Co Je Velký Pochod Na Svatbě

Pokud vás zajímá, co je Velký pochod na svatbě, je to procesí před svatebním tancem. O této části svatby a o tom, jak se to dělá, pojednáme níže.

Doporučujeme také, abyste si přečetli o tom, jak vést svatební zkoušku. To vám a vašim hostům pomůže procvičit průběh obřadu před svatbou.

Jaký je význam Velkého pochodu na svatbě?

Velký pochod na svatbě se týká průvodu, který obvykle provádí zkušený pár k zahájení svatebního tance. Velký pochod na vaší svatbě symbolizuje začátek vašeho nového života s rodinou a přáteli.

Velký pochod je lidový taneční rituál, který se na některých místech dodnes praktikuje. Bohužel není mnoho informací o původu této tradice, ale generace po generaci to dělají na texaských českých svatbách.

Podle Library of Dance se Grand March tančil také jako první tanec večera v průběhu 19. století. Tento tanec vede pořadatel plesu, ceremoniář, prezident organizace nebo čestný host.

Jak děláte velký pochod na svatbě?

Velký pochod začíná tím, že je pár veden po místnosti a poté oddělen. To symbolizuje kruh života a jejich oddělení jako hádku.

Odtud se vrátí spolu, jako by se smířili, a pak se k nim do řad přidají další páry. Přibývání lidí symbolizuje rozrůstající se rodinu, než tanec vytvoří jediný soubor podobný hadovi.

Tvar hada značí životní zvraty a pak dvojice tvoří most. Každá osoba půjde pod tuto formaci, aby symbolizovala silné pouto novomanželů.

Nakonec nevěsta a ženich zatančí společně se svými hosty a svatebčany kolem nich, čímž vyjádří svou podporu manželství. Vzhledem k velikosti svatby v Grand March je to fantastický způsob, jak zapojit více lidí do přijímacího tance.

Jak se jmenuje The Grand March Song?

V 19. století byla hudba vybraná pro Velký pochod pochodová melodie. V tomto období je na výběr mnoho druhů a při tanci se hraje umírněně.

V současné době je píseň Grand March na svatbě optimistická a některé zdroje dokonce uvedly, že by to mohla být jakákoli píseň, kterou si pár přál. Je to píseň, která může svatební party připomenout dobré časy, aby pomohla všem dostat se do nálady, protože Velký pochod znamená začátek tanců.

Jak je vidět na svatbách v oblastech West Texas a Big County, během Grand March se hrají různé písně. Někteří navrhují Under The Double Eagle, jiní zase tradiční českou píseň Na Rozloucenou.

Kdo vede Velký pochod na svatbě?

Velký pochod povede pár, který je spolu mnoho let. To symbolizuje, že jdou příkladem díky své zkušenosti z dlouhodobého manželství.

Poté, jakmile hosté a svatební party obklopí novomanžele, váš DJ změní hudbu pro první tanec. Když už o tom mluvíme, zde je užitečný průvodce, jak zařídit DJ na vlastní svatbě v případě, že si ji nechcete najmout.

Co děláte u svatebního velkolepého vchodu?

Po svatebním obřadu hosté zamíří na recepci a poté MC oznámí příchod svatebčanů. Svatební party vstoupí ve dvojicích, ale někteří členové mohou jít sami.

Svatební skupina by měla jít k hlavnímu stolu a zůstat stát, dokud nevěsta a ženich nedorazí. Po představení novomanželů bude slavnostně zahájena recepce.

Pořadí velkého vstupu by nemělo být matoucí, protože je stejné jako svatební procesí. Hosté si tak snadno zapamatují členy svatební hostiny.

Jaké je pořadí vstupu na svatební obřad?

 • Usheri
 • Družba a družička
 • Nejlepší muž a družička
 • Nevěsta a ženich
 • Jak umístíte velkolepý vchod do vaší recepce?

  Před oficiálním zahájením recepce vstoupí svatební hostina dříve než novomanželé. Máte možnost představit členy svatební hostiny jménem ve dvojicích nebo jednotlivě, ale na některé svatby je také celá část zapsána jako skupina.

  Poslední jmenovaný je ideální, pokud neexistuje žádná praxe, aby nedošlo k záměně při vstupu. Ale pokud chcete upozornit na své přátele a rodinu, zvláště pokud jsou během svatby obrovskou pomocí, je nejlepší je také představit.

  Pokud nemáte čas nebo máte malou svatbu, ujistěte se, že trénujete nebo se rozhodnete pro jednodušší velkolepý vchod, kde se představí pouze novomanželé.

  Jak dlouho trvá velký vstup?

  Vstup na svatební hostinu může trvat pět minut, vstup novomanželům pak také dalších pět minut.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co je Velký pochod na svatbě: je to procesí nebo tanec před svatebním tancem, obvykle prvním tancem novomanželů.

  Často ho vede pár, který je spolu mnoho let. Píseň hraná během Velkého pochodu je obvykle optimistická.

  Doufáme, že vám to pomohlo dozvědět se více o této tradici; zanechte nám otázku, pokud nějakou máte.