Co je sporák s dvojitým palivem? 3 úžasné výhody!

Zajímá vás, co jsou kamna s duálním palivem? Kombinuje výhody plynové varné desky a elektrické trouby v jednom; navíc nabízí flexibilitu, přesné nastavení tepla a profesionální vzhled kuchyně.

Mnohým seriózním kuchařům se líbí velmi citlivá regulace teploty plynových varných desek, protože jim to umožňuje používat další techniky vaření, jako je pečení nebo pálení paprik.

Profesionálové v pečení upřednostňují elektrické trouby, protože poskytují rovnoměrné a suché teplo. Ale co když jste fanouškem obou a chcete spojit své zájmy? V tuto chvíli svítí dvojpalivová řada. Hybridní spotřebiče kombinují výhody plynu a elektrického dosahu.

Zaujalo vás to? Tento článek vás naučí vše, co potřebujete vědět o duálních palivových řadách, včetně toho, jak fungují, kolik stojí a zda byste si je měli pořídit.

Co je sporák se dvěma palivy

Co jsou tedy kamna s duálním palivem? Dvojitá řada paliv kombinuje výhody plynové varné desky s elektrickou troubou a zvyšuje účinnost vaření. Ve srovnání s běžnými elektrickými varnými deskami se plynové varné desky zahřívají rychleji a nabízejí lepší regulaci teploty. Elektrické trouby jsou však správnou cestou, pokud jde o pečení, protože rovnoměrně šíří teplo. Může být také dobrým nápadem, proč se kamnům říká sporák.

Výhody dvoupalivového sporáku

V závislosti na vašem vkusu při vaření může být duální řada paliv prospěšná mnoha způsoby. Například mít řadu na dvě paliva s elektrickou troubou má několik výhod pro ty, kteří rádi pečou.

#1. Flexibilita

Unikátní konstrukce dvojitých palivových řad jsou dobře známé a při vaření používají plyn i elektřinu. Jeho plynová varná deska poskytuje více tepla pro smažení, restování a vaření jiných jídel než elektrická varná deska. Pokud jste zkušený domácí kuchař, plynové hořáky vám umožní používat důmyslnější metody, jako je zuhelnatění.

Chcete-li si doma připravit pokrmy v restauraci, lze snadno upravit otevřený plamen plynového sporáku, což vám poskytne potřebnou flexibilitu. Když máte kamna na dvě paliva, získáte to nejlepší z obou světů.

#2. Přesné nastavení tepla

Tyto rozsahy poskytují přesnější nastavení teploty trouby než standardní rozsahy plynu, protože jsou vybaveny elektrickou troubou. Elektrické topné systémy zajišťují konzistentní vaření bez ohledu na teplotu trouby nebo brojlerů. Myslím, že byste se měli naučit, jak horká kamna mohou být.

#3. Profesionální vzhled kuchyně

Pamatujte, že dvojpalivová řada je skutečně špičkovým vybavením při hledání nové řady. To znamená, že velké množství těchto spotřebičů nabídne vaší kuchyni jedinečný vzhled. Z tohoto důvodu se vaše kuchyně může stát velkolepým obytným prostorem, který ohromí rodinu i hosty.

Nevýhody sporáku s dvojitým palivem

V závislosti na tom, jak je vaše kuchyň nastavena, nabízí dvojitá řada paliv výhody a nevýhody. Dvěma nejvýznamnějšími nevýhodami dvojího paliva jsou cena a obtížnost instalace.

#1. Cena

Největší nevýhodou dvoupalivového sporáku je bezpochyby jeho cena. Navzdory dlouhému seznamu cenných funkcí je toto konkrétní zařízení poměrně nákladné. Ceny za plyn a elektřinu se obvykle pohybují v řádu několika stovek dolarů. Zákazníci s omezeným rozpočtem se mohou chtít podívat na jiný druh služby.

Vzhledem k vyšším nákladům na tato kamna ve srovnání s plně plynovými nebo elektrickými modely byste si měli před nákupem udělat průzkum a porovnat ceny. Zjistěte, kolik propanu spotřebuje plynový sporák.

#2. Obtížnost instalace

Instalace plynového potrubí pro dvojí palivovou řadu bude dodatečným výdajem, pokud ji váš majetek ještě nemá. Oblast, kam chcete umístit jedno z těchto zařízení, musí mít jak plynovou přípojku pro varnou desku, tak elektrickou zásuvku pro troubu.

Dva zdroje energie požadované tímto gadgetem nemusí být k dispozici ve starších domácnostech nebo kuchyních s jednodušším uspořádáním, takže zůstanou nefunkční. Navzdory tomu výhody řady dvou paliv převyšují nevýhody pro některé rodiny. Ale zda to ve své kuchyni potřebujete nebo ne, záleží na tom. Přejděte dolů a zjistěte to.

Potřebujete ve své kuchyni kamna na dvě paliva?

Volba pořízení dvojího sortimentu paliva je věcí osobních preferencí, stejně jako nákup jakéhokoli jiného spotřebiče. Pokud však má vaše kuchyň plynovou i elektrickou přípojku, může být vaší nejlepší sázkou, jak ze svých kuchařských schopností vytěžit maximum, dvojpalivová řada.

Existuje alternativa pro ty, kteří by měli prospěch z dvojpalivového vaření, ale nejsou si jisti, zda je na to jejich kuchyně připravena. Instalace plynového sporáku a elektrické nástěnné trouby vám umožní naplno využít své oblíbené recepty. Ale nejprve si možná budete chtít přečíst, jak funguje řada dvojitých paliv.

Je to Wrap!

Dnešní trh nabízí závratnou škálu varných rozsahů, ale můžete si odpočinout s vědomím, že jste se rozhodli správně, pokud najdete ten, který odpovídá vašim požadavkům. Pokud například chcete výkonnou varnou desku, přesné nastavení trouby a nádherný rozsah, nehledejte nic jiného než dvojpalivovou řadu.

Pro vaši kuchyň je k dispozici velký sortiment vaření, bez ohledu na to, jak vaše kuchyň vypadá nebo kolik stojí vybavení. Je dobré, že jste přišli na to, co je sporák s duálním palivem oproti tradičním sporákům. Pokud si myslíte, že se to bude hodit do vaší kuchyně, online jsou k dispozici různé modely se dvěma palivy, ze kterých si můžete vybrat. Pokud se chcete dozvědět více, promluvte si s kvalifikovaným odborníkem na domácí spotřebiče.