Co dělat, když můj pes sežere prostěradlo? Přečtěte si tato zajímavá fakta!

Zajímá vás, co dělat, když můj pes sežere prostěradlo? Zde je vše, co o tom potřebujete vědět! Psi jedí řadu věcí, které by neměli, protože krásně voní, jak může potvrdit každý majitel domácího mazlíčka – malá štěňata ráda zkoumají své okolí svými zvídavými ústy a nosem.

V důsledku toho se často dostávají na místa, kde by být neměli. Mnohá ​​štěňata si užívají stočení na čistém oblečení a jiná mají tendenci odtrhávat předměty ze zubů.

Měli byste začít okamžitě hledat problémy, pokud si všimnete, že váš pes sežral prostěradlo. Na základě toho, co jste použili a kolik váš pes snědl, se příznaky mohou pohybovat od malých po akutní a někdy dokonce život ohrožující. Nepříjemné pocity na obličeji a jazyku, blokády, otrava a extrémní žízeň jsou všechny možné vedlejší účinky spolknutí osušky. Aby byl váš pes v bezpečí, budete muset zvážit několik věcí. Takže bez dalších okolků můžeme začít!

Co psi oceňují na prostěradlech?

Nejsou to jen kousky papíru, které vypadají jako látka? Co je na nich tedy psům tak přitažlivé? Jsou vzrušující pro vašeho psa. Za prvé, vůně je fantastická, bez ohledu na parfém, který si vyberete, nebo i když se rozhodnete pro verzi bez zápachu. Nadchnou vašeho psa. Olizování, kousání a žvýkání jsou součástí jejich vůně. Do tohoto typu se hodí sušicí prostěradla. Štěňata zkoušejí všechny druhy neobvyklých věcí, protože krásně voní. Dalším prvkem, který je třeba vzít v úvahu, je struktura sušicích listů. Vzhledem k tomu, že štěňata cvičí čelistmi, aby prozkoumala povrchy, psi často jedí a možná spolknou vše, co jim připadá přitažlivé.

Nebezpečí pro psy v sušičce

Ačkoli mnoho psů s radostí hlodá nebo spolkne kousky sušáku bez jakýchkoli škodlivých účinků, zdá se, že existuje několik významných rizik, na která je třeba si dávat pozor. Syntetické prvky používané v prostěradlech do sušiček jsou pro naše zvířecí přátele nestravitelné. Mohou být také docela masivní. To znamená, že se prostěradla po požití mohou zachytit v žaludku vašeho psa. Pokud se neřeší okamžitě, střevní blokády se mohou stát vážnými a dokonce život ohrožujícími. Po několika týdnech spolknuté předměty obvykle bez problémů putují trávicím systémem vašeho psa a jsou vylučovány jeho výkaly.

Pokud však pes zkonzumuje něco, co by neměl, je vždy dobré jej co nejrychleji vzít k veterinárnímu lékaři. Ve velkém množství nebo při trvalém kontaktu jsou detergenty a chemikálie v sušičkách pro psy jedovaté. Nejčastějšími sloučeninami, které se v nich nacházejí, jsou cetrimoniumbromid, benzalkoniumchlorid a obě kationtové povrchově aktivní látky. Tyto látky jsou pro psy toxické a při konzumaci mohou způsobit značné škody, pokud nejsou včas diagnostikovány.

Kůže, žaludek, oči a sliznice vašeho psa mohou být těmito látkami poškozeny nebo podrážděny. Extrémní okolnosti však mohou vést k závažným zdravotním problémům, jako je deprese centrálního nervového systému, poškození plic a akutní selhání ledvin. Také by vás mohlo zajímat informace o toxických chemikáliích skrytých v prostěradlech sušičky.

Mohou prostěradla zabíjet psy?

Sušicí prostěradla však mohou psy rychle zabít. Budete muset pochopit různé agregáty a jak rozpoznat jejich znaky, abyste ochránili svého psa. Význam včasné prevence pro zdraví vašeho psa nelze přeceňovat. Identifikace problému dříve, než se stane velmi později, je pro majitele psů nezbytnou dovedností.

Co dělat, když pes sežere prostěradlo?

Co tedy dělat, když můj pes sežere prostěradlo? Pokud váš pes spolkl prostěradlo do sušičky, můžete provést následující jednoduché, ale užitečné kroky, abyste zajistili pohodlí a zdraví svého psa: Odhadněte počet prostěradel, které váš pes spotřeboval. Sestavte expozici značky, včetně čáry listu, názvu kapely a podrobného seznamu materiálů. Ujistěte se, že váš pes používá čerstvou pitnou vodu.

Následujících 2 5 až 72 hodin sledujte indikace. Po vyřazení povlečení také přineste svého psa k veterináři. Měli byste kontaktovat svého veterináře a informovat ho o situaci v tomto případě. Mohou vám poradit, abyste si vzali svého psa pro každý případ, vzhledem k jejich znalosti jeho minulosti. Případně vám mohou poskytnout další fakta o potenciálních potížích.

Pokud váš pes nejeví žádné známky nemoci a bez nehody přežije test sušicího prostěradla, udeřili jste bohatě. Pokud je to tedy tato situace, je vhodné navštívit veterináře na vyšetření. Kromě toho mohou existovat zbytky a signály toxicity mohou být jemné. Je to moudrá možnost nechat si poradit od veterináře. Pokud váš pes snědl prostěradlo a otrávil se kvůli toxicitě chemikálií, okamžitě kontaktujte svého veterináře. V takovém případě bude rehabilitační proces obtížný, ale nezbytný, aby mu pomohl v úplném zotavení.

Pro začátek si automaticky nemyslete, že je to smrtící. Získejte posudek veterináře, který ověří, zda se jedná o jed, a určí druh jedu. Lze doporučit jednotvárné jídlo s velkým množstvím vody. . Pokud si nejste jisti, vyžádejte si potvrzení od svého veterináře.

It’s A Wrap!

Doufáme, že jsme odpověděli na otázku, co dělat, když můj pes sežere sušicí prostěradlo. Nikdy nepokládejte prostěradla do blízkosti vašich psů! Když budete svého psa držet dál od povlečení do sušičky, budete si moci užít den mytí tak pečlivě, jak je to jen možné. Kliknutím na tyto odkazy si můžete přečíst související články; vědět, jak udržet štěnice pryč s prostěradly do sušičky a jak čistit dveře sprchy prostěradly.