Co je podšívání při šití: Je to důležité?

Odpověď na to, co je podšívání při šití, je, že jej používáte k udržení plochého oblečení. Je to takzvaně proto, že steh nasadíte na vrchní stranu líce nebo podšívky. Níže vám pomůžeme porozumět tomu podrobněji a také zjistíte, zda je nutné podšít.

A co prošívání? Dobrou zprávou je, že jsme tuto techniku ​​šití také probrali v samostatném článku. Přečtěte si prosím, jak se šicí stroj prošívat a zjistěte jeho použití.

Co znamená podšívání při šití?

Podšívání je technika šití rovným stehem na horní stranu lícové strany ve vzdálenosti asi ¼ palce od švu. Najdete ji na podšívce oděvu k dokončení po připojení podšívky k surovému okraji. Proto je spodní stehování způsob, jak povrch profesionálně dokončit a zabránit tomu, aby se objevil na přední straně projektů, jako je oblečení.

Výhody podšívání

 • Zabraňuje shrnování a zviditelnění podšívky nebo lícové strany oděvů
 • Ponechává oblast, kde se obklad připojuje ke švu, plochou
 • Dává projektům s podšívkou čistou a profesionální povrchovou úpravu, protože spodní prošívání není vidět na vnější straně oblečení

Je podstehování nutné?

Pokud vás zajímá, proč je podšívání důležité, je to nezbytné při výrobě oděvů a oděvů. Zabraňuje tomu, aby se lícová strana objevila v oblastech, jako je výstřih, průramky a pasy, čímž jim dodává profesionální vzhled a zabraňuje tomu, aby se oblečení zvedalo a vypadalo špatně padnoucí. Kromě toho zajišťujete podšívku na místě pomocí spodního prošívání, takže vnější strana vypadá čistě a projekty jako kryty budou perfektně sedět rovně, i když mají zahnutý okraj.

Podšívání vs šikmá páska

Vzhledem k tomu, že spodní prošívání zabraňuje vytahování podšívky oděvů a zajišťuje, že projekty zůstanou ploché, nemělo by se přeskakovat. Pokud však chcete alternativu k podšívání, zvažte dokončení svých projektů pomocí šikmé pásky. Umístěte šikmé stehy kolem místa, kde budete podšívat, ale počítejte s tím, že uvidíte řadu stehů od okraje, kde jste je vložili, než podšívání tam, kde jsou stehy mimo látku neviditelné.

Jaký je rozdíl mezi spodním a horním stehováním?

Podšívání vs horní stehování

Spodní prošívání se týká prošívání podél švu, kde se připevňuje lem, aby se zabránilo tomu, že se okraje ukáží na přední straně oděvu. Na druhou stranu se šití s ​​vrchním prošíváním často používá pro dekorativní účely, protože kanál používá delší stehy než zbytek projektu. Spodní prošívání také není vidět na pravé straně projektu, zatímco prošívání dokonce používá silnější nit a někdy kontrastní barvu než látka, aby více vynikla vepředu.

Co je sešívání okrajů?

Dalším termínem, který můžete slyšet, je sešívání okraje, a je to úzký steh, který je asi ⅛ palce od okraje. Používá se na projektech k přidání jemných detailů a zároveň ke stabilizaci švů. Můžete také zvážit podstehování jako okrajový steh, ale samotný okrajový steh není spodní steh.

Chcete dokončit šev vašeho projektu, aniž by se ukázal? Pak si přečtěte náš návod, jak sešít skrytý šev pomocí šicího stroje.

Jak provádíte spodní stehování?

 • Otevřete obklad a oddělte jej od hlavní části projektu
 • Nastavte délku stehu šicího stroje na 2,0 a použijte správnou nit, jehlu a patku
 • Sešijte líc na pravé straně šicím strojem co nejblíže ke kraji, aniž byste opustili samotný líc
 • Ujistěte se, že jste zachytili přídavek na šev a aby řada spodních stehů byla asi ⅛ daleko od švu na lícové straně
 • Šijte co nejtěsněji a zastavte se při podšívání rohu
 • Dokončete zatlačením lícové strany uvnitř oděvu
 • Jakou nohu používáte pro prošívání?

  Patka, kterou používáte při prošívání, je patka pro prošívání. Má uprostřed čepel, kterou můžete zarovnat podél linie švu. Můžete například použít patku pro horní šití, abyste měli dokonalý steh v příkopovém šití, protože čepel a jehla budou vždy zarovnány a obě budou ve střední poloze. Jakou patku šicího stroje byste ale měli použít při podšívání?

  Při prošívání můžete použít všestrannou šicí patku. Dobrou zprávou je, že pro tuto techniku ​​šití není nutné používat speciální patku.

  Co je opakem prošívání?

  Dá se říci, že opakem prošívání je spodní prošívání jednoduše proto, že prošívání je považováno za dekorativní a mělo by se zobrazovat na pravé straně oděvu. Naopak spodní prošívání není v přední části oděvu vidět a má stabilizovat podšívku pod ním. Dalším dekorativním prošíváním je také okrajové prošívání, ale je blíže ke švu než širší prošívání.

  Závěr

  Pomůže vám tento článek? Odpověděli jsme, co je podšívání při šití, a zjistili jsme, že je to rovný steh, který musíte přidat po připojení podšívky k surovému okraji látky. Tímto způsobem se podšívka nezobrazí, zejména na oblečení.

  Celkově je podšití klíčové, protože stabilizuje podšívku projektu a udržuje materiál plochý. Kromě toho je to relativně snadné po ušití podšívky, zejména pomocí šicího stroje. Pokud máte další otázky, zanechte je níže nebo si projděte náš blog, kde najdete další užitečné techniky šití.