Co dělá koncentrátor na vysoušeči vlasů? Zajímavá fakta ke čtení!

Chcete vědět, co dělá koncentrátor na fénu? Přestaňte hledat, protože jste dorazili na správné místo. Zdá se, že koncentrátor je komplexní, zploštělý gadget ve tvaru kachního zobáku, který funguje přesně tak, jak je napsáno na plechovce: soustředí se.

Tím se soustředí proud vzduchu sušičky do úzké, soustředěné oblasti vlasů. Koncentrační tryska bude prvním doplňkem, se kterým by se měl každý seznámit.

Tryska koncentrátoru, jednoduše řečeno, mění proud vzduchu z vysoušeče vlasů. I jak název napovídá, koncentrátor soustředí proud vzduchu pro další cílené sušení, spíše než aby vycházel rychle a horký. Jeho koncentrátor umožňuje sušit jednotlivé díly najednou. Díky tomu je narovnání ofiny nebo přidání objemu do základu vlasů mnohem jednodušší. No, to je jen přehled; měli byste pokračovat ve čtení, abyste zjistili více.

Jak používat koncentrátor na fénu?

Většina nástavců na vysoušeč vlasů se připne na vysoušeč vlasů, i když jiné sklouznou přes konec stroje nebo se zacvaknou magneticky. Před sušením vlasů zajistěte použití tepelné ochrany, aby nedošlo k jejich smažení. Je to skvělý nápad nechat si vlasy před použitím koncentrátorové trysky trochu vysušit. Použití koncentrátoru k vysušení celé hlavy vlasů může trvat velmi dlouho a vést k náhodným horkým místům.

Použijte koncentrátor k nasměrování proudu vzduchu na určité části vlasů, které jsou suché ze 75 – 85 procent. Trysku lze použít k usměrnění proudu vzduchu na vlasy pouze na kartáč, pokud chcete provést vyfoukání doma. Pokud se chystáte vytvořit větší objem, jeho koncentrátorová tryska vám může pomoci při vysoušení kořínků směrem nahoru. Nyní tedy budete schopni porozumět tomu, co dělá koncentrátor na vysoušeči vlasů.

Jak funguje koncentrátor na fén?

Co tedy dělá koncentrátor na fénu? Nejoblíbenějším nástavcem fénů se zdá být fénová tryska, často známá jako koncentrátor. Většina koncentrátorů vysoušečů vlasů jsou tepelně odolné plastové materiály a trysky mají zploštělý nebo tenký trubkový vzhled. Tento proud vzduchu vytvořený fénem lze koncentrovat a usměrňovat tryskou fénu.

Kromě toho se v salonech běžně používaly různé druhy koncentračních trysek pro úpravu různých účesů. Protože chápeme, že tryska vysoušeče vlasů se zdá mít plochou a tenkou odvzdušňovací trubici, je zřejmé, že proudění vzduchu se bude zrychlovat, když přecházíme ze široké na úzkou trubici.

V důsledku toho se proud vzduchu nikdy nerozptýlí po hlavě, stejně jako tryska koncentrátoru fénu může směrovat proud vzduchu do specifické cílové oblasti. Umožňuje vám snadno a přesně upravit konkrétní oblast vlasů. Druhou výhodou použití trysky je, že chrání vlasy před spálením kovovým prvkem fénu. Při každém použití vysoušeče vlasů dochází k parení, a pokud se vlasy dostanou do blízkosti roštu vysoušeče, mohou se spálit. Problém lze dokonale vyřešit použitím koncentrátorové trysky. Možná vás také bude zajímat informace o odstraňování problémů s vysoušečem vlasů.

Jaký je rozdíl mezi koncentrátorem a difuzérem na fénu?

Koncentrační tryska směruje proudění vzduchu na konkrétní místo. Difuzér rozptyluje vzduch a udržuje jej na vlasech měkčí. Pro přidání hlasitosti do scény se používá několik výběrů. Na druhou stranu Styler je kartáč, který vám umožní vyfoukat nebo rozčesat vlasy přesně v tu chvíli. Při použití těchto různých nástavců je třeba mít na paměti jejich stávající typ vlasů a požadované výsledky.

Někteří z vás si možná neuvědomují, že dokonalá větev může znamenat rozdíl mezi kudrnatými vlasy a tím nejneuvěřitelnějším dnem vlasů ve svém životě. Doporučujeme používat nástavec na vysoušeč vlasů neustále. Tato součást difuzéru je obvykle mísa s „prsty“ na zvedání vlasů, zatímco horký vzduch prochází otvory a lidé s vlnitými vlasy to milují. Je to měkčí volumizér pro jednotlivce, kteří chtějí přidat objem a zároveň omezit krepatění vlasů.

Tipy pro použití koncentrátoru a nástavců difuzéru na fénu

Vysušte vlasy na asi 80 % bez použití koncentrátorové trysky. Poté vlasy uhlaďte hřebenem. Po přidání koncentrátorové trysky dejte teplo na horko, takže pokud má vysoušeč vlasů jemnou možnost, využijte toho. Poté, abyste přidali trochu napětí, pročesejte vlasy zevnitř a fénujte je zvenčí. Otočte hřeben dovnitř a posouvejte hřeben a fén podél špičky vlasů.

Poté zopakujte proces se studeným vzduchem, aby se účes uzamkl. Jeden by měl udržovat úroveň vlhkosti vlasů, abyste získali co nejvíce z difuzéru. Nechcete, aby se kadeře poškodily přílišným vysušením. Začněte s nejnižším nastavením teploty a pracujte podle potřeby. V případě potřeby můžete také vysušit kořínky vlasů tak, že je vysušíte směrem nahoru k hlavě.

Je to obal!

Vědět o koncentrátoru na fénu je velmi zajímavé a jsme rádi, že jste se dozvěděli, co dělá koncentrátor na fénu. Znáte také použití nástavce koncentrátoru a rozdíl mezi difuzorem a nástavcem koncentrátoru. Děkujeme, přátelé, že jste s námi zůstali. Můžete si také přečíst o tom, kdy byl fén vynalezen a kolik fén váží.