Co dělat s hodinkami poškozenými vodou? 4 úžasné tipy

Věděli jste, že hodinky jsou považovány za šperky a víte, co dělat s hodinkami poškozenými vodou? Vzácné věci si zaslouží zvýšenou péči, ale co byste měli dělat, když se stanou účastníky nehody?

Šperky jsou běžně drahé kovy osazené kameny ještě vyšší hodnoty a jsou široce používány jako dárky pro zvláštní příležitosti. S touto definicí hodinky odpovídají účtu a možná jste je dostali od někoho blízkého.

Stejně jako u jiných šperků nosíme určité hodinky denně; pro práci, cvičení a další aktivity. Jako takové není tak přitažené za vlasy, aby se tu a tam poškrábaly, a co je horší, namočily se do vody.

4 věci, jak zachránit hodinky poškozené vodou

Když se procházíte po pláži, procházíte kolem bazénu do práce nebo se sprchujete po cvičení, může se stát mnoho věcí. K některým nehodám dojde během mrknutí oka a pak vaše oblíbené hodinky padnou na šplouchnutí.

Zde jsou věci, které musíte pro své hodinky udělat.

1. Ihned jej vytáhněte z vody a osušte

Krátce poté, co spadly do vody, hodinky ihned vyndejte. Tím rychleji jej můžete sundat z kontaktu; tím lepší jsou jeho šance, že vyjde bez úhony, zvláště u kusů, které nejsou odolné proti vodě.

Při tom dávejte pozor na svou bezpečnost; ujistěte se, že se nezraníte při snaze zachránit své věci. Pokud hodinky spadly do kaluže horké vody nebo čehokoli žíravého a dráždivého pro kůži, najděte něco poblíž, abyste je mohli vylovit, aniž byste se jich přímo dotkli.

Poté, co ji zotavíte, vypněte ji a najděte čistý ručník, nejlépe něco vyrobeného z froté, speciálně navržený tak, aby absorboval vodu. Hodinky důkladně otřete hadříkem, abyste odvedli tolik vlhkosti, ale ne příliš mnoho, abyste se do nich poškrábali.

V ideálním případě krátký kontakt s vodou nezpůsobí příliš velké poškození vašich hodinek jako u jiných elektronických zařízení, kde je zkrat vodou téměř nevyhnutelný. I většina značek chytrých hodinek je navržena proti náhlému ponoření do vody.

Nicméně, i když byly vaše hodinky inzerovány jako vodotěsné nebo mají vodotěsný štítek, musíte je okamžitě projít a vysušit. Odborníci by vám řekli, že část fungující jako bariéra proti vniknutí vody se může časem opotřebovat a umožnit vniknutí tekutiny.

Možná budete chtít zjistit, kolik si Apple účtuje za opravu vodou poškozeného mac; zkontrolujte tento článek.

2. Nechte hodinky zůstat v materiálech absorbujících vlhkost

Poté, co hodinky dobře vysušíte, najděte ve svém domě (nebo kdekoli jste) nějakou látku pohlcující vlhkost a umístěte tam hodinky, aby dále absorbovaly vodu. K tomu nemusíte otevírat zadní stranu, protože materiál by mohl vniknout a narušit vnitřní obvod hodinek.

Materiály absorbující vodu mají póry a při kontaktu s nimi bobtnají, příkladem je rýže a jiná zrna. Cokoli sušeného organického může fungovat také, protože voda se přirozeně snaží vytvořit rovnováhu a přenést se do suššího materiálu (jako je oves a čajové sáčky).

Nejlepším materiálem k tomu jsou sušidla, protože jsou médiem používaným i ve vědeckých laboratořích. Pokud máte silikagely z dříve zakoupených bot nebo tašek, může to fungovat jako vysoušedlo pro vaše hodinky.

Umístěte trochu sušícího materiálu do uzavíratelné nádoby, přidejte do ní hodinky, přidejte další sušící materiál a zakryjte je. Nechte to tam zůstat asi dva nebo tři dny, aby se všechna vlhkost dostala ven, a zároveň se ujistěte, že nádoba je zcela utěsněna.

3. Zkontrolujte přítomnost vody

Po uplynutí třídenní lhůty můžete hodinky sundat z nádoby. Důkladně jej zkontrolujte, zda se uvnitř krytu nenachází voda.

Nejlepší způsob, jak zjistit, že sušení fungovalo, je zkontrolovat případnou kondenzaci na sklíčku zapuštěném v ciferníku hodinek.

Kondenzace je zkapalnění vody z dříve plynné formy. Je to patrné u složitých kapiček, podobných tomu, co se děje ve vašem okně za deštivých dnů.

Pokud není přítomna žádná kondenzace, zkontrolujte, zda všechny jeho ruce normálně tikají a zda světla fungují dobře (pokud nějaké mají). Zkontrolujte, zda jeho tlačítka a knoflíky reagují jako obvykle před incidentem.

Pokud to všechno jde dobře, vaše hodinky přežily. Dalším krokem je, abyste jej vyčistili, abyste odstranili veškeré nečistoty ze sušení.

4. Pošlete hodinky na údržbu a opravu

Tento krok je spíše zárukou, ale může nahradit většinu zmíněných položek. Poté, co dílek vylovíte a přetřete suchou látkou, můžete jej okamžitě donést k hodináři na kontrolu a opravu.

Jako záruka vám však pomůže ujistit, že se v důsledku nehody nic nepokazilo, a hodinky pořádně vyčistit.

Když něco ve vašich hodinkách funguje tak, jak původně fungovalo, ujistěte se, že tento krok nepřeskočíte, pokud je chcete používat delší dobu.

Jak zkontrolovat, zda jsou hodinky vodotěsné?

Úplně vodotěsné hodinky ve skutečnosti neexistují. Chvíli dokážou odolávat slušnému množství interakce vody, pak se jejich těsnění opotřebuje, kde dochází k poškození vodou.

Hledejte neprůhledný bílý pryžový materiál pod krytem, ​​abyste zkontrolovali těsnost. Mělo by stále fungovat, pokud se ještě nezmenšilo nebo nezbarvilo do žluta.

Další zajímavou opravou, kterou je třeba se naučit, je opravit monitor poškozený vodou; dále čtěte zde!

Závěr

Nyní, když víte, co dělat s hodinkami poškozenými vodou, je jen na vás, abyste se rozhodli, zda je budete sušit sami, nebo je pošlete do profesionální péče. Pamatujte však, že vy, klenotník a profesionální hodinář, můžete provádět různé úrovně oprav.