Co je cívka na šicím stroji: Co vědět

Odpověď na to, co je cívka na šicím stroji, je, že drží spodní nit. Tuto část probereme podrobněji, abychom vám pomohli lépe porozumět její funkci. Naučíte se také použití cívky a je -li to nutné mít ji v šicím stroji.

Víte také, jak vložit cívku do šicího stroje? Prospěje vám, když si tento návod přečtete, aby cívka fungovala hladce, a při šití nebudete mít problémy.

Co dělá cívka na šicím stroji?

Cívka je část šicího stroje, kde je navinuta spodní nit; proto je jeho jméno také někdy nazýváno paličkovanou nití. Šicí stroje vždy používají ke zhotovení stehu dvě nitě tím, že spodní nit zachycují horní nebo jehlovou nití. A když se podíváte na samotnou cívku, nijak se neliší od válců, které drží dráty.

Bez cívky na šicím stroji nit pod jehlou nic neudrží. Proto spodní nit nebude úspěšně procházet deskou šicího stroje nahoru, aby se během šití spojila s jehlovou nití. Existují také různé druhy cívek, například kovové nebo plastové, a každý šicí stroj je dodáván s vlastním typem cívky, který musíte použít, abyste se vyhnuli problémům při šití.

Pokud nevěříte v důležitost použití správné cívky, zjistěte, že to je jeden z důvodů, proč se nit šicího stroje stále láme.

K čemu se šicí stroj používá cívka?

Cívka se skládá z několika částí a má válec, kde je spodní nit omotána. Jakýkoli tkací materiál, jako je příze nebo drát, může být držen na cívce, podobně jako typický kužel. Celkově je primárním účelem cívky v šicím stroji podepřít spodní nit, která je potřebná s horní nití pro výrobu stehu.

Můžete si koupit cívku sám? Cívka se obvykle dodává jako součást šicího stroje, ale lze ji také zakoupit jako samostatné příslušenství. A v závislosti na konstrukci stroje jej vložíte do určeného pouzdra nebo jej použijete tak, jak je.

Tipy při používání cívky v šicím stroji

  • Vždy mějte více cívek, abyste měli jistotu, že budete mít dost na dokončení projektu
  • Použijte správnou cívku pro váš konkrétní model šicího stroje, jinak nebude správně nainstalována
  • Při přepínání cívek stejné velikosti upravte napětí šicího stroje, protože se liší od plastové a kovové cívky

Co drží cívku v šicím stroji?

Pouzdro cívky je to, co drží cívku v šicím stroji. Do ní umístíte cívku, aby se nit nitě mohla plynule odvíjet. Pomáhá také při držení nitě při používání automatické řezačky, kterou najdete v některých šicích strojích.

Kromě pouzdra cívky se cívka skládá také z následujících částí:

Napětí cívky

Cívka šicího stroje má vlastní napínací systém. I když je běžnější, že stoky upravují napětí horní nitě, můžete v některých situacích také upravit napětí spodní niti. Nejlepší je však nechat napětí cívky, dokud nezískáte dostatek zkušeností s touto změnou během šití.

Navíječ cívek

Navíječ cívky je součástí cívky, která zajišťuje, že se nit bude navíjet hladce a rovnoměrně. Navíjecí systém tohoto šicího stroje načte nit, aby se zabránilo zamotání a zauzlování. Stroj by měl vždy úspěšně podávat cívku nitě přímo na cívku, nebo musíte nit odvinout a postup zopakovat.

Potřebujete při šití používat cívku?

Při šití v šicím stroji budete vždy potřebovat cívku. K vytvoření stehu potřebuje šicí stroj dvě nitě z jehly a cívky. Cívka je také zodpovědná za podávání spodní nitě ze spodní části šicího stroje, protože drží nit pod jehlou, aby stroj mohl šít s horní nití.

Mají všechny šicí stroje cívky?

Šicí stroj je obvykle dodáván s nejméně třemi cívkami. Bylo by však nejlepší, kdybyste si vždy koupili další cívky, abyste měli dost na dokončení každého projektu. Jen se ujistěte, že si koupíte správný typ pro vaši jednotku.

Běžné problémy s cívkou šicího stroje

Paličkovaná nit se neobjeví

Zkontrolujte, zda jste nainstalovali navíjecí vřeteno pro cívku doleva, nebo jehla úspěšně nevytáhne nit spodní nitě.

Tlak v cívce je vždy třeba upravit

Neustálá potřeba upravit napětí cívky naznačuje problémy s cívkou. Zkontrolujte, jak jste nasadili cívku na její pouzdro nebo zda je cívka sama opotřebovaná.

Pouzdro cívky je zaseknuté

Chcete -li opravit zaseknuté pouzdro cívky, můžete jej zkontrolovat, zda není poškozené nebo jiné nečistoty, které mohou být příčinou problému.

Závěr

Byl tento článek užitečný? Právě jsme odpověděli, co je to cívka na šicím stroji a zjistili jsme, že drží spodní nit. V šicím stroji to budete vždy potřebovat, protože stroj vždy potřebuje dvě nitě k vytvoření stehu.

Obecně byste měli vlastnit také více cívek. Nejprve se však seznamte s každým typem, protože každý stroj se liší v tom, jaká cívka je pro něj kompatibilní.