Co dělá počítačový šicí stroj

Pokud nevíte, co dělá počítačový šicí stroj, představte si ho jednoduše jako stroj, který zvládne většinu práce. Na rozdíl od mechanických strojů, které spoléhají na to, že většinu práce provede uživatel, je počítačově řízený stroj naprogramován s různými funkcemi, které minimalizují ruční zásahy.

Můžete si také přečíst více o tom, co je mechanický šicí stroj, takže mezi nimi budete mít lepší srovnání. Očekávejte však, že se do konce tohoto článku můžete rozhodnout, zda je výhodné zvolit modernější stroj.

Co dělají počítačové šicí stroje?

Počítačový šicí stroj je naprogramován tak, aby dělal vše od běžného šití po složité šití, přičemž dostupné styly se u každého modelu liší. Dokonce můžete snadno vyšívat na počítačově řízeném šicím stroji, protože vám umožňuje vybrat si ze svých vestavěných vzorů, nebo u některých modelů si můžete vytvořit svůj vlastní.

Jak funguje počítačový šicí stroj?

Počítačový šicí stroj používá počítač, aby fungoval samostatně. Můžete jej ovládat pomocí monitoru, obvykle dotykového LCD.

Počítač je naprogramován tak, aby řídil většinu nastavení šití, jako je napětí, podávání a pohyb jehly pro vytváření stehů. Motor šicího stroje bude také diktovat výkon jednotky, podobně jako u mechanického stroje.

U počítačově řízených šicích strojů s vyšívacími funkcemi využívají senzory k přesnému vytváření vzorů na látce. Výsledkem je, že i propracované tvary a linie jsou prováděny přesně, když stroj pohybuje pracovní oblastí a sestavou jehly.

Šije za vás počítačový šicí stroj?

V závislosti na modelu počítačem řízeného šicího stroje, který máte, jej můžete dokonce nastavit, aby šil za vás. Zbývá pouze vložit látku do stroje a poté vybrat styl stehu pro projekt.

Tato stejná funkce nutí většinu lidí zvažovat dražší počítačový šicí stroj než standardní šicí stroj pro domácnost. Mají počítačově řízené šicí stroje nožní pedál?

Počítačově řízený šicí stroj může mít nožní pedál, ale ten není pro provoz nutný. Tlak, kterým působíme na pedál, určuje rychlost šití u běžného stroje, ale tuto funkci má na displeji i počítačově řízený šicí stroj.

Proto u počítačového modelu nemusíte šít, když sešlápnete nožní pedál. To snižuje námahu na straně kanalizace, díky čemuž je šití mnohem pohodlnější.

Jaká je výhoda počítačově řízeného šicího stroje?

Minimální zásah

Počítačové šicí stroje mají vestavěné programy, které jim umožňují pracovat automaticky v závislosti na vámi zvolené funkci. Stroj například navlékne jehlu a odstřihne nit sám nebo má pohodlné funkce, jako je automatické zvedání a spouštění jehly a nastavení napětí, jak je vidět u počítačových šicích strojů Brother.

Snadné šití

Počítačový šicí stroj je všestrannější pro různé šicí projekty, protože má vestavěné četné stehy. Výsledkem je, že začátečníkům stačí vybrat steh, který chtějí, a stroj to podle toho udělá.

Intuitivní použití

Počítačem řízené šicí stroje jsou navrženy tak, aby byly uživatelsky přívětivé. I když nejste technicky zdatní, stroj by měl být srozumitelný a snadno ovladatelný pomocí ovládacích prvků na obrazovce.

Jak používáte počítačový šicí stroj?

Následující kroky platí pro počítačový šicí stroj Brother:

 • Vyhledejte vypínač a zapněte šicí stroj
 • Vyberte steh, který chcete pro projekt použít
 • Upravte šířku a délku stehu podle potřeby
 • Připevněte patku odpovídajícím způsobem
 • Zvedněte jehlu co nejvíce otáčením ručního kola proti směru hodinových ručiček nebo pomocí tlačítka polohy jehly
 • Zvednutím páky přítlačné patky zvedněte patku
 • Umístěte látku pod stroj
 • Vložte nit pod přítlačnou patku a vytáhněte ji směrem dozadu asi o 2 palce
 • Podržte konec nitě a otáčením kolečka proti směru hodinových ručiček spusťte jehlu do výchozího bodu šití na materiálu
 • Spusťte přítlačnou patku
 • Upravte odpovídajícím způsobem rychlost šití pomocí ovladače
 • Začněte šít pomocí pedálu nebo tlačítka
 • Po dokončení šití sundejte nohu z pedálu nebo stiskněte tlačítko
 • Zvedněte jehlu a přítlačnou patku a vytáhněte látku doleva
 • Odstřihněte nitě řezačkou
 • Jsou počítačem řízené šicí stroje snadno použitelné?

  Na rozdíl od toho, co by ostatní lidé předpokládali, počítačově řízené šicí stroje se snadno používají. Může se zdát zastrašující zkoušet moderní modely, především když jste zvyklí na mechanické stroje.

  Počítačové šicí stroje se však snadno používají, protože stačí vybrat ikonu nebo tlačítko pro konkrétní funkci. Automaticky také provede většinu úprav, takže u některých modelů stačí umístit látku pro šití.

  Přečtěte si o tom, co je nášlapný šicí stroj, abyste dále ocenili moderní vynálezy, které nyní máme.

  Jaký je rozdíl mezi počítačovým a elektronickým šicím strojem?

  Většina šicích strojů je dnes elektronických, ale ne všechny elektronické šicí stroje jsou řízeny počítačem. Elektronický šicí stroj proto bude stále vyžadovat zásah uživatele během šití, zatímco počítačový stroj je programovatelný, aby šil za vás.

  Zde jsou nejlepší počítačové šicí stroje, pokud máte o nějaký zájem.

  Závěr

  A to je vše! Právě jsme diskutovali o tom, co dělá počítačový šicí stroj, kde jsme zjistili, že je naprogramován tak, aby většinu šití dělal za uživatele.

  Některé počítačové modely dokonce nevyžadují pedál pro ovládání rychlosti. Navíc, pokud je váš počítačově řízený model automatický, vše, co musíte udělat, je nastavit látku na místo.