Co je podložka s přímým pohonem? 6 překvapivých výhod!

Plánujete si přes víkend pořídit myčku, takže musíte vědět, co je to myčka s přímým pohonem? Zároveň chcete vědět, jaké jsou nevýhody a výhody tohoto motoru? Jaká je schopnost tohoto stroje?

Věc se má tak, že ve všech spotřebičích jsou pro a proti. A nemůžeme popřít, že neexistuje dokonalý stroj. To druhé může mít své výhody, ale také přináší výhody.

Takže pokud možno, nákup nebo nákup pračky by se neměl spoléhat na kapacitu a motor pračky, ale také na možné využití, kterému bude čelit. V tomto článku pochopíte rozdíl mezi přímým pohonem a ostatními. Proč stojí více než ostatní pračky a jak poznáte, že vaše pračka má přímý pohon?

Co je podložka s přímým pohonem?

Co je tedy podložka s přímým pohonem? Podložky mají dva různé druhy motorů, konkrétně podložku s přímým pohonem a motor s řemenovým pohonem. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma v motoru je v tom, že řemenový pohon se skládá z řemenu. Zatímco pohyb začíná od motoru, pohání řemen, přechází na výkon a běží dolů v řemenici, pak podložka. Mezitím podložka s přímým pohonem nemá žádný řemen a má jednoduché nastavení. Říká se mu také invertorový motor. Proud v tomto motoru, který se skládá z rotoru a statoru, je připojen přímo k podložce.

Díky motorovým systémům má menší hluk, pohyblivé části a vibrace. Jak běžně víme, části stroje vlivem silných vibrací snadno odpadnou nebo se poškodí, což způsobí, že se části uvnitř drolí. Ale dělají vibrace samotné řemenový motor nejméně? Než tedy přejdu k přímému pohonu, sepsal jsem šest výhod, na které se můžete spolehnout na podložku s přímým pohonem, a jejich důvody.

Výhody podložky s přímým pohonem

Jak se týden snaží věci zlepšit, existuje několik výhod, kterých můžeme dosáhnout z předchozích strojů nebo zařízení. Samozřejmě to znamená, že neexistuje žádný dokonalý stroj a možná – v budoucnu bude. Ale nyní se dozvíme výhody podložky s přímým pohonem z řemenového pohonu.

#1. Menší hluk

Jak jsem uvedl výše, motor je připojen přímo k pračce, protože má čistší a jednodušší nastavení než ten druhý. Protože je motor připojen přímo k podložce, díly se v rámci cyklu nepohybují. Na druhou stranu v řemenovém pohonu je hlučnější nebo vytváří zvuky. Je to kvůli dílům na zadní straně, které se pohybují, kdykoli se pračka otáčí. Možná si budete chtít přečíst o pračce LG, která při odstřeďování vydává hlasitý zvuk.

#2. Dobře umyté

Přímý pohon má vyšší otáčky za minutu (ot/min) než řemenový pohon. Výsledkem je lepší výkon při praní prádla a větší počet odstřeďovacích kol.

#3. Úspora energie

Ve srovnání s řemenovým pohonem vám použití přímého pohonu šetří energii nebo elektřinu, protože nemusí procházet různými díly, než projde myčkou. Obvykle tedy můžete ušetřit peníze úsporou energie. Znát spotřebu energie pračky.

#4. Dlouhodobě

Životnost stroje vždy závisí na tom, jak majitel zařízení používá, ale pokud je motor silnější než ostatní, může vydržet déle než předpokládané roky. Někdo říká, že přímý pohon vydrží déle. Pokud jde o řemenový pohon, řemen je obvykle během cyklu mokrý, což jej činí náchylným k přetržení nebo roztržení.

#5. Menší údržba

Nastavení dílů hraje významnou roli při údržbě – méně údržby, nižší předpokládané náklady.

Nevýhody podložky s přímým pohonem

Ale i přes jeho obrovské výhody byste si měli stále dávat pozor na jeho nevýhody. Zde jsou tři známé slabiny ostřikovače s přímým pohonem.

#1. Zatížení ložisk

Motor se připojuje k pračce. Ložisko nese váhu těchto dvou. Ve většině případů je první věc, která se rozpadne, kvůli hmotnosti.

#2. Ohrožený motor

Kvůli připojení motoru k podložce je motor zranitelný. Ostřikovač se skládá z vody, která může poškodit motor najednou. I malá netěsnost by mohla srazit váš motor.

#3. Jemná elektronik

Většina dílů je moderní a má vyšší cenu. Údržba může vzlétnout do grafu alespoň na několik let, ale to neznamená, že nebudete kupovat některé jeho náhradní díly. Kromě tohoto faktoru nejsou kusy primárně dostupné v elektronických obchodech, což znesnadní jejich rychlou výměnu. Možná budete muset zakoupit několik dílů v zámoří, což vás bude stát vyšší poštovné a zabere to spoustu času.

#4. Méně zruční technici

Vzhledem k tomu, že tento model myček ještě není znám, nebude snadné hned najít šikovného technika, který by vaši ostřikovač s přímým pohonem zkontroloval. Kromě toho může kontrola a oprava vašeho zařízení stát vyšší než podložky řemenového pohonu. Přečtěte si také o tom, jak opravit podložku GE.

It’s A Wrap!

Najděte podložku, která je s vámi kompatibilní a splní vaše potřeby, ale také přehodnotí výhody a nevýhody mezi podložkou s přímým pohonem a podložkou s řemenovým pohonem. Dá vám nápovědu, co koupit nebo čemu se musíte vyhnout, když je máte. Moji přátelé, doufám, že jste osvíceni, co je to myčka s přímým pohonem.