Co je biologická kontrola škůdců? 3 skvělé strategie

Pokud hledáte řešení šetrné k životnímu prostředí, zde jsou věci, které potřebujete vědět o tom, „co je biologická ochrana proti škůdcům“.

Lidé v dnešní době nikdy nepřestanou inovovat a přemýšlet o řešení různých druhů problémů se škůdci. Biologická kontrola škůdců nebo jednoduše biokontrola je jednou z metod, kterou můžete použít ke kontrole a snížení výskytu škůdců, jako jsou roztoči, hmyz, plevel a choroby rostlin pomocí jiných organismů.

Účet biologické ochrany proti škůdcům

Harry Scott Smith poprvé použil termín „biologická kontrola“ na setkání Pacific Slope Branch Americké asociace ekonomických entomologů v Riverside v Kalifornii v roce 1919.

V roce 1905 zahájilo Ministerstvo zemědělství Spojených států amerických (USDA) rozsáhlý program biologické kontroly a vyslalo entomology do Japonska a Evropy, aby hledali přirozené nepřátele můr, jimiž jsou hnědoocasí, cikáni, Lymantria, Euproctis chrysorrhoea, invazní škůdci stromy a keře.

Rozšíření programu vede k rozvoji mnoha koncepcí, principů a postupů pro zavádění programů biologické kontroly po celém světě.

Přirozená alternativa pesticidů

Můžete se rozhodnout používat přírodní alternativy spíše než chemikálie, které pracují s přírodou. Biokontrola je obvykle jedním z přirozených způsobů, jak řídit invazivní druhy, jako jsou škůdci, zavedením přirozeného predátora, který minimalizuje populaci škůdců a její dopady na okolní oblasti.

Jaké jsou tři strategie biologické kontroly škůdců?

V programech kontroly škůdců se používají tři typy přístupů biologické ochrany.

1. Import

Také známý jako klasická biologická kontrola, import zahrnuje zavedení sady přirozených nepřátel na nové místo, kde se přirozeně nevyskytují. Tento přístup bude nejúčinnější při kontrole škůdců; kvůli kolonizační schopnosti držet krok se změnami stanoviště v čase a prostoru.

2. Augmentace

Augmentační přístup, na který zahradníci kladou další množství a typy přirozených nepřátel v krajině. Hlavním cílem augmentace není nahradit stávající přirozené nepřátele, ale poskytnout jinou pomoc nebo zdroj kontroly.

3. Zachování

Třetí metodou biologické kontroly škůdců je zachování stávajících přirozených nepřátel v prostředí. V tomto případě je ochrana přirozených nepřátel adaptujících se na stanoviště nákladově efektivní, přímočará a pro pěstitele nejdostupnější.

Proč je biologická kontrola lepší pro životní prostředí?

Zemědělští vědci věří, že metoda biologické kontroly škůdců je jednoduchá, šetrná k životnímu prostředí a účinnější než tradiční pesticidy v zemědělských procesech. Chcete-li pro své plodiny jeden z nejbezpečnějších a nejúčinnějších prostředků biologické ochrany, zde je tip „co používají společnosti na hubení škůdců“.

3 P biologické kontroly škůdců

Jsou uvedeny tři biologické prostředky pro hubení škůdců, které většina pěstitelů používá:

1. Dravci

Predátoři jsou obvykle lapači a požírači kořisti a jsou to převážně volně žijící druhy. Mezi některé běžné dravé členovce patří karabidové, berušky, stafyliní brouci, syrfidové mouchy, drobní pirátští brouci, lacewings, brouci (nabidní a velkookí) a pavouci.

Hmyzožraví predátoři jsou nejběžnějšími pěstiteli používanými jako prostředek biologické kontroly.

2. Patogeny

Organismy způsobující onemocnění známé jako patogeny jsou biologickou kontrolou, která se často nazývá mikrobiální kontrola. Bacillus thuringiensis je jedním z populárních komerčně dostupných činidel pro hubení mikrobů a pro některé zahrádkáře je to účinný způsob použití k hubení škůdců.

Pokud chcete vědět, jak používat thuricid pro vaši zahradu, zde je průvodce, který můžete sledovat.

3. Parazitoidi

Tato činidla pro hubení škůdců se někdy nazývají paraziti, běžně své hostitele nepožívají přímo a patří mezi široce používaná činidla pro biologickou kontrolu. Dospělí parazitoidi kladou svá vajíčka těsně do svého hostitelského hmyzu – vypadají jako velké domácí mouchy, které lepí svá bílá oválná vajíčka na záda stávajících škůdců – a jsou nejúčinnější při snižování populace škůdců.

Jaký je rozdíl mezi biologickou a chemickou kontrolou škůdců?

Biologická a chemická kontrola škůdců jsou dva dobře známé přístupy. Každý přístup se od sebe liší, a pokud chcete více rozlišovat mezi biologickou a chemickou kontrolou škůdců, můžete zkontrolovat tento.

Biologická ochrana proti škůdcům

 • Přirozený vedlejší produkt a součást ekosystému
 • Účinek trvá o něco déle
 • Méně škodlivé

Chemická hubení škůdců

 • Látka vyrobená člověkem
 • Často působí rychle a efektivně
 • Obsahuje chemikálie, které mohou být škodlivé

Jaké jsou výhody biologické ochrany proti škůdcům?

 • Otravy nejsou problém
 • Poměr nákladů je příznivý
 • Jsou šetrné k životnímu prostředí
 • Toxicita je nízká
 • Patogenita prospěšné fauny je nízká
 • Jsou to přírodní produkty
 • Aplikace je bezpečná a jednoduchá
 • Usazení v plodinách je snadné
 • Pomáhá při obnově biologických vlastností půd
 • Uvedení dalšího zdroje kontroly pomáhá snížit výskyt jiných škůdců
 • Bezpečný a nezpůsobuje žádné škody pro člověka

Závěr

Nyní jste se dozvěděli odpověď na otázku „co je biologická ochrana proti škůdcům“. Ať už jste farmář nebo zahradník, tato jedinečná metoda vám jistě pomůže v bolestech škůdců.

Nápady a informace jsou vždy nablízku – hledejte je a dnes můžete něco změnit.