývka barevnější, i když je počasí v jejich místní oblasti relativně stabilní. Teplotní přikrývku můžete uháčkovat nebo uplést, podle toho, kterou techniku ​​vám vyhovuje opakovat.

Co je deka Babette?

Při poznávání virových přikrývek a háčkování virových vzorů můžete narazit na přikrývky Babette. Jsou to také barevné háčkované dečky, ale připomínají mozaikové vzory kvůli barevným kombinacím a různým velikostem babičkovských čtverců. Proto má háčkovaný vzor více čtverců než kruhové kombinace na virové dece.

Závěr

Slyšet slovo virus je nepříjemné, ale věděli jste, že existují virové přikrývky? Co je to virová přikrývka? Abychom tento článek uzavřeli, je to v podstatě háčkovaná deka, která rychle sežere přízi a roste kolem středu.

Možná to není nejlepší háčkovaný vzor vhodný pro začátečníky, ale pochopíte to, protože se opakuje každou čtvrtou řadu. Některé další přikrývky se svéráznými názvy, které také stojí za vyzkoušení, jsou přikrývka Babette a teplotní přikrývka. Doufáme, že jste si užili čtení o těchto jedinečně znějících přikrývkách a zkuste si je vyrobit sami!