Co dát na svatební kartu s podrobnostmi: 4 věci, které musíte mít

Musíte vědět, co dát na svatební kartu, což jsou různé typy informací o svatebních hostech, abyste se vyhnuli nedorozumění ohledně vaší svatby. Povíme si také o etiketě svatebních propozic nebo kartičky s detaily.

A pokud jde o sestavování svatebních pozvánek poté, co jste dokončili všechny karty pro sadu pozvánek, podívejte se na tento tutoriál o tom, jak vyplnit svatební oznámení.

Co dát na kartu s podrobnostmi na svatbu: Znění karty s podrobnostmi a etiketa pro karty s informacemi pro hosty

  • Kodex oblékání

Hlavní svatební pozvánka obvykle obsahuje pouze informace, které zve osobu, které jste ji poslali. Musíte však upřesnit svůj očekávaný dress code a oblečení hosta na svatbu.

To také pomůže vyhnout se nutnosti, aby vás svatební hosté kontaktovali, a na straně hosta se nebudou muset obávat, že to, co mají na sobě, může být nevhodné. Na kartě s podrobnostmi můžete uvést dress code a dokonce i svatební téma.

Vzhledem k tomu, že budete mít dostatek místa, můžete propracovat formálnost, barvy a obecné téma svatby. Pokud se však na svatbě koná více událostí, jako jsou večeře a večírky, ujasněte si také svůj navrhovaný oděv pro každou z nich.

  • Ubytování a doprava

Páry, které mají cílovou svatbu, často obsahují více karet na jejich pozvánce. Jak již bylo řečeno, nezapomeňte na svou svatební kartu uvést podrobnosti o ubytování a informace o dopravě, abyste své hosty vedli.

Ujasněte si, zda jste si rezervovali bloky hotelových pokojů nebo zda máte vozidlo, které bude vozit vaše hosty z různých míst. Je to také skvělá příležitost, jak dát svým hostům vědět, zda si musí platit za ubytování sami.

Uveďte například, že jste provedli rezervaci v konkrétním hotelu a že mohou uvést vaše příjmení, aby získali slevu. V případě potřeby použijte samostatnou kartu s údaji pouze pro informace týkající se bloku hotelového pokoje pro svatbu.

Pokud vás zajímá, kdo platí za hotelové pokoje pro svatebčany nebo kolik pokojů zablokovat pro svatbu, neváhejte kliknout na tyto odkazy!

  • Směr svatebního místa

Kromě informací o ubytování a dopravě musíte také projednat směr nebo dokonce uvést mapu na vaší kartě s podrobnostmi. To je zvláště důležité pro svatby v destinacích, protože všichni vaši svatební hostinu neznají.

Nemusíte být příliš techničtí, mohlo by to být jednoduché nasměrování z letiště do hotelu a z hotelu na místo konání. Pokud ale pořádáte týdenní oslavu na více místech, je snazší to vysvětlit pomocí mapy.

Itinerář si můžete označit i na mapě. Nezapomeňte si u každého místa ujasnit čas a dopravu.

  • Web o svatbě

Na kartě s podrobnostmi nezapomeňte uvést adresu URL vašeho svatebního webu. I když si tato příloha klade za cíl obsahovat další informace o svatbě, budete potřebovat více místa a formulace k vysvětlení konkrétních podrobností o svatbě.

Zde dokazuje svou důležitost odkazování na váš svatební web a do této oblasti karty můžete dokonce napsat svůj registr, abyste hosty navedli. Některé páry dokonce vynechávají vložky do pozvánky a směřují hosty pouze na jejich svatební web.

  • Konkrétní podrobnosti pro určité aktivity na svatbě

Můžete mít na svatbě několik oslav, obvykle pokud je to o víkendu a trávíte všední dny v okolí vybraného místa pro svatbu. Abyste se vyhnuli zmatkům pro každou událost, napište pro ně více karet s podrobnostmi o svatbě.

Můžete je považovat za itinerář s aktivitami, plány a tím, jak na ně mohou hosté chodit. Někteří by však tvrdili, že to povede k velmi matoucímu balíčku pozvánek a že je lepší místo toho napsat na svatební web.

Jak velká by měla být karta s podrobnostmi?

Karta s podrobnostmi má obvykle rozměry 4,25 x 5,5 palce. V závislosti na obsahu však může být větší nebo menší.

Jen se ujistěte, že se karta s podrobnostmi vejde do obálky spolu s ostatními vložkami. Také vás zajímá, jakou velikost mají svatební oznámení?

Naučte se standardní rozměry, abyste si mohli připravit svatební pozvánku mnohem snadněji.

Jaké přílohy potřebujete ve svatební pozvánce?

  • RSVP/odpovědní karta s obálkou
  • Recepční karta (např. čas, datum a oblečení)
  • karta s pokyny a ubytování
  • karta svatebního webu
  • Karta před a po svatbě

Upozorňujeme, že není nutné je mít na samostatných kartách. Často můžete například napsat všechny informace do jedné karty s podrobnostmi a poté místo toho uvést odkaz na svůj svatební web.

Co by svatební oznámení nemělo obsahovat?

Existují příručky etikety, které doporučují nezahrnovat nic souvisejícího s dary nebo svatební matrikou. V dnešní době je však přijatelné uvést v pozvánce svůj registr, aby se v nich hosté mohli snadno orientovat.

Závěr

Byl tento průvodce užitečný? Chcete-li rekapitulovat, co je třeba dát na svatební kartu, uveďte kód oblékání, ubytování a dopravu, směr konání svatby, webové stránky svatby a kartu událostí.

Karta s podrobnostmi je fantastický způsob, jak propracovat různé typy informací pro svatební hosty. Dejte nám vědět níže, co obvykle zahrnujete.