Jak dostat vosk ze svíčky ze skla

Všichni chceme, aby naše skleněné povrchy byly lesklé a neposkvrněné, ale není tomu tak vždy. V různých dobách je to proto, že chceme znovu použít některé skleněné předměty pro jiné účely a potřebujeme odstranit obsažený materiál. V tomto článku vás naučíme způsoby, jak dostat vosk na svíčky ze skla.

Vosk je jedním z takových materiálů. Vosk se používá při výrobě svíček. Když se svíčky roztaví a hoří, roztavený vosk ztuhne na některých našich skleněných površích, jako je stolní sklo.

Někdy se prostě chceme zbavit zbytků ve sklenicích se svíčkami. Bez ohledu na to, kde je vosk na povrchu skla. Podíváme se na mnoho způsobů, jak odstranit vosk ze skla a skleněných povrchů svépomocí.

Jak získat vosk na svíčku ze skla

Ploché sklo

Použijte nehet nebo okraj misky se lžičkou. Z rovného povrchu, jako je zrcadlo nebo deska stolu, seškrábněte co nejvíce tvrdého vosku. Odstraňte voskové hobliny.

Zapojte fén a nastavte teplotu na nízkou nebo střední. Zapněte sušičku a přitlačte ji na vosková místa, dokud vosk nezměkne. Osušte zahřátý vosk papírovými ubrousky, ručníky pravidelně vyměňujte, abyste zabránili opětovnému nanesení vosku na sklo.

Pokračujte v zahřívání a vysávání vosku, dokud z něj nezůstane jen velmi málo nebo žádný vosk. Jakékoli zbytky seškrábněte nehtem nebo otřete papírovou utěrkou. Pomocí hadříku nepouštějícího vlákna a domácího čističe skla vyčistěte povrch skla.

Skleněné lahve

Skleněnou nádobu na svíčku, jako je votivní držák, zmrazte na jednu hodinu. Přitiskněte zbylý vosk na jednu ze stran nádoby a zkontrolujte, zda se volně třepe. V případě potřeby jej vytáhněte lžící.

Pokud vosk ze svíčky není dostatečně pevný, aby vyskočil z nádoby, umístěte sklenici do mrazničky na dalších 30 minut. Druhý krok by měl být opakován, aby se odstranilo co nejvíce vosku. Také s knotem a malým kovovým hrotem, který držel knot na místě.

Způsoby, jak dostat vosk ze svíčky ze skla

Zmrazení vosku

Umístěte skleněnou nádobu nebo skleněný kus do mrazničky. Z mražení nejvíce profitují malé votivní držáky nebo dózy na svíčky. Jakmile svíčku vychladne na běžnou pokojovou teplotu, vložte ji do mrazáku.

Pokud jej vložíte příliš horký, riskujete rozbití skla kvůli rychlé změně teploty. Před zmrazením sklenice se ujistěte, že je na dotek studená. Vosk nechte alespoň hodinu ztuhnout.

Jak vosk a sklo zmrznou, vosk se stlačí a oddělí od stěn skla, sloupne se a odstranění bude mnohem jednodušší. Odstraňte vosk ze skleněné nádoby pomocí stolního nože.

Po hodině vyndejte sklenici z mrazáku a zkuste vosk vyklepat na dlani. Zbylý vosk seškrábněte ze sklenice prstem nebo tupým nožem. Odstraňte zbytky vosku ze skla pomocí tamponu.

Pomocí vatového tamponu nebo vatového tamponu navlhčeného v dětském olejíčku nebo octu odstraňte všechny malé zbytky vosku. Stejně účinný může být i mírně navlhčený papírový ručník. Může to vyžadovat trochu maziva na lokty, ale mělo by to fungovat.

Jak získat vosk ze svíčky ze skla a plochých povrchů

Najděte vhodný škrabací nástroj. Ostrá čepel nebo škrabka na okna je ideální pro odstranění vosku z rovného povrchu, jako je skleněná deska stolu. Ty jsou vhodnější než kapesní nůž nebo jiná zaoblená čepel, která může poškodit sklo.

Pokud si přejete seškrábnout vosk z povrchu, který nemůžete zahřát nebo vyčistit, měli byste být velmi jemní. Pomocí vlhkého tepla uvolněte vosk. Namočte houbu do extrémně horké vody a pokuste se změkčit a odstranit vosk, než na ni půjdete škrabkou.

Mohlo by se vám dokonce podařit jej úplně setřít, čímž se eliminuje potřeba poškrábání. Pomocí škrabky vosk opatrně uvolněte. Používejte jemné a opatrné tahy, aby žiletka neklouzala a aby čepel nebo škrabka nepoškrábaly sklo. Pokračujte ve škrábání, dokud nebudou odstraněny všechny zbytky vosku z povrchu skla.

Otřete sklo dočista. Dobře jej očistěte vlhkým, teplým hadříkem, abyste odstranili všechna malá množství zbytků vosku, které zde zůstaly. Je možné zanechat voskové nebo zamlžené zbytky, takže důkladné otření je nezbytné.

Případně nastříkejte roztok na čištění skla na vosk a otřete jej papírovou utěrkou nebo měkkým hadříkem. Může trvat mnoho průchodů, než se to úplně zvedne. Pomocí škrabky vosk opatrně uvolněte.

Používejte hladké, opatrné tahy, aby žiletka neklouzala. Dbejte na to, aby čepel nebo škrabka nepoškrábaly sklo. Pokračujte ve škrábání, dokud nebudou odstraněny všechny zbytky vosku z povrchu skla.

Otřete sklo dočista. Dobře jej očistěte vlhkým, teplým hadříkem, abyste odstranili všechna malá množství zbytků vosku, které zde zůstaly. Je možné zanechat voskové nebo zamlžené zbytky, takže důkladné otření je nezbytné. Případně nastříkejte roztok na čištění skla na vosk a otřete jej papírovou utěrkou nebo měkkým hadříkem. Může trvat mnoho průchodů, než se to úplně zvedne.

Závěr o tom, jak získat vosk na svíčky ze skla

Spálení svíčky, kam až to jde, obvykle vyvrcholí objevem metody, jak odstranit vosk z okolního okolí. Vosk z volně stojící svíčky, jako je sloup nebo kužel, může spadnout na předměty, kam nepatří. Musíme tedy vědět, jak dostat vosk na svíčku ze skla. Podívejte se na naše další články o svíčkách, kde najdete další tipy a triky.