Co dělat, když se fén zapálí? Úžasná fakta, která je třeba vědět!

Bojíte se, co dělat, když fén začne hořet? Řešení je jednoduché; při používání fénu musíte dodržovat některá bezpečnostní opatření. To je jediný způsob, jak zachránit sebe a své blízké před ohněm.

Ať už jde o extrémní horko v podobě ohně nebo extrémní chlad v podobě ledu, obojí je nebezpečné a smrtelné. Při používání vysoušeče vlasů byste neměli ignorovat základní bezpečnostní opatření, abyste se ujistili, že jste v bezpečí a v pořádku. Protože jste svým přátelům drazí a záleží jim na vás.

Musíte se ujistit, že se nebudete oddávat žádné činnosti, která by mohla způsobit požár. Ale pokud, stane se takový smutný incident. Ihned pohoďte sušičku na podlahu. Ujistěte se, že se oheň nedotýká žádného kousku papíru nebo bavlny. Odpojte kabel z elektrické zásuvky a nechte fén vychladnout. Vyhoďte ho do popelnice, až budete spokojeni, že se již nezahřívá. Oheň je smrtelný a po nedbalosti ohledně používání vysoušeče vlasů zbývá jen lítost. Toto je pouze přehled, takže raději čtěte dále!

Jak se chránit, když se fén zapálí?

Postupujte podle níže uvedených pokynů, abyste se nemuseli znovu ptát, co dělat, když se fén zapálí.

Proveďte správný průzkum

Před nákupem jakéhokoli produktu, zejména elektrického, proveďte řádný a hloubkový průzkum. Protože vadné fény rozfoukají místo tepla oheň. Vždy jděte k autorizovaným prodejcům, kteří nabízejí záruku vrácení peněz a záruku téměř dva roky. Před nákupem si projděte co nejvíce recenzí na Amazonu nebo v některém z vašich oblíbených internetových obchodů. Vyberte si produkt s maximálně pěti hvězdičkami, abyste získali bezpečný a vysoce kvalitní vysoušeč vlasů. Protože bezpečnost je na prvním místě před penězi.

Kdy se z fénu stane fén?

Když je strojní zařízení a kabeláž vysoušeče vlasů nízké kvality. Nejen stroj a kabeláž vysoušeče vlasů, ale také kabel musí být ve špičkovém stavu. Šňůru musíte pravidelně kontrolovat, zda není poškozená. Vyměňte jej, pokud je poškození na velké části. Fén nemusí být neustále vadný. Někdy je problém s elektrickou zásuvkou. Kabeláž zásuvky se opotřebuje kvůli vypáleným pojistkám nebo vypadnutým jističům. Zkontrolujte zásuvku a zástrčku, zda nejeví známky popálení a bzučení nebo praskání.

Bezpečnostní průvodce, jak zabránit vznícení fénu

Tato bezpečnostní opatření vás zbaví strachu z ohně.

 • RCD (rezidenční proudové zařízení) je nutností, pokud chcete ochránit svou rodinu, zejména ty nejmenší, před ohněm a popálením. Používáním tohoto zařízení pro zástrčku vysoušeče vlasů se vyhnete riziku úrazu elektrickým proudem, který je hlavním důvodem požáru.
 • Vysoušeče vlasů s certifikací UL jsou nyní na trhu. To znamená, že budete mít super bezpečný zážitek a strach z ohně se sníží téměř na nic.
 • Umístěte sušičku dále od umyvadla a vany. Jakýkoli kontakt s vodou je pro váš vysoušeč vlasů extrémně nebezpečný.
 • Po vyfénování ponechejte sušičku na tepelně odolném povrchu a nechte ji vychladnout téměř 5 minut. Nenechávejte jej na měkkém povrchu.
 • Nedělejte experimenty s fénem

  Kluci, kteří dávají kukuřičnou mouku nebo dětský prášek do fénů a vytvářejí a nahrávají videa na Tiktok, z vás dělají blázna. Nikdy se nesnažte se sušičkou provést jakýkoli hack, aniž byste sledovali poctivou imitaci hacku. Pár minut zábavy by mohlo způsobit, že se vaše sušička zapálí a koupě nové je jediná věc, kterou můžete udělat.

  Neignorujte The Orange Spark

  Všimli jste si oranžově zbarvené jiskry vycházející z úst vysoušeče? Pokud ano, musíte sušičku vyměnit a starou zlikvidovat. Jiskra nemůže vést k ničemu jinému než k požáru.

  Odstraňte prach a nečistoty

  Můžete otočit filtr na vlákna proti směru hodinových ručiček a vyjmout jej z vysoušeče vlasů? Jsem si jist, že vaše odpověď je ano. Proč tedy neuděláte tuto jednoduchou věc a pravidelně jednou měsíčně nevyčistíte filtr? Čištění vyžaduje pouze 10 minut a zubní kartáček. Navíc to je ono. Čeká na vás lepší a plynulejší proudění vzduchu.

  Jak dlouho byste měli používat vysoušeč vlasů?

  Nenechávejte sušičku zapojenou, i když je vypínač vypnutý. Pokud musíte odejít z místnosti, abyste si něco vybrali, nezapomeňte sušičku vypnout ze sítě. Protože je možné, že si venku vzpomenete na něco jiného a zapíchnutý fén vám zapálí dům. Každopádně tady je nejlepší průvodce recenzí kartáčů na fén.

  It’s A Wrap!

  Nyní máte kompletní informace o tom, co dělat, když se fén zapálí. Je moudré provést některá bezpečnostní opatření, abyste se vyhnuli situaci, kdy se bojíte plamenů vycházejících z fénu. Neváhejte znát i tyto věci; přečtěte si o tom, jak natáčet vlasy fénem a jak narovnávat vlasy fénem.