Jak zastavím svůj ohřívač vody, aby vydával hluk? 4 nejlepší řešení!

Otázka zní: jak zastavím svůj ohřívač vody, aby vydával hluk? V tomto článku budeme diskutovat o řešení tohoto problému, takže pokračujte ve čtení, abyste našli perfektní řešení. V tomto článku projdete rychlou kontrolou vašeho systému teplé vody, abyste pochopili důvody hluku, mnoha formy zvuku, který ohřívač vody generuje, a ukazují možná řešení několika typů zvuků.

Ohřívač vody je schopen ohřívat chlazenou vodu, takže může být použit pro sprchu, myčku, pračku nebo jakýkoli jiný dřez v domě.

Když ohřívač vody začne vydávat zvuky, může být obtížné určit příčinu problému a jak jej řešit, zvláště pokud je zvuk nekonzistentní. Pokračujte ve čtení a zjistěte více o četných zvukech, které může ohřívač vody vydávat. zvuky naznačují.

Proveďte fyzickou kontrolu

Vizuální kontroly by měly být prováděny pravidelně nebo alespoň jednou za měsíc, aby bylo zajištěno, že váš ohřívač vody bude mít dlouhou životnost. Vizuální kontroly vaší vodní nádrže zaručují, že se důkladně podíváte na jakékoli netěsnosti, rezivění nebo fyzické poškození, které způsobuje zmatek v určitých aspektech údržby vašeho ohřívače. To vám dá nápovědu, pokud budete potřebovat hledat na internetu, jak zamezím tomu, aby můj ohřívač vody vydával hluk.

Jak zabránit tomu, aby můj ohřívač vody vydával hluk

Existuje mnoho příčin zvuků v ohřívači vody; probereme je níže. A dále budeme diskutovat o tom, jak můžeme zastavit ohřívač vody, aby vydával hluk? Pokračujme tedy ve čtení článku níže.

#1. Drnčivý hluk

Usazeniny vytvořené na horní části ohřívače vody jsou běžným problémem ohřívačů vody, zejména pokud žijete v oblasti s tvrdou vodou. Minerální usazeniny se shromažďují v nádrži a způsobují různé problémy. Když se ohřátá voda v nádrži zahřeje a stoupá, protlačí se pískem k horní části vody, což způsobí, že se částice pohybují proti stěnám a dnu nádrže a vytvářejí praskavý zvuk.

Řešení:

Usazeniny můžete odstranit vyčištěním a vypuštěním nádrže na horkou vodu recirkulačním čerpadlem, nebo můžete zkusit použít ultrazvukový čisticí roztok k rozložení nečistot a špíny v nádrži. Pokud však nejste obeznámeni s instalatérstvím, doporučuje se, abyste občas nechali propláchnout nádrž profesionálním instalatérem. Může být také dobré si přečíst o tom, jaký je účel instalatérství.

#2. Praskání

Výbuch, stejně jako dunění, je obvykle způsoben rozpuštěnými solemi a usazeninami v nádrži. Když bubliny páry rostou pod sedimentem a explodují, když se voda zahřívá, vzniká zvuk.

Řešení:

Odvápňovací chemikálie mohou pomoci rychle snížit vodní kámen a částice, ale může být vhodné nádrž umýt a vyprázdnit, aby se odstranil veškerý nahromaděný nános. Kromě toho, pokud je hliníková anodová tyč uvnitř nádrže vystavena extrémnímu množství zásaditosti, může dojít k praskání. Tento problém lze vyřešit výměnou hliníkové tyče za tyč z hořčíku.

#3. Hlasitý zvuk

Tato kategorie ječení, ječení a křiku zahrnuje všechny vysoké zvuky, které znějí srovnatelně s bzučením varné konvice. Kdykoli je průtok vody pomocí trysky značně omezen, často se vytvářejí tyto zvuky.

Řešení:

Nejprve by měl být zkontrolován regulační ventil tlaku a teploty, který je normálně umístěn na straně vodní nádrže. Pokud tlak v nádrži příliš vzroste, tento ventil umožní únik vody. Pokud je příčinou hluku tento pojistný ventil, okamžitě vypněte přívod plynu, proudu a vody směrem k nádrži a zavolejte instalatéra. Pokud se hluk nevyskytuje z tlakového a teplotního uvolňovacího ventilu, může se vyskytovat ze vstupních nebo výstupních ventilů nebo jakéhokoli okolního vodního potrubí. Zkontrolujte, zda potrubí není ohnuto nebo deformováno, které by mohlo omezovat průtok vody, a ujistěte se, že všechny ventily jsou plně otevřené. Pokud jsou trubky rozbité nebo zvuky přetrvávají, kontaktujte instalatéra, který vám pomůže problém vyřešit.

#4. Zvuk příklepu

Vodní kladivo je slovo, se kterým bude většina lidí souhlasit. Vztahuje se na zvuk bouchání nebo bouchání, který vytváří vodovodní potrubí, když je voda nucena se zastavit nebo náhle změnit směr, což vede ke zvýšení tlaku uvnitř systému. Vodní kladivo má schopnost prasknout potrubí v domácnosti a dokonce způsobit nádrž na vodu se roztáhne a ohne.

Řešení:

Chcete-li vyřešit opakované problémy, kontaktujte instalatéra a zvažte nastavení zátky vodního rázu nebo redukčního ventilu.

Je to obal!

Váš dotaz, jak zastavím svůj ohřívač vody, aby vydával hluk, je nyní zodpovězen. Můžete to udělat sami, ale je lepší, když si na tento úkol zavoláte instalatéra, protože je docela riskantní to udělat sami. Pokud to váš problém nevyřeší, možná budete chtít vyměnit ohřívač vody. A vše, co potřebujete vědět o tom, jak vyměnit ohřívač vody, je uvedeno zde. Kliknutím na odkaz se dozvíte více. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak resetovat ohřívač vody a jaká je nastavení teploty C na ohřívači vody.