Jak vyčistit podlahu v garáži bez tlakové myčky? 6 snadných kroků!

Chcete vědět, jak vyčistit podlahu garáže bez tlakové myčky? Stačí dodržet těchto šest důležitých kroků. Odstraňte nežádoucí nečistoty a špínu, důkladně ji vyčistěte a vylepšete.

Garáž je postavena pro auto nebo vozidla, aby je chránila před různými povětrnostními podmínkami, ale někteří majitelé domů tam umisťují nářadí na mechanické a jiné věci, což je velmi běžné. Někdy mechanici používají toto místo k opravám automobilů. Je tedy nezbytné, aby byl uspořádaný a čistý.

Ale jak můžete odstranit ty nečistoty a jiné skvrny na podlaze garáže? Jaké postupy a metody můžete použít? Naštěstí v dnešní době existuje několik výrobců čisticích roztoků pro jejich použití. Nevadilo by vám rozlít příliš mnoho nebo nanést příliš málo. Nebojte se ani různých garážových podlah, protože je můžete vyčistit správným postupem. Tento způsob čištění lze použít i na vinyl nebo dlaždice.

Proč je úklid garáže nutností?

Čištění je způsob osvěžení, reorganizace a samozřejmě odstranění všech nečistot, nečistot a nepoužitelných materiálů. Možná vám tento úklid zabere pár hodin, ale určitě budete nadšeni. Bude také dobré, když se rozhodnete uklízet garáž za jasného dne, protože všechny věci, které máte, musíte při úklidu dát ven, abyste měli přístup ke všem povrchům.

Podlaha hraje významnou roli v naší bezpečnosti. Nevyčištěný povrch může způsobit plísně a plísně, což způsobí, že bude kluzký, což vede k nehodám. Kromě toho vám odstranění nečistot umožní volný pohyb.

Postup čištění podlahy v garáži

Pokud nechcete používat nebo nemáte tlakovou myčku a máte betonovou podlahu v garáži, můžete to udělat. Ale než cokoliv jiného, ​​musíte si nasadit čistící rukavice, abyste předešli alergickým reakcím kůže a starému oblečení. Vždy pamatujte na dodržování bezpečnostních opatření. Nejlepší by bylo připravit si nějaké čisticí nástroje, které vám úklid usnadní. Postupujte podle následujících kroků, jak vyčistit podlahu garáže bez tlakové myčky a dosáhnout svého cíle za den!

Krok č. 1. Zvolte čisticí roztok nebo koncentrát

Na rozdíl od použití tlakové myčky můžete prach a tvrdé skvrny vyčistit pouze vodou. Protože ale nemáme tlakovou myčku nebo dáváme přednost ručnímu čištění, musíte zvolit vhodné čisticí prostředky. Výběr toho správného bude záviset na materiálech použitých ve vaší garáži. Předpokládejme, že máte vinylovou podlahu a zakoupili jste čistič betonových podlah; vypadá to v pořádku, ale mohlo by to poškodit vaši podlahu. Je to mnohem lepší, určitě.

Ocet a jedlá soda jako čistič, ale někteří lidé nevěřili. Ale ano, k odstranění nečistot, plísní a plísní můžete použít jakýkoli ocet. Pokud máte předimenzovanější garáž, ocet sám o sobě nemusí být dobrou volbou. Je to proto, že potřebuje hodně času a má nepříjemný zápach.

Jedlá soda je účinnější, pokud je smíchána s octem. Přidejte jedlou sodu do octa. Přidejte dva díly octa a jeden kousek jedlé sody. Vzhledem k obavám, jak může tento čistič zapáchat, můžete přidat jeden až dva kousky citronu. Může to být také skvělá volba. Koneckonců, je to ekologický domácí čistič.

Krok č. 2. Vyčistěte povrch

Poté, co jste umístili své vozidlo ven a další věci, vyčistěte podlahu pomocí smetáku nebo kartáče, abyste odstranili nečistoty a nečistoty. Pokud máte elektrické zásuvky blízko podlahy, utěsněte je nebo je zabalte, aby se dovnitř nedostala voda. Měli byste také zkontrolovat, zda tam nejsou žádné přerušené dráty, a pokud nějaké najdete, ošetřete je. Poté zkontrolujte systém odvodu vody.

Krok č. 3. Navlhčete povrch

Někteří lidé jsou zmatení, zda potřebují namočit povrch nebo použít čistič. Většina lidí však oblast před aplikací čisticího prostředku opláchne, zejména pokud používají čisticí prostředek. Některé čisticí prostředky není vhodné na povrchu zasychat, protože mohou způsobit bílé skvrny nebo zanechávat bílé stopy.

Krok č. 4. Aplikujte čisticí roztoky

Nyní, když jste namočili povrch, naneste čisticí roztoky. K důkladnému rozmetání můžete použít zahradní postřikovač. Pokud nemáte zahradní zavlažovač, který byste mohli použít, můžete si vyrobit DIY pomocí prázdné plastové láhve a udělat alespoň 5 až 6 otvorů.

Krok č. 5. Vydrhněte povrch

Pokud najdete nějaké těžko odstranitelné skvrny, změkčte je vydrhnutím kartáčem. V případě potřeby aplikujte čisticí roztok. Nechte roztok působit alespoň 5 minut. Pokud dáváte přednost směsi octa a jedlé sody, musíte ji nechat 10 minut odležet.

Krok #6. Opláchněte vodou

K opláchnutí čisticích roztoků použijte zahradní hadici. Je to mnohem lepší než použití naběračky. Proces bude rychlejší a efektivnější. Při splachování čisticích roztoků musíte být opatrní, abyste nepostříkali vodou utěsněné nebo zabalené elektrické zásuvky a vodiče.

Je to obal!

Nyní, když jste se naučili, jak čistit podlahu garáže bez tlakové myčky, máte opět potíže. Čištění již není složité bez tlakové myčky. Můžete odstranit plísně, plísně a skvrny. Myslím, že je užitečné přečíst si o tom, jak používat mýdlo s tlakovou myčkou a jak vkládat mýdlo do tlakové myčky.