Co Je Page Boy Ve Svatební Vs Prsten

Možná budete chtít vědět, co je páže na svatbě, a je to mladý chlapec, který tradičně nese svatební vlak. Promluvíme si více o jeho povinnostech na svatbě a o tom, jak se srovnává s dalším mladým chlapcem, který je součástí obřadu, nositelem prstenu.

Když už o tom mluvíme, přečtěte si o tom, kdo drží prsteny na svatbě, abyste se dozvěděli o očekáváních pro tuto povinnost. Máme také různé blogy pro různé role svatebních obřadů, pokud neznáte jejich terminologii.

Co přesně je Pážový chlapec na svatbě?

Pážista je mladý chlapec zodpovědný za nesení svatebního vlaku, když jde uličkou. Některé svatby však také odkazují na pážata jako na nositele prstenu a spojují obě role v jednu.

Váš pážeč může také nosit prsteny uličkou, nebo můžete mít dvě samostatné povinnosti a zapojit do obřadu více mladých chlapců. Je také možné, že pážecí chlapec při procházení uličkou nic nedrží, ale místo toho ho spáruje s květinovou dívkou.

Kam ten page boy jde?

Před obřadem se může pážecí připravit s ženichem nebo mládenci. Pro mladší děti by také mohlo být nejlepší mít ho s rodiči, v závislosti na jeho temperamentu.

Kde stojí pážáci? Poté, co pážecí projde uličkou při samotném obřadu, obvykle se posadí se svými rodiči.

Jakého věku může být pážecí chlapec?

Pážistovi může být kdekoli od 3 do 10 let. Samozřejmě musíte posoudit jeho temperament, pokud chcete, aby na obřadu vystoupil.

Velmi malé děti se mohou snadno rozptýlit; držet vlečku svatebních šatů nebo přinést prsteny do uličky může být neideální. Také nechcete, aby se zastavili v polovině uličky nebo se chytli.

Nicméně, mít páže není povinné pro každou svatbu. Místo toho je to skvělý způsob, jak zahrnout důležité děti do vašeho života, zvláště když ostatní role jsou již splněny.

Jak si vybrat pážata?

Svatební páže je obvykle mužský příbuzný, ale může to být i syn kohokoli z vašich blízkých. Při výběru pážata si však dejte pozor, protože nechcete, aby ostatní přátelé nebo příbuzní měli pocit, že je jejich dítě přehlíženo.

Pokud je mnoho malých dětí, které byste chtěli být součástí vaší svatby, mohou to být místo toho mladí účastníci. Bez ohledu na to zajistěte, aby rodiče i samotný chlapec chtěli být pážetem.

Ochotný kandidát na roli pážeče je méně pravděpodobné, že během svatebního dne bude mít záchvat. A pokud nakonec nenajdete mladého chlapce, který by byl vaším pážetem, je možné mít pážačku nebo úplně změnit nápad a přidělit tuto roli vašemu milovanému mazlíčkovi.

Proč se page boy nazývá page boy?

Termín page boy může být nesprávné pojmenování, protože se během svatby nezabývá žádnými povinnostmi souvisejícími s knihami. Místo toho je „stránka“ slovo používané k popisu mladého mužského průvodce, protože je odvozeno z latinského slova „pagus“ nebo sluha.

Jaký je účel Page Boy?

  • Noste svatební vlak, abyste pomohli nevěstě projít uličkou
  • Doprovázejte květinářku, když jdou ruku v ruce uličkou
  • Alternativa k květině, která sype okvětní lístky podél uličky před velkým vchodem
  • Mini průvodčí nebo uvaděč, který hostům pomáhá najít svá místa

Docházejí vám nápady, jak zapojit do svatby neteře a synovce? Zjistěte různé role, které mohou obsadit.

Nosí Page Boy prsteny?

Pážista je zodpovědný za přenášení svatebního vlaku, ale na některých svatbách může držet prsteny v uličce. Nenechte se zmást, protože pážet a nositel prstenu jsou v některých obřadech často zaměnitelné.

Úkol držet vlečku nevěsty někdy přechází na květinářku, nebo některé nevěsty dokonce vlečku drží samy bez vlečkaře. Při obřadu bude pážet místo toho dělat jiné povinnosti, ať už je to nošení prstenů, zastupování květinářky nebo partner květinářky, zvláště pokud je na nějaký úkol velmi mladý.

Jaký je rozdíl mezi pážetem a nositelem prstenu?

Rozdíl mezi pážetem a nositelem prstenu je ten, že první tradičně drží vlečku nevěsty, zatímco druhý drží prsten páru. Oba jdou uličkou, ale některé svatby je také považují za jednu osobu a pážecímu chlapovi přinesou prsten a úplně ztratí úlohu vlakového nosiče.

Vyrovná se Pageboy ženichovi?

V závislosti na své roli se pážet obvykle shoduje s ženichem, nejlepším mužem, čeledínem nebo uvaděči. Bude mít na sobě mini verzi jejich obleků nebo čehokoli, co oddělí jeho vzhled od ostatních hostů, a přitom bude stále dodržovat dress code.

Závěr

A to je vše! Právě jsme se dozvěděli, co je to pážecí chlapec na svatbě: mladý chlapec, který drží v uličce svatební vlak.

Může však být také nositelem prstenu, rozhazovat okvětní lístky uličkou nebo doprovázet květinku. Úkol závisí na jeho temperamentu a počtu dětí, které chcete na obřadu.