Co dělat se zbytky sklenic na svíčky

Mnoho nadšenců pro svíčky se ptá, co dělat se starými sklenicemi na svíčky, když knoty vyhořely. Většina sklenic vyrobených z průhledného sodnovápenatého skla, nejpoužívanější formy skla, je možná recyklovaná. Zde jsou způsoby, jak dělat se zbytky sklenic od svíček.

Ale mnoho svíček používá různé typy skla ke zvýšení tepelné odolnosti nebo přidání barev, aby sklo získalo přitažlivý vzhled. Než staré sklenice se svíčkami vyhodíte nebo recyklujete, můžete je znovu použít v domácnosti. Zde jsou nápady, jak znovu použít staré sklenice na svíčky.

Jaký je nejlepší způsob čištění starých sklenic na svíčky?

Když jste se svíčkou hotovi, na dně je obvykle vrstva vosku. To je přirozené a slouží jako ochrana. Přebytečný vosk však může být obtížné odstranit, protože voda a olej se nemísí a nikdy byste neměli vosk vylévat do odpadu.

Naštěstí existují dva jednoduché způsoby, jak odstranit zbytkový vosk ze sklenice svíčky přímo ve vaší kuchyni. Jeden využívá troubu, zatímco druhý využívá mrazák; obojí funguje bezchybně. Troubu můžete použít pro jakoukoli skleněnou nebo keramickou dózu na svíčky.

Předehřejte troubu na nejnižší teplotu (150F až 170F). Koláčový talíř nebo plech vyložte alobalem nebo voskovým papírem, aby byl „vodotěsný“, aby v něm zůstal rozpuštěný vosk. Umístěte svíčku na pánev nebo plech dnem vzhůru a vložte ji do trouby.

Po 5-10 minutách ji opatrně vyjměte z trouby pomocí chňapek, vosk se na plechu roztaví. Případný zbytkový vosk otřete z vázy hadříkem a poté knot odstraňte lžící. Jakmile je všechen vosk odstraněn, jednoduše jej omyjte trochou saponátu a máte hotovo!

Dalším způsobem čištění starých sklenic od svíček je umístit je na několik hodin nebo přes noc do mrazáku. Kvůli chladné teplotě se vosk smršťuje a odděluje se od skla. Potom vosk opatrně nasondujte a rozbijte tupým nožem. Mělo by to vyjít v počtu kusů.

Po odstranění vosku, buď v troubě, nebo zmrazením, stáhněte lžící kovový knot. Odstraňte veškeré zbytky lepidla a vyčistěte nádobu papírovou utěrkou a troškou olivového oleje. Poté stačí vyčistit prázdnou nádobu na svíčku mýdlem a vodou a vaše sklenice bude připravena k opětovnému použití!

Co dělat se zbytky sklenic na svíčky

Jakmile budete mít prázdnou nádobu na svíčku, můžete ji použít pro téměř jakýkoli nový účel, na který si vzpomenete. Mezi jednoduché možnosti patří využití jako organizér na doplňky nebo stolní materiály. Můžete si ho také přidat do své kuchyňské sbírky jako nápojové sklo.

Sklenici můžete umístit kamkoli, kde se povalují malé věci, jako jsou kosmetické štětce, bludné tužky nebo kancelářské sponky. V závislosti na velikosti vaší sklenice na svíčku. Můžete ji dokonce použít ve své jídelně jako malou vázu na čerstvé květiny, jako je levandule.

Pokud máte rádi rostliny, jednou z kreativních možností je přeměnit prázdnou sklenici svíčky na květináč na květiny. Každý z nich obsahuje tác a drenážní otvor, stejně jako papír na semena divokých květin. Po dokončení z něj můžete udělat květináč.

Vytvořit novou svíčku

Kombinace zbylého vosku do čerstvých svíček je v pořádku, pokud vůně nejsou příliš v rozporu. Je to jeden způsob, jak spotřebovat všechen zbylý vosk ve svíčkách, stejně jako samotné sklenice. Jedním jednoduchým způsobem čištění sklenic od svíček je sbírat vosk na pečicí desce po jejich upečení.

Příprava a skladování potravin

Skleněné sklenice na svíčky se široce používají k ukládání zbytků, jako jsou saláty a ovesné vločky. Uchovávejte tekutiny, jako je salátový dresink, na spodní vrstvě sklenice. Aby se zbývající potraviny nezmokly v době, kdy je budete konzumovat.

Při zmrazování sklenic je nejdůležitější pamatovat na to, aby nahoře zůstal dostatečný prostor. To je způsobeno skutečností, že to, co je uvnitř, roste, když to mrzne. Nejlepší sklenice mají velké hrdlo a možnosti jsou téměř neomezené.

Snižte množství plastů, které používáte při nakupování

Většina nakupujících sáhne po nejbližším plastovém sáčku, do kterého si uchová suché fazole a další věci z obchodu s potravinami. Přinést sklenici do obchodu s potravinami je snadný způsob, jak udržet suché zboží. Lze v ní skladovat i jiné druhy potravin, jako je maso a sýry.

Naplňte jej květinami

Přemýšlíte, co dělat se zbytky sklenic od svíček? Proč ho nenaplnit květinami? Výroba vázy z větší sklenice na svíčku je jedním z nejjednodušších způsobů, jak ji recyklovat. Naplňte ji vodou a poté nakrájejte květiny tak, aby odpovídaly velikosti vaší sklenice. Štítek svíčky můžete vždy odstranit horkou mýdlovou vodou, pokud nechcete, aby to zničilo květinovou přitažlivost.

Závěr o tom, co dělat se zbytky sklenic na svíčky

Nemusíte se zbavovat sklenic na svíčky jen proto, že jste spotřebovali všechen vosk ze svíček. Pokud nevíte, co dělat se svíčkami, existuje spousta možností. Neváhejte a vyzkoušejte tyto nápady, co dělat se zbytky sklenic od svíček! Pokud chcete vědět více tipů a triků na svíčky, máme další články, které si můžete prohlédnout na webu.