Co dělat, když ohřívač teplé vody uniká? 5 snadných kroků!

Časem, kdy z vašeho ohřívače teplé vody začne unikat voda, existuje mnoho důvodů pro tento problém, ale přemýšleli jste někdy, co dělat, když ohřívač teplé vody teče? Největším problémem je všimnout si vodní louže v blízkosti vašeho teplovodního systému.

To je nový chaos, který je třeba vymazat, a ten hrozný pocit, který máte, když pomyslíte na to, kolik nákladů utratíte za jeho nápravu, je nechutný. Pokud je na dně vašeho horkovodního systému louže, je důležité zjistit, co je špatně, abyste nemuseli řešit žádné další problémy.

V tomto příspěvku probereme některé z nejčastějších příčin netěsností, jak je opravit, ať už jsou drobné nebo vyžadují servis ohřívače vody, a jak se vyhnout tomu, aby se tento problém opakoval. Možná budete muset najmout odborníka, aby opravoval váš teplovodní systém. Snad vše, co potřebuje, je jemná péče, aby se vrátil do funkčního stavu. Proto zde uvádíme několik možností, jak se vypořádat s netěsným ohřívačem; Začněme!

Postup, když ohřívač teplé vody netěsní

Uživatelé nikdy nemusí sedět bezmocní a zmatení před netěsným ohřívačem vody. Přečtěte si prosím několik jednoduchých metod krok za krokem, jak tento problém vyřešit. Zde je to, co dělat, když ohřívač teplé vody uniká:

Krok č. 1. Ujistěte se, že váš ohřívač vody teče

Konečně je čas řešit podstatu problému. Je důležité určit, zda je voda způsobena spíše únikem než kondenzací. Není třeba se obávat kondenzace. V podstatě to znamená, že zásobník teplé vody je extrémně horký, ale prostor, ve kterém je instalován, je extrémně chladný.

Vyčistěte a dezinfikujte systém horké vody, abyste zjistili, zda tomu tak je. Pak to prozkoumejte zvenčí. Kondenzace je nejpravděpodobnější, pokud se vlhkost objevuje rovnoměrně po povrchu. Poté zkontrolujte gadgety v oblasti. Byla by vaše klimatizační jednotka vedle? Zkontrolujte, zda je zdrojem úniku vaše klimatizace nebo topení. Chcete-li zjistit, odkud voda teče, položte na podlahu ručník.

Krok č. 2. Vypněte elektřinu

Poté, co se ujistíte, že únik pochází z vašeho ohřívače vody, okamžitě vypněte elektřinu. Když je váš ohřívač vody připojen ke zdroji energie, musíte se vyvarovat jeho provozu. Pokud máte elektrický ohřívač vody, vyhledejte jistič a vypněte spínač systému horké vody. Vyhrazený plynový uzavírací ventil je umístěn v blízkosti plynového potrubí ve spodní části plynového ohřívače vody.

Krok č. 3. Vypněte přívod studené vody

Dále vypněte přívod studené vody do systému teplé vody. V horní části nádrže ohřívače vody jsou k ní připojeny dvě trubky. Uzavírací ventil na vstupním potrubí přívodu studené vody většiny ohřívačů vody. To je místo, kde dostanete svou vodu. Vstupní potrubí studené vody, často označené jako studená pro modrou a horká pro červenou, přivádí studenou vodu do vodní nádrže.

Výstupní potrubí horké vody přivádí horkou vodu do vašeho domu z vašeho teplovodního systému. Pokud dýmky nejsou barevně označeny, můžete podle hmatu zjistit, které z nich jsou studené a horké. Pokud se jedná o kolo, otočte uzavírací ventil po směru hodinových ručiček co nejvíce. Otočte knoflík o 180 stupňů, pokud se jedná o kulový ventil. Možná vás také bude zajímat informace o možném důvodu, proč z vašeho kohoutku nevytéká studená voda.

Krok č. 4. Zjistěte příčinu úniku vody

Bylo tedy načase, abychom naši práci začali brát vážně. Je čas najít příčinu úniku, abyste jej mohli správně diagnostikovat a opravit poté, co se vypne napájení a vodní zdroje. Zkontrolujte a otřete všechna místa, kde se hromadí voda. Pokud následující ráno pozorujete nahromadění vody na podobném místě, pamatujete si, že jste přesně opravili svůj netěsný systém teplé vody.

Uniká voda z horní části vašeho ohřívače vody? Prohlédněte si dvě trubky v horní části ohřívače vody. Přívodní potrubí studené vody a výstupní potrubí teplé vody jsou známé. Tyto linky dopravují vodu z nádrže do vašeho bydliště, která bude ohřívána. To může způsobit únik, pokud jsou jeho spoje nebo spojky vadné. V tomto scénáři lze k nastavení trubek použít hasák.

Krok č. 5. Ukliďte nepořádek

Rozbití nádrže na horkou vodu může způsobit nevysvětlitelné hromadění vody směrem ke dnu nádrže ohřívače vody. Oprava vašeho teplovodního systému však nebude stačit; budete ho muset vyměnit. Nezapomeňte setřít všechnu vodu. Voda může být zdrojem různých problémů. Má potenciál deformovat struktury, poškozovat osobní majetek a vyvolávat chyby nebo plísně! Je nezbytné se ho co nejdříve zbavit!

It’s A Wrap!

Doufáme, že jsme vám odpověděli, co dělat, když ohřívač teplé vody netěsní. Probrali jsme o tom podrobného průvodce krok za krokem a jeho pozorným přečtením můžete tento problém vyřešit doma, aniž byste si najímali profesionála. Můžete si také přečíst o tom, jak vyčistit ohřívač vody a jak nainstalovat elektrický ohřívač vody v mobilním domě. Děkujeme, přátelé, že jste s námi nakonec zůstali!