Co je čip proti plísním? Informační průvodce používáním

Pokud jste někdy přemýšleli o tom, „co je to čip proti plísním“, přišli jste na správný článek. Zde budeme hovořit o čipech proti plísním, jejich použití a z čeho jsou vyrobeny.

Zaměříme se také na několik technologií odolných vůči plísním, které mohou zabránit šíření plísní ve vašich domácnostech. Chcete-li získat úplné informace o položkách prevence plísní, čtěte až do konce!

Vysvětlení čipu proti plísním

Čipy proti plísním zabraňují růstu plísní a bakterií na konkrétních předmětech. Můžete je použít na kůži, kabelky, boty, textil i hračky.

Jsou vyrobeny z několika druhů přírodních rostlinných esencí. Čipy proti plísním byly vyvinuty biotechnologií a prošly unikátním fermentačním procesem, aby byly tím, čím jsou nyní.

Jeho primárním účelem je zabránit tvorbě plísní a plísní na předmětech, jak je uvedeno výše. Jsou netoxické, ale pro jistotu je stále nejlepší uchovávat je mimo dosah dětí.

Odpuzují vlhkost a jsou podobné silikagelu. Ve srovnání se silikagely jsou však bezpečnější a neobsahují těžké kovy a DMF.

Nejsou to vysoušedla jako silikagely. Místo toho jsou nasyceny přírodními inhibitory plísní, které se aktivují, když se zvýší vlhkost.

Pokud jsou umístěny v uzavřené nádobě, vyplňují prostor prostředky odpuzujícími plísně – zabraňují růstu plísní v uvedené oblasti. Při použití nezanechávají žádné zbytky ani zápach.

Čipy proti plísním se obvykle kupují v balíčcích, a to právem, protože je můžete použít v několika položkách. Jsou ideální i na uskladnění sezónního oblečení, a proto je majitelé domů milují.

Čipy proti plísním vs. Silikagel

Za prvé, třísky proti plísním odpuzují vlhkost, zatímco silikagely vlhkost absorbují. Konkrétněji přitahuje vlhkost ze svého prostředí.

Silikagel je známý vysoušedlo. Ve srovnání s čipy proti plísním je však docela drahý.

Silikagely jsou navíc jedovaté, a proto mají na obalech varování. Pro bezpečnost dětí však zajistěte, aby pro ně nebyly silikagely přístupné.

Další nevýhodou silikagelu je, že se mohou vzdát vody, kterou absorbují, když teploty dosáhnou nebo překročí 40 °C. Nemohou pokrýt velkou plochu jako sklepy, ale můžete je použít ve skříních, jak je vidět v tomto článku o tom, jak zabránit plísním ve skříni.

Obě tyto položky nevyprší. Časem však jejich absorpční vlastnosti slábnou.

Jiné formy absorbérů vlhkosti

Chlorid vápenatý

Chlorid vápenatý je díky svým složkám impozantním bojovníkem proti vlhkosti. Je ideální pro projekty, které vyžadují vysokou absorpci vlhkosti.

O jejich schopnostech svědčí to, jak se používají při udržování zboží v suchu během lodních cest. Na rozdíl od silikagelu lze chlorid vápenatý použít ve vlhkých místnostech, jako jsou kuchyně a sklepy.

Chcete-li urychlit odvlhčování místa, umístěte ventilátor nad kbelík s chloridem vápenatým. Vzduch by povzbudil vlhkost, aby se přiblížila ke směsi.

Přístupnou formou chloridu vápenatého je kamenná sůl. Ačkoli není tak účinný, je dostupný a je levnou alternativou chloridu vápenatého.

Buďte však varováni, že požití chloridu vápenatého může vést k popáleninám v krku, ústech a střevech. Může dokonce vést ke zvracení a těžké dehydrataci.

Pokud se vám chlorid vápenatý dostane do očí, okamžitě kontaktujte lékaře. Při manipulaci je také lepší nosit rukavice.

Jílové absorbéry

Pokud hledáte levnou alternativu k absorbentům vlhkosti, můžete zvážit jílové absorbéry. Oproti třem zmíněným jsou však její vlastnosti pohlcující vlhkost nízké.

Existuje však ještě jedna možnost, jak využít hliněné cihly ve vaší domácnosti, abyste zabránili vlhkosti. Pokud jde o další materiály odolné proti plísním, podívejte se do tohoto článku o tom, jaká je nejlepší sádrokartonová deska odolná proti plísním, která vám pomůže.

Pokud máte co do činění s vysoce vlhkými oblastmi a chcete používat neškodné předměty, můžete místo toho použít dřevěné uhlí.

Proč jsou položky náchylné k plísni?

Kvalita vnitřního ovzduší vaší domácnosti může ovlivnit zranitelnost vašich věcí vůči plísním. Pokud je vzduch dusný a neregulovaný, existuje větší šance, že se v trhlinách vytvoří vlhkost a odtud pozve plíseň.

To je důvod, proč je podpora proudění vzduchu ve vašem domě nezbytná. Větrání může regulovat vzduch v interiéru a zabránit hromadění vlhkosti, které může nevyhnutelně vést k plísním.

Nedostatečná ventilace je důvodem, proč je oblečení ve skříních náchylné k plísním. To je důvod, proč majitelé domů dávají do skříní absorbenty vlhkosti, aby zabránili růstu plísní.

Vzduch v úložném prostoru jakéhokoli předmětu, který skladujete, by měl mít dostatečné proudění vzduchu. Pokud není možné zvýšit vzduch, můžete k udržení úrovně vlhkosti použít odvlhčovač.

Dalším důvodem, proč jsou předměty náchylné k plísním, je vystavení poškození vodou. Struktury domu, jako je strop, stěny a podlaha, jsou náchylné k netěsnostem.

Z těchto struktur může být vše, co je s nimi spojeno, náchylné k poškození vodou. To zase vystavuje širokou oblast možnému růstu plísní.

Závěr

Doufáme, že odpovědi na tyto otázky vám byly užitečné a že vám článek osvětlil třísky proti plísním a další absorbéry vlhkosti, od „co je to protiplísňová tříska“ po „co činí předměty náchylnými k plísni“.